cristalizarea/purificarea cocainei

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Oricine
știe ce se întâmplă cu asta sau ce se poate face? a fost destul de fermă la început și albă, a fost într-un sac și acum arată ca în imagine.

Aub74Sm3JW
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cineva a încălzit-o cumva prea mult și un adulterant din ea s-a transformat practic în caramel
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dacă este foarte uscată, zdrobiți-o și mortar-o cât mai fin posibil. Aruncați niște apă rece ca gheața peste el, amestecați-l și lăsați-l să se așeze, decantați apa și evaporați-o... este ceea ce am făcut eu, confruntat cu situații similare
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Fiți de acord cu el. Unii adulteranți populari ai cocainei, cum ar fi lidocaina, sunt ușor solubili în apă, în timp ce cocaina*HCl este foarte solubilă.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Am avut un anumit subiect aici. L-am rezolvat punându-l în acetonă pentru a-l face din nou solid.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Se poate evapora până la jumătate sau o treime și se pune în congelator, apoi se filtrează și se folosește apa
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
da, nu m-am gândit la asta, păcat că am aruncat-o 😐
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cred că chimiștii clandestini nu mai sunt ceea ce erau odată. Apa este cel mai versatil solvent disponibil și cel mai ieftin. Ar trebui să fie primul solvent luat în considerare.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Uneori, unele cărămizi vor începe să dezvolte vârtejuri gălbui. Arată destul de inocent și apoi bam! Întreaga cărămidă va deveni de un ton de pământ purpuriu, cu o textură foarte bizară. Am văzut asta în 2007. Un tip plângea pentru că avea 3 kilograme care se transformaseră în acel fel. M-a implorat să-l ajut. Lucrând cu un eșantion, am putut recupera doar aproximativ 10%. Îmi amintesc că am teoretizat că are de-a face cu contaminarea cu mangan și că etapa de oxidare a fost prost făcută. Am renunțat pentru că nu am vrut ca, în cele din urmă, să-și transfere problemele/pierderile în direcția mea. În concluzie, fiți atenți cum îl depozitați. Nu vreți să aveți o surpriză neplăcută.
 

santabrasco47

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2023
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua tuturor,
Am nevoie de ajutor de la un expert sau un bun amator
pentru că trebuie să transform cocaina amestecată în cocaină de pește sau cocaină perlată, am fulgi de acid boric
Doar am nevoie cum să știu

vă mulțumesc tuturor răspunsurilor
 

santabrasco47

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2023
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua tuturor,
Am nevoie de ajutor de la un expert sau un bun amator
pentru că trebuie să transform cocaina amestecată în cocaină de pește sau cocaină perlată, am fulgi de acid boric
Doar am nevoie cum să știu

vă mulțumesc tuturor răspunsurilor
 
Top