Piețele și bursele de brokeraj - actualizări pentru mijlocul anului 2024?

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Am trecut prin secțiunea Crypto în căutarea de informații despre schimburi și piețe bune cu KYC scăzut

Cea mai recentă tranzacție BTC a mea are o reținere pe ea. DIN NOU.. Am încercat Kraken, CoinBase și până acum am avut noroc cu PayPal. Am putut cumpăra și trimite imediat la portofelul meu Brave. CoinBase și Kraken m-au făcut să aștept 7 zile înainte de a le putea atinge, PayPal cel puțin este mai scurt la 72hrs, dar totuși, ridicol.

Nu am văzut pe nimeni să menționeze Holds? Cine altcineva se confruntă cu acest lucru și cum te descurci cu ea?

O mulțime de informații aici începe să se stale ceea ce cu toate recentele crack-downs pe KYC scăzut în piețe și nu sunt foarte sigur ce se întâmplă cu Monero deoarece MyMonero se închide.

Care sunt metodele y'all's ~today~?

Nu mă opun achiziționării Monero după ce am verificat ratele sale recente și cunosc securitatea sa mai mare. Sunteți mult mai mulți pe piață care îl acceptați decât înainte să mă alătur și eu BB. Alternativa MyMonero? Este încă o monedă de încredere? O vedem trăind prin '25?

Voi accepta orice alte sfaturi sau trucuri pe care le-ați utilizat în acest an!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Uneori coinbase pentru a cumpăra criptografie obișnuită. Îmi amintesc vag că a existat o reținere pe un transfer bancar, cred? Cred că am adăugat un card de debit și asta a schimbat-o, dar nu mai am rețineri deloc cu achiziții bancare sau cu card de debit. Aplicația Cash și uphold le-am folosit la fel de bine.

XMR este grozav. Îmi place să cumpăr o monedă cu taxe de tranzacție ieftine, apoi să o trimit la Cake Wallet și să o schimb acolo
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Mulțumesc pentru contribuția dvs. domnule, am văzut câteva mențiuni despre Cake wallet acum, așa că voi verifica
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Mult noroc, omule
 

MiloMikelusky

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 25, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Faceți niște cercetări cu privire la Ahmia. Există un site pentru a schimba BTC pentru USDT sau USDT pentru BTC. Acesta este cel mai bun mod al meu de a obține BTC fără KYC.
Cumpăr USDT cu KYC în mod normal și îl schimb pe acest site, ceea ce face ca BTC-ul pe care îl obțin să fie intracable. Puteți utiliza un portofel precum Electrum pentru a stoca BTC.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Am folosit Exodus pentru a face achiziții, apoi am schimbat în monero și apoi l-am trimis la cake wallet. Taxele se adună, dar în funcție de criptografia pe care o cumpărați la început nu este prea rău. BC este de obicei mai mult decât ca litecoin. Este o durere în fund, dar nu am avut niciodată un hold, o problemă sau o problemă, cu excepția foarte prima dată pentru bs de verificare. Dar Cake Wallet este destul de frumos pentru că nu aveți nevoie de nici un BS de înscriere și puteți face un nou portofel pentru fiecare tranzacție etc. Am încercat Kraken o dată. Ei pot suge fundul meu!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Acesta este un sistem de sunet ai stabilit acolo Friend, doar de așteptare pentru hold pentru a termina (aproximativ 3 zile) și valoarea mea BTC este deja în jos 6 dolari.. Mult prea volatile, se simte încă ca 2016 cripto-ing lol. Chiar sper că Monero este capabil să rămână relevant pe termen lung, deoarece este mult mai puțin "sus sau jos" decât BTC în mod constant. Consistența este foarte important pentru majoritatea dintre noi aș paria.

Kraken este un astfel de gunoi! GLITZLYest, cel mai elegant site și aplicație, serviciile în sine, deși sunt un foc de gunoi complet... Acum câteva luni am fost lovit cu o taxă de 60 $ pentru transfer, UI a fost atât de al naibii de greu de citit nu am putut spune chiar până după ce sa întâmplat... TRAAAASH
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Da, BC chiar urcă și coboară atât de mult și este mai puțin sigur având în vedere blockchain-ul public, unde oricine poate intra și, dacă depune suficient timp și efort, ar putea lega o persoană de activități ilegale dacă ar dori acest lucru. Desigur, că este într-adevăr doar o preocupare în cazul în care LE sau poate IRS ia un interes și sincer cred că sunt mai îngrijorat cu IRS având în vedere toate BS regualtory ei încearcă să facă cu cripto acum. Din câte știu, XMR este cea mai bună opțiune a noastră în afara numerarului și să sperăm că se va îmbunătăți. În ceea ce privește Exodus merge, ei au tendința de a avea taxe mari atunci când doriți să vindeți, dar eu încerc să nu vând nici dacă nu am prea, eu doar reinvesti în ceva și să vândă locale pentru numerar pentru a curăța, dar atunci când aveți nevoie de ea rapid, uneori nu există mult de o alegere.
 

MiloMikelusky

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 25, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
XMR poate fi cea mai bună opțiune, dar nu toată lumea o acceptă. Am vorbit despre o metodă puțin mai devreme în această postare. Practic, aceasta iese din BTC din blockchain-ul Bitcoin. Nu știu cum, dar după utilizarea acestei metode, tranzacțiile mele nu mai apar pe blockchain, chiar dacă folosim hash-ul tranzacției dvs. pentru a urmări.
 
Top