Glicidații BMK și ceara PMK devin interzise?

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Am auzit de la un chinez care lucrează în industria prelucrătoare că în iulie-august toate sărurile glicidate de BMK și PMK vor fi interzise? Poate cineva să confirme sau să infirme această informație?
 

lemon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 23, 2022
Messages
11
Reaction score
8
Points
3
La fel și aici, am auzit aceleași informații, sper că e fals...
 

samenewstory

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
https://www.unodc.org/documents/commissions/CND/CND_Sessions/CND_66Reconvened/ECN72023_CRP20_2323561E.pdf

Citiți acest lucru, da, se pare că nu numai că interzic pmk etil ester, dar, de asemenea, asigurându-vă că chinezii nu trece rapid la orice alte esteri posibile, acest lucru nu este cu adevărat bun.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Europa este neajutorată și neputincioasă în fața Chinei. Se va întâmpla doar dacă guvernul chinez decide să interzică. Dar da, chiar mă enervează.
 

samenewstory

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Acesta nu este un lucru european, este națiunile unite - literalmente nu obțineți o putere mai mare pentru a lua decizii la nivel mondial imo, și dacă Europa, așa cum ați pus-o, a fost atât de neajutorată și neputincioasă împotriva Chinei... unde a mers pmk metil glicidat, oh așteptați chinezii au încetat să-l furnizeze deoarece națiunile unite au interzis în 2019, care este atunci când chinezii s-au adaptat la pmk etil glicidat... care acum va fi interzis împreună cu toți ceilalți esteri posibili, este doar o chestiune de timp, raportul este din noiembrie anul trecut, așa că aș da 6 luni maxim până când totul este semnat și convenit.
 

rosechem

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
100
Reaction score
18
Points
18
Deals
2
BMK PMK conține prea multe produse și poate localiza cu exactitate produsele utilizând cas 5449-12-7 și cas 28578-16-7 (pulbere sau ulei). Salutări amabile!
 
Top