Glicidat BMK CAS: 5413-05-8

purosincorte

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Jan 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Sunt un novice în această lume, am cumpărat glicidat de bmk de la un chinez pentru că mi-a spus că este foarte ușor să îl transform în ulei A, dar nu a fost așa. Aș dori să întreb dacă ar fi posibil să convertesc în ulei A pentru a face pastă de viteză. este glicidatul bmk la fel ca p2np? Metoda de sinteză AL/HG ar funcționa pentru mine? Salutări și mulțumiri!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Aveți o fotografie? Nu este ca p2np, ca P2P (BMK), dar se poate utiliza pentru AL/HG syn. Compusul trebuie hidrolizat din glicidat în BMK cu acid (HCl aq. se potrivește perfect). Pentru 1 kg de BMK Gly sunt necesari 3L de acid HCl conc. aq. abt. În continuare, atunci când glicidatul este încălzit cu acid, are loc hidroliza, se eliberează uleiul BMK (ulei A)
 
Last edited by a moderator:

JIW_LWB

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Dragă domnule Dampier,

Același raport contează și pentru pmk gly? Deci 1kg pmk gly 3L acid 37%?

Mulțumesc. 🙏🏻
 

purosincorte

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Jan 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Care este diferența dintre p2p și p2pn? Ar fi ușor de transformat glicidatul bmk în ulei A? A-oil mă refer la ceea ce se vinde pe darknet că trebuie doar să adăugați acid sulfuric și metanol și se formează pasta de viteză. Mulțumesc pentru ajutor.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
ulei p2p, este mai ușor să sintetizezi metamfetamină. p2np - cristale solide, o reacție la amfetamină (în principal)
Foarte ușor, dacă aveți HCl aq. 15% și mai mult.
Acidul sulfuric, nu este cel mai bun reactiv pentru conversie
 
Last edited by a moderator:

purosincorte

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Jan 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Hei frate, mulțumesc pentru răspuns. Nu am fotografie, dar BMK-ul despre care vă vorbesc este o pulbere. De ce aș avea nevoie pentru a o transforma în uleiul A pe care îl vând în piețele întunecate? Poți să-mi spui câte Cantități Cantități Și Și de ce instrumente ai avea nevoie? Salutări!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Pentru primul pas aveți nevoie de acid clorhidric apos concentrat, aproximativ 3 litri pentru 1 kg de pulbere
 

nitrochronic

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, prietene, care este pasul următor după adăugarea acidului clorhidric
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
încălzire la 80-90*C 3h cu acid și agitare, după strat separat P2P sau extras
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, William,
în primul rând, mulțumesc pentru împărtășirea cunoștințelor tale cu noi.
deci am dreptate să presupun că extracția completă a uleiului din bmk constă doar în următoarele
se toarnă 1 kg de pulbere cu 3 l de acid hci și se încălzește la 80° sau 90°(?) într-un recipient și se amestecă până se formează două straturi diferite și apoi se îndepărtează doar stratul superior (p2p-ulei)?
ce procent ar trebui să aibă acidul HCI și cum anume se schimbă raporturile dacă folosesc un acid cu o puritate mai mare sau mai mică ?
care este randamentul exact?
raporturile ingredientelor se modifică atunci când schimb cantitatea sau rămân toate la fel, de exemplu dacă iau 100gr de pulbere bmk și 300ml de acid HCI?

Cu cele mai bune considerații
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Bună ziua ✌️

Am citit acum multe ore prin forum și nu înțeleg de ce nu vine niciodată un răspuns detaliat și complet.
Există un motiv anume pentru aceasta?
Mulți oameni care nu au cunoștințele necesare ca tine devin nesiguri cu răspunsuri incomplete, pentru că nu vor să facă greșeli.



De asemenea, știu că numai cu acid sulfuric 37% sau 1/4 conc. acid sulfuric / metanol pentru a produce pasta așa cum toată lumea știe în Europa.
Ce alternativă ați sugera?


Separarea ar fi posibilă cu o pâlnie de separare sau care ar fi în opinia dvs. cea mai bună opțiune?
În caz contrar, nu ar fi necesar nimic mai mult decât ați descris mai sus?

xoxo
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Conform cunoștințelor dumneavoastră, ar exista alte produse BMK care pot fi obținute prin același proces de acid sulfuric și metanol / izopropanol?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Confuzia din acest argou "A-oil" este hilar.
 

JIW_LWB

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Sper că acest lucru se datorează separării grâului de neghină, astfel încât să fie încă interesant de făcut... dacă fiecare utilizator începe să își facă propriul lot, piața se usucă... și cum este aproape atât de ușor să faci acest lucru cu câteva căutări, trebuie să existe un fel de ușă ascunsă vizibilă doar găsind ochelarii corecți ✅
 
View previous replies…

JIW_LWB

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Aceasta este o interpretare din punct de vedere negativ... dacă aș fi vrut să te numesc așa fără motiv, aș fi scris ești un grâu... sper că am clarificat lucrurile
 

JIW_LWB

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Haha da, poate un pic de tensiune partea mea, dar ar trebui să amintesc doar se concentreze 1 lucru... și nu limba mea maternă, așa că da, ai dreptate... 🫡
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Din 1 kg bmk se pot obține 650 g P2P
(feniacetonă), care mai bine este să fie purificată... din aceasta puteți obține aproximativ 30% bază de amfetamină (ceea ce oamenii numesc A-Oil)... aproximativ 195g.
Deci, ar fi mai bine să cumpărați P2NP, din care puteți obține aproximativ 700 g de bază de amfetamină prin aminare reductivă.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Bună ziua, ați utilizat vreodată procedura de aminare reductivă NaBH4? Aș dori să vă pun câteva întrebări.
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Puteți explica purificarea pas cu pas?
Și există vreo alternativă pentru DCM?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Nu am lucrat încă cu p2p, deoarece nu fac meth și sunt un începător total în acest joc, doar am făcut niște P2NP și amph.
G. Patton are un fir,
"Sinteza P2P din eteri de glicidat BMK"
Descriere bună
 
Top