BENZILCIANİD (FENILACETONİTRİL) LA AMFETAMİNSULFAT

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Bună ziua,

poate un expert poate scrie un traseu de sinteză cu substanțele enumerate mai jos?
este bine adaptat pentru scară largă și cred că este interesant pentru mulți oameni de aici

toți reactivii sunt ieftini și ușor de obținut

  • benzilcianid (fenilacetonitril)
  • acid sulfuric
  • acetat de plumb trihidrat (sau alte alternative)
  • formamidă
  • acid formic
  • HCİ
  • Hidroxid de sodiu

Vă mulțumim anticipat
ossi
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Cel mai simplu mod de a utiliza fenilacetonitrilul este să obțineți APAAN. Fenilacetonitrilul trebuie pus la reflux în metanol cu metilat de sodiu, după 6 ore de reflux trebuie să eliminați tot metanolul și să dizolvați tot precipitatul în apă și să adăugați acid acetic glacial în timpul răcirii. APAAN precipitat a fost spălat de mai multe ori cu apă și recristalizat în metanol. Cristalul alb rezultat trebuie hidrolizat în acid (fosforic sau clorhidric) pentru a obține 860 ml P2P din 1 litru de fenilacetonitril.

Procesul de piroliză pe care doriți oricum să îl realizați necesită acid fenilacetic, iar pentru a-l obține trebuie oricum să hidrolizați cianura de benzil.
Eu nu aș merge pe metoda pe care o doriți și aș folosi APAAN.
Deși în zilele noastre există metode mai simple decât APAAN și piroliza sărurilor fenilacetice ..

Din câte îmi dau seama, doriți să utilizați reacția Leukart pentru a obține amfetamină.
Reacția durează mult timp și dacă doriți să realizați o producție mare, atunci mergeți pe cealaltă cale.
A se vedea hidrogenarea la joasă presiune folosind catalizatori metalici.

Se poate obține o cantitate mare de produs cu Leukart, dar reacția necesită înțelegere și mult timp.
Și, de regulă, producția unui începător nu va depăși 50% din masa molară per cetonă pentru o perioadă lungă de timp.
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
vă mulțumesc pentru răspunsul detaliat.
Problema este că ceea ce poți învăța singur ca profan este limitat.
în țara în care mă aflu acum, aceste substanțe sunt utilizate în producția de masă. dar nimeni nu mă învață asta aici.
caut o metodă leuckart pentru o scară largă cu materiale pe care le puteți obține și dumneavoastră. Eu aș gestiona această metodă.
Pot obține cu ușurință materialele pe care le-am menționat mai sus.
și 50% este foarte bine pentru mine.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Am găsit acest lucru

 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Înlocuiți THF cu nitrometan și metanol pe aezotropă 50/50%.


Fie luați un solvent adecvat, THF sau nitrometan (dar trebuie să verificați dacă nu generează metilamină), adăugați așchii de magneziu și lăsați-le să reacționeze cu iodometanul până când așchiile de magneziu se dizolvă complet.
Aceasta este doar pentru a obține iodura de metilmagneziu.

Acum aveți o sinteză la o singură oală de metamfetamină fără metilamină și puteți distila toți solvenții și refolosi.

Făcând acest lucru într-un singur vas ca și cu Hg/Al Ga/Al va fi probabil prea exotermic și va face o mizerie nenorocită. Vă sugerez să picurați încet cetona pe el.

Trebuie să vă spun că acest raport funcționează pentru BMK cu ultrasunete.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Este posibil să doriți să creșteți pH-ul grignardului cu sodă caustică pură la 8-9.
 

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Q este, de asemenea, interesat dacă cineva are un răspuns pozitiv cu privire la această metodă ...
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Aceasta este o sinteză inutilă. Reactiv Grignard, cantități uriașe de solvenți. Aceasta este doar pentru interes științific, apoi o puteți face o singură dată, nu mai mult. Pentru sinteza comercială nu are nicio valoare.

Având cianură de benzil, este foarte ușor să obțineți acid fenilacetic, iar la scară industrială să faceți piroliza sărurilor, randamentul nu este cel mai mare, dar foarte convenabil. Produsul final va avea un amestec de trei cetone care sunt ușor de fracționat.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Reactivii Grignard chiar sunt buni. Mai ales dacă adăugați și clorură de zinc.

Dacă utilizați ultrasunete, nu aveți nevoie de reactivi anhidri.
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
v-aș fi infinit de recunoscător dacă mi-ați scrie o sinteză cu acești reactivi. dar pentru un amator :)
40%-50% randament este ok @Hank Schrader
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
îmi pare rău, cred că am trecut cu vederea, deși citesc mult aici
 
Top