Poate cineva să confirme dacă "direct la E" mai funcționează pentru red hot 30's?

eliile

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 8, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Poate cineva să confirme dacă "direct la E" mai funcționează pentru red hot 30's?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Expresia "straight to E" în contextul "red hot 30's" se referă probabil la o metodă de sintetizare a MDMA (Ecstasy) folosind un precursor specific sau o cale de reacție. În contextul sintezei drogurilor ilicite, "E" se referă de obicei la MDMA, iar "red hot 30's" se poate referi la o anumită temperatură sau condiție de reacție.
Dacă "red hot 30's" se referă la o anumită temperatură sau condiție de reacție, vă rugăm să clarificați și acest aspect. Mai mult context îmi va permite să vă dau un răspuns mai precis și mai util.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Straight to e este o tehnică de extracție care înseamnă direct la efedrină, dar straight to b este "direct la bază" în natura unui A/B , am mers direct la bas. este o alternativă la un A/B exr Red 30 sunt mici pastile rotunde roșii de 30 mg de pseudoefedrină.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Vă mulțumim pentru clarificare ✌️
 

eliile

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 8, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
În 2009 am încercat extracția direct la E cu aproximativ 14 grame de pastile întregi. Aveam niște doze de 120 de ore și niște doze de 60 de ore. Le-am introdus pe toate și, odată ce solvenții au atins temperatura necesară, pseudoul s-a transformat instantaneu în cioburi și am filtrat lichidul. 98% randament! Și p-fed a fost freebase. Am încărcat niște I. O pipă și l-am fumat. O tehnică de extracție uimitoare. Vreau să încerc din nou, dar aș prefera să nu cheltuiesc 100 de dolari în solvenți dacă nu va funcționa.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu m-am mai așezat și nu m-am mai uitat la straight to e de aproximativ 10 ani, metoda pe care o folosesc este cea de-a doua de pe lista de tehnici prezentate în thr thread "ephedrine extraction for pills". Ultima și singura dată când am încercat micile roșii, am avut droguri roz care arătau ca un rahat fals. Nimic din ce am putut găsi nu a reușit să o scoată. Cel mai bun pariu este să o răzuiți sau să le înmuiați în alcool până când colorantul a fost eliminat în totalitate
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
De asemenea, am vrut să subliniez faptul că cred că se spune că vorbești despre fumatul meth freebase, care este un ulei la temperatura camerei, caustic și neplăcut. Întotdeauna am auzit că îți arde teribil gâtul dacă încercim să o fumezi
 

eliile

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 8, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Nu, domnule, mă refer la pseudo pe care am extras-o folosind straight to E. Era în formă freebase și o puteai fuma ca pe droguri. Devenea maro și avea gust de rahat după câteva doze, dar te trezea și pe tine.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Aveți un rezumat/detalii ale acestei tehnici? Mi-ar plăcea să descopăr și să fac EP/PSE să se xtalizeze din soluție - la o temperatură suficient de ridicată sau "potrivită"?
Se pare că ar fi foarte curat și ar economisi mult timp dacă este posibil. Direct la bază și gaz este probabil următorul lucru cel mai bun, dar s-ar putea să nu funcționeze atât de bine fără o extracție/ spălare prealabilă cu solvent.
Am încercat să arunc doar "Red Hots" pentru un shake and bake și nu am obținut rezultate bune în comparație cu extracția cu metanol mai întâi. Acesta poate fi sau nu motivul exact al eșecului - dar sunt destul de sigur că calitatea produsului final este afectată. V-aș recomanda să vă acordați timpul și efortul necesare pentru a vă asigura că toate ingredientele sunt optimizate în timpul reacției.
 

eliile

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 8, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3

Reactivi.

  • Alcool izopropilic 91- 99% (farmacie)
  • MEK Metil-etil-cetonă (magazin de vopsele / feronerie)
  • VM&P Nafta - fără substituenți (magazin de vopsele / hardware)
  • (Nu folosiți Colemans, eter pentru animale, lichid de brichetă etc.)
  • Xilen (magazin de vopsele / hardware)

Ajutoare de uscare.

  • Săruri Epsom uscate în cuptor sau sodă de spălat (farmacie / magazin alimentar)
  • Sare (magazin alimentar)

Rezumatul procedurii

  1. Se prepară lichidul de extracție.
  2. Puneți pastilele întregi în pahar.
  3. Se adaugă lichidul de extracție.
  4. Se încălzește până la fierbere, amestecând până când pastilele se dizolvă.
  5. Se filtrează la cald în balon elemeyer.
  6. Se repetă de două ori.
  7. Se readuc extracțiile combinate într-un pahar de laborator curat.
  8. Se adaugă xilen
  9. Se încălzește la 105 °C pentru a fierbe alcoolul.
  10. Se filtrează pseudo HCl.
  11. Se spală pseudo HCl cu MEK și se lasă să se usuce.

Procedură
1)
Pentru fiecare cutie de pastile utilizată: combinați următorii solvenți și materiale de uscare într-un pahar de laborator curat și în următoarea ordine:
70 mL alcool izopropilic
70 mL nafta VM&P
2 g de sare
4 g de săruri epsom uscate sau sodă de spălare uscată

2) Se amestecă cu o baghetă de sticlă timp de câteva minute, apoi se lasă să se decanteze timp de 10 minute. În funcție de câtă apă a fost în alcoolul izopropilic la început, amestecul se va depune în 2 straturi sau într-un singur strat cu solide umede la fund.

De ce să nu folosiți solvenți preuscați pentru început? - este perfect în regulă dacă le aveți, dar am observat că adăugarea izopropilului și a naftei împreună aproape întotdeauna eliberează puțină apă, indiferent cât de uscate au fost înainte, așa că nu aș sări peste acest pas.

3) Filtrați această soluție în balonul elemeyer, lăsând în urmă orice substanță solidă sau strat lichid de jos, apoi transferați această soluție în al doilea pahar curat.

4) Puneți pastilele întregi în al treilea pahar de laborator curat.

De ce pastile întregi? Nu trebuie să le mărunțesc mai întâi? - nu, încercăm să reducem pierderile la minimum, iar măcinarea nu este necesară, deoarece amestecul de izopropil / nafta le va dizolva foarte bine.

5) Se toarnă 1/3 din amestecul solvent peste pastile.

6) Așezați paharul pe plită și aduceți la punctul de fierbere folosind o căldură medie înaltă. Utilizați ventilatorul mic pentru a împiedica acumularea vaporilor. Se amestecă ocazional cu o baghetă de sticlă până când pastilele s-au dizolvat în pulbere. Lăsați să fiarbă timp de 1-2 minute.

7) Puneți o pâlnie cu hârtie de filtru în balonul elemeyer. Filtrați amestecul de solvenți în timp ce este fierbinte, lăsând cât mai mult din solide în paharul de laborator.

8) Returnați eventualele solide în paharul de laborator și repetați pașii de la 5 la 7 de două ori, combinând extracțiile în balonul elemeyer.

9) Pentru fiecare cutie de pastile utilizată, se adaugă la extracțiile combinate
- 50 ml Xilen

10) Se transferă amestecul de extracție înapoi în paharul de solvent gol și se pune paharul pe placa de încălzire. Aduceți la fierbere folosind ventilatorul mic pentru a împiedica acumularea vaporilor. Fierbeți până când soluția ajunge la 105 °C.

11) Folosind o pâlnie curată și un filtru, filtrați pe hârtie pseudo HCl în timp ce soluția este fierbinte.

12) Clătiți pseudo HCl-ul cu o cantitate generoasă de MEK în timp ce se află în pâlnie.

13) Scoateți filtrul și turta de filtrare din pâlnie și lăsați să se usuce complet. (nu mai miroase a MEK)

14) Se cântărește și se savurează, randamentul trebuie să fie între 80 % și 90 % Introducere
 
Top