Question Cel mai bun mod de a cristaliza 4MMC la scară largă

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Bună seara,

Am căutat în jurul forumului pentru cea mai bună modalitate de a cristaliza Mephedrone pe scară largă, dar am găsit o mulțime de metode diferite cu o mulțime de opinii diferite de la diferite persoane. Caut cel mai bun mod de a obține cristale frumoase. Folosesc 2b4mp cu DCM ca solvent. Toate sfaturile și sfaturile sunt foarte apreciate.

Cu stimă,
Mora
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
cât de mult pentru u este scară largă ?
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Trebuie să cristalizați aproximativ 15 kg pentru început
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
1 zi
 

Attachments

  • MD7zGK52uI.mp4
    3.4 MB · Views: 0
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Dacă aveți timp, cele mai bune cristale se obțin dintr-o soluție de apă/alcool 30/70 într-o cameră uscată la 18-20ºC. Dar acest proces va dura câteva zile. Cel mai bine este să folosiți un dezumidificator pentru a usca aerul.
Dacă aveți timp limitat, un evaporator rotativ este o alegere bună pentru evaporarea solvenților. Alegeți-l în funcție de volum. Pentru 15 kg de mefedronă utilizați 30 de litri de solvent (apă/alcool). Deci veți avea nevoie de un evaporator rotativ pentru 10 litri sau mai mult.
Dar cristalizarea rapidă va da întotdeauna o fracțiune fină. Procesul de creștere a cristalelor este dependent de timp.
 
Last edited:

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Pot să o fac, dar nu am nevoie
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
O altă metodă de cristalizare este scăderea temperaturii lichidului de cristalizare. O scădere treptată a temperaturii la mai puțin de -20ºC este necesară pentru a obține o fracție grosieră.
O fracție fină poate fi obținută prin înghețare rapidă. Gheața uscată (CO₂) poate fi utilizată ca agent frigorific.
Cristalizarea este un proces destul de sensibil. Este nevoie de exercițiu pentru a obține rezultate optime. Dacă aveți nevoie de ajutorul meu, vă rog să mă contactați prin PM.
 
Top