Sinteza cocaetilenei ex vivo

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua!
Știm cu toții că cocaina și alcoolul reacționează la cocaetilenă în organism. Este mult mai cardiotoxică și nesănătoasă. Dar întrebarea mea este: care este calea de obținere a cocaetilenei sub formă de pulbere? Am găsit asta:
"Este relativ simplu de făcut în afara corpului. Dizolvarea în etanol anhidru cu câteva picături de hcl și refluxarea ar fi suficientă"

Nu pot să încerc personal. Aceasta este doar pentru cercetare ipotetică
 

Cypherdelic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Pentru o scurtă perioadă de timp, în țara mea (Africa de Sud) se putea cumpăra ceai de coca. Era foarte ușor, de fapt comparabil cu ceaiul rooibos IMO (ceai fără cofeină pe care îl bem adesea aici). Nu este deloc stimulant, este chiar liniștitor și foarte ușor de băut.


Am luat aproximativ 20-30 de pliculețe de ceai și le-am îndesat într-o sticlă de vodcă, care a produs o cocaină destul de puternică, care mi-a oferit cel puțin o mică stimulare.
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Găsiți altul>
Transesterificare>
Se încălzește HCl de cocaină în etanol cât mai uscat posibil împreună cu natriumethoxid care este încălzit astfel încât să se poată distila etanolul (70-75 grade Celsius)
Apoi se adaugă apă care va descompune etoxidul în hidroxid de natriu. Etanolul se evaporă și cocaetilena va fi produsul rămas.

Am citit, de asemenea, că se poate obține prin căldură în alcool anhidru și acid acetic într-un mod similar...

Încă nu am reușit să încerc!
 

Cypherdelic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Totuși, este foarte rău pentru inimă!
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Adevărat adevărat, dar este interesant faptul că combinația produce o nouă substanță în interiorul corpului. Deci, pentru a face acest lucru în afara acestuia și să-l aibă ca sare clorhidrică ar fi o realizare chimică
Dar da, drogurile sunt rele M'kay
 
Top