Cea mai mare problemă mmc! Produs albastru

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Bună ziua,
am citit că o mulțime de oameni au problema că mmc devine albastru după adificare. De ce se întâmplă acest lucru?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
acest lucru se întâmplă atunci când bromul sau iodul cetonă nu a reacționat complet, cu siguranță o ajustare a temperaturii sau poate a timpului de reacție va rezolva problema, vă pot sfătui, de asemenea, ca atunci când începeți să picurați soluția de Hcl-acetonă (1:5 ) să o păstrați bine rece înainte de utilizare și, de asemenea, să încercați să puneți paharul cu baza MMC într-o găleată cu gheață zdrobită pentru a menține întotdeauna baza foarte rece, deoarece atunci când adăugați Hcl temperatura crește drastic și ar putea fi, de asemenea, unul dintre factorii care vă fac pisica albastră.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Există vreo modalitate de a curăța după aceea astfel de pudră de culori diferite (albastru, roșu)? Clătirea cu apă rece sau fierberea în acetonă fierbinte nu va ajuta.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Doar acetona ajută. Și utilizați hcl pur 35%-38% nu 30%
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Am deja sare de mefedronă, dar este albastru-roșu și chiar și cantități uriașe de acetonă refuză să estompeze culoarea până la alb pur.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Am constatat că etanolul funcționează perfect pentru a scăpa de verde/albastru
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Care a fost problema nu mai este importantă. Am o mulțime de pulbere 4MMC colorată și nu o pot cristaliza din această cauză. Prin urmare, caut o modalitate de a scăpa de impurități.


Se dizolvă astfel de clorhidrat de 4MMC colorat în DCM fierbinte, se adaugă succesiv un volum egal de apă. Tratați acest lucru cu acid clorhidric (aici la ce PH este cel mai bine să acidificați astfel încât tot 4MMC să treacă în faza apoasă și impuritățile să rămână în DCM. PH 4 sau mai mic?)

Se separă ulterior straturile și se evaporă stratul apos, ar trebui să rămână o pulbere albă de 4MMC.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Impurețea este un produs de condensare a aminocetonei și a 4-metilpropiofenonei, problema este că impuritatea trece de la un strat la altul împreună cu aminocetona.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
sincer, e greu. mi-e mai ușor să fac bromcetonă pură decât să mă încurc cu amina murdară.
poate recristalizare multiplă, sau trecerea printr-o coloană cromatografică, există multe opțiuni.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Cred că nu va funcționa deoarece culoarea este ca vopseaua și, de asemenea, va intra în stratul de apă
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Înțeleg că nu mai pot face nimic în această privință sau mai are cineva vreo idee?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Poate fi distilat în vid foarte scăzut. mai puțin de 10 microni.
A doua opțiune este selectarea unui acid și a unui solvent organic, astfel încât sarea impurității să se dizolve bine în solvenți, dar sarea mefedronei nu.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
În prezent, ultimul lucru la care mă pot gândi este să dizolv 1 g de 4MMC murdar în 1 ml de apă fierbinte. Să presupunem că avem apoi 500ml dintr-o astfel de soluție. Deci, adăugăm apoi 250ml de DCM, amestecăm energic, după care stratul apos, odată separat, merge să cristalizeze.

Cred că ultima speranță în acest caz
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
mai degrabă aș încerca să fierb sarea în diclormetan, fără apă, poate schimbând periodic diclormetanul cu unul proaspăt. este necesar să se controleze colorarea diclormetanului, dacă culoarea nu intră în diclormetan, atunci nu prea are rost. puteți încerca acetona. totul este pervers
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Excesul de metilamină poate da o astfel de culoare. Trebuie să vă asigurați că ați scăpat de metilamină după reacție înainte de acidificare.
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Odată ce am câteva kilograme de făină murdară, cum încerc să scap de această metilamină?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Amestecul de metilamină nu a dat culoare soluției și pulberii atunci când a fost adăugat acidul. Am verificat amestecul de diclormetan, baza liberă + impuritatea metilamină, amestecul după aminare, stratul apos de metilamină a fost eliminat, stratul de diclormetan, în mod intenționat, nu a fost spălat cu apă. Adăugarea de acid clorhidric la diclormetan nu a dat culoare, pulberea a căzut imediat și era aproape albă (ușoară tentă gălbuie). Dacă este necesar, pot oferi informații mai detaliate privind experiența cu fotografii.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Vă mulțumim pentru cercetarea dumneavoastră! Este o informație valoroasă. Ați putea, vă rog, să adăugați câteva imagini aici?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
fotografia din stânga după adăugarea acidului la diclormetan cu bază liberă și impuritate metilamină (în special). fotografia din dreapta sfârșitul metilaminării, înainte de separarea stratului apos de metilamină
 

Attachments

  • hQwcv8Bb3Y.png
    hQwcv8Bb3Y.png
    846.3 KB · Views: 268
Top