Question Sărurile de baie (bk-MDMA, 4-MMC, MDPV...) dau rezultate pozitive în testele antidrog pentru substanțe precum MDMA, amfetamină...?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Am îndoieli cu privire la faptul dacă sărurile de baie (bk-MDMA, 4-MMC, MDPV...) dau rezultate pozitive în testele antidrog reactive utilizate pentru a detecta MDMA, amfetamina...) sau nu...
Vă mulțumesc tuturor!
 

Aaron

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 22, 2023
Messages
13
Reaction score
12
Points
3
Nu cred că MDPV are vreun metabolit în comun cu MDMA; deci nu.
Este un Pyro și seamănă mai mult cu Alpha-PVP decât cu MDMA, chiar și structura chimică seamănă cu o combinație a ambelor.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Răspunsul științific este că stimulentele care conțin cetone sunt metabolizate în analogul lor hidroxilat care este produs și atunci când sunt consumate substanțe similare fără fracțiune cetonică. Astfel, toate au metaboliți în comun, dar nu știu dacă timpul lor de înjumătățire are ceva în comun. Am inventat un spray bucal care invalidează majoritatea testelor salivare (nu lăsați metabolitul să interacționeze cu anticorpul conținut în test). În cazul unui rezultat pozitiv la metamfetamină, ar trebui să declarați abuzul de spray nazal efedrinat drept cauză a rezultatului fals pozitiv.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
declarația de abuz de spray nazal a primit înapoi permisul de șofer de camion al amicului meu, deoarece el este șofer profesionist... și noi, ravers, depindem de șoferii de camion, așa cum depindem de oameni ca mine care predau chimia în jur.
 
Top