Cel mai bun mod de a cristaliza MDMA cu aspect "PRO"? (cristale mari)

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
așadar, cristalele mele sunt o încântare pură, dar mai mici decât mi-aș dori... care este sistemul folosit pentru "PRO"? adică, fierbinte pentru a obține acele cristale dense și mari cu un aspect "presat"?
doar cantitatea este cheia? adică, folosind o cantitate mai mare pentru a cristaliza, să spunem în IPA fierbinte peste noapte ar îmbunătăți?
ar trebui să adaug apă în IPA pentru a reduce viteza de cristalizare?
modul în care se face prima cristalizare (în xilen IPA în timp ce se face sinteza) face diferența? Adică, utilizarea HCL gazos sau lichid ar schimba ceva?

tnx în avans
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Mulțumesc pentru răspuns! din nefericire, metamfetamina este mult mai ușor de cristalizat în cioburi mari decât MDMA, MDMA, cea racemică (așa cum ar trebui să fie întotdeauna) nu se cristalizează în cioburi mari.... cristalul olandez tipic este fabricat printr-un amestec probabil de chimie/procedură mecanică.... pun pariu că permit cristalizarea lentă, dar după ce obțin cioburile mici-medii, acestea se presează ca multe alte droguri....cum? pun pariu că procedează la fel ca un tip rău pentru a tăia cocaina. adaugă o cantitate mică de solvent apropiat (suficient pentru a adăuga puțină umiditate, dar mai puțin pentru a dizolva și sparge cioburile), apoi presează și evaporă solventul.... sau chiar aproape topesc mdma într-un punct perfect în care cristalele ating punctul de topire, dar nu suficient pentru a distruge totul, apoi așteaptă să ajungă din nou la temperatura camerei...

alte sisteme nu le cunosc, dar acele cristale imense ca QUARTZ nu sunt nici fezabile cu MDMA racemic , vorbind despre punctul chimic.

Alte idei?
 

artificialmango

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 9, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Luați una dintre rocile pre-sintetizate relativ mai mari dintr-un lot anterior și data viitoare când efectuați procesul de recristalizare aruncați roca deja cristalizată de MDMA-HCl în soluție înainte de începerea formării cristalelor. Aceasta va acționa ca o fundație pentru formarea unor cristale mai mari în jurul cristalului de MDMA pe care l-ați introdus. Apoi procedați ca în mod normal și ar trebui să obțineți cristale CHONKY frumoase după ce ați terminat. Anunțați-ne cum funcționează și postați o fotografie a rezultatului, astfel încât oamenii să poată învăța și ei!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Bună ziua, tnx pentru răspunsul dvs., da im doiing că metoda de însămânțare , doar că nu am obține niciodată exact "pro" UG uite... Dumnezeu știe cum o fac.
 

LoneStarHopeful

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Asta înseamnă că ați rezolvat problema pe care o aveați cu culoarea/ mirosul noului lot? În ceea ce privește întrebarea dvs. reală, sunt foarte nou în acest domeniu, dar am dat peste o postare similară în care oamenii recomandau butanona pentru cristale mai mari. Nu sunt sigur dacă era vorba doar de butanonă sau de un amestec, cred că era un subiect reddit pe r/theehive, dar s-ar putea să mă înșel. Op-ul întreba despre re-rocking.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
culoarea este încă aproape chel , dar mirosul aduce la viață după recristalizare în soln saturat de apă....
 
Top