MDMA HCl negru

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
MDP2P prelucrat din 28578 folosind acid fosforic, apoi distilat în vid. Confirmat cu bisulfit de sodiu. Apoi s-a procedat la utilizarea MDP2P cu conversiile Al/Hg, Leuckart-Wallach și NaBH4. Fiecare rezultat al celor 3 proceduri a fost apoi distilat în vid și testat cu reactivul Marquis, care a arătat o colorare de la violet la negru. Iată unde lucrurile devin neobișnuite: atât titrarea cu HCl 37%, cât și gazarea cu HCl folosind acid sulfuric picurat în HCl, apoi evaporarea solventului chiar și fără căldură produc cristale de MDMA negre ca smoala. Toate cele 3 proceduri au produs MDMA neagră.

Este de la o impuritate din 28578 sau există o modalitate de a elimina impuritatea neagră?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Am thunk face doar un recrystslizer cu acetona /h2o curat produsul frumos
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Bună ziua, domnilor, am întâlnit această situație la prepararea metamfetaminei din pseudoefedrină. Cred că acestea sunt cauzate de acidificarea excesivă și de apă. Acest complex negru se simte ca un coloid de hidroxid de fier, care este foarte tenace, dar sunt solubile în etanol/metanol și insolubile în alți solvenți organici. Ultima mea soluție este să dizolv toate substanțele în etanol anhidru, să le pun într-o membrană semipermeabilă și apoi să le pun într-un pahar care conține apă distilată. Sub agitare, las clorhidratul de metamfetamină să intre în apă prin membrana semipermeabilă, în timp ce complexul negru rămâne în membrana semipermeabilă. Produsul final este foarte curat și alb-crem. Dar este foarte consumatoare de timp.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Cu doar o săptămână în urmă, investigam piața filtrelor de recirculare a apei prin osmoză în acest scop.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Puteți încerca să faceți recristalizarea de 2-3 ori, de exemplu, dacă nu aveți cunoștințe speciale despre cum să dizolvați coloizii și să eliminați partea organică. Nu știu CUM cristalizați, dar cristalizarea mea funcționează perfect pentru un astfel de scop.

Aici tipul de mai devreme ți-a spus despre filtrarea cu membrană. S-ar putea să merite.
 
Top