Pot utiliza STAB în reducerea boro

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Am STAB, cred că numele său este triacetoxi borohidridă de sodiu. Întrebarea mea este dacă aș putea să o folosesc în reducerea boro PMK

Mulțumesc u
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Am STAB, cred că numele său este triacetoxi borohidridă de sodiu. Întrebarea mea este dacă aș putea să o folosesc în reducerea boro PMK

Am 100L de spațiu și încerc să mă concentrez pe funcționarea la cea mai mare eficiență posibilă. În prezent, folosesc al/hg și sper să ajung la 4 kg în reactorul de 100 L. Am auzit că, prin reducerea boro, mă pot adapta la o reacție mult mai mare deodată și, de asemenea, să o desfășor la o temperatură mult mai sigură(?)/mai scăzută, precum și să cresc randamentele și să nu am mercur în laborator.

Mi s-a spus că all/hg are un randament de numai 70%? Am crezut că a fost 90+, asta e ceea ce am fost obtinerea.

Mulțumesc u
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Doriți să utilizați triacetoxi borohidridă de sodiu sau întrebați pentru că nu aveți acces la borohidridă de sodiu acolo unde locuiți?
Borohidrida de sodiu se vinde în Europa 120 euro/kg cu cont bancar sau din China 115 euro/kg cu bitcoin de la același furnizor pmk glycidate.
 
Top