Extracția cocainei din frunze de coca

swissmoneysmellsgood

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, stimați colegi

vreau să extrag cocaină din frunze de coca. folosesc extracția cu kerosen/acid sulfuric.

am toate substanțele chimice necesare și tot echipamentul necesar pentru a finaliza extracția, dar din păcate am stricat deja 2 încercări.

Acum vreau să întreb dacă cineva cu cunoștințele necesare este dispus să mă ajute să fac o extracție reușită.

bineînțeles că v-aș recompensa financiar.

salutări
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Câte frunze de coca aveți?
 

petetheplant1

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
cauți cartea de bucate cowboy cocaina am o copie
 

petetheplant1

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
- Kerosenul este perfect, nu există înlocuitor mai bun

- După ce frunzele de coca sunt umezite cu apă/carbonat, lăsați-le să stea timp de 30 de minute

- ambalați percolatorul strâns 1 kg se potrivește foarte bine cu o sticlă de apă de 5 l.

- adăugați kerosen deasupra (o cantitate măsurată de aproximativ 600-750 ml pentru percolare, 2 litri în total ar trebui să fie suficienți) și așteptați să percoleze din cealaltă parte (ar trebui să dureze între 10 și 15 minute)

- când începe să percoleze, închideți partea de jos și continuați să adăugați deasupra până când kero acoperă frunzele

- după unele analize, SWIM și-a dat seama că 3-4 ore - și chiar până la, dacă este necesar, 24 de ore de înmuiere pentru prima extracție este timp suficient.

- după ce trec primele 3/4 ore, apoi percolați kerosenul, amintindu-vă să adăugați unul nou pe deasupra. Puteți lăsa mult mai mult timp dacă este necesar (până la 24 de ore)

- Opriți percolarea atunci când obțineți atât cât ați măsurat mai devreme (600-750 ml). Dacă utilizați mai mult kerosen decât se recomandă, nu vă faceți griji, este în regulă.

- închideți din nou percolatorul și umpleți-l ca mai devreme cu kerosen nou

- După încă aproximativ o oră, efectuați aceleași ultime treceri pentru celălalt kerosen care se află în percolator, recuperând cantitățile finale.

- Se extrage kerosenul verde în mod normal cu H2SO4 5%, turnându-l în kerosenul extras, sigilând sticla și agitând timp de aproximativ o jumătate de oră în reprize de 5 minute, cu o pauză de câteva minute. Se lasă să se depună și să se separe. Asigurați-vă că nu se formează emulsii; dacă se formează, lăsați-le să stea pentru a dispărea.

- Dacă observați că randamentul este scăzut, extrageți din nou kerosenul cu acid sulfuric, așa cum s-a procedat în etapa anterioară de mai sus.

- Precipitați baza folosind amoniac 10% sau procedați la oxidare.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Din păcate, autorul acestui fir nu ne mai vizitează. I-am scris mesaje personale pentru a-l ajuta, dar el nu ne citește mesajele.
 

nulltheunknown23

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 11, 2022
Messages
22
Reaction score
6
Points
3
îmi puteți trimite o copie a acestei cărți?
 
Top