Question Ulei de cocaină

chefgorden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Bună tuturor, sunt nou în acest grup și în lucrurile online. În prezent, am dat peste acest ulei de cocs care a fost aruncat pe prietenul meu apropiat, încercăm să lucrăm pentru a extrage cocsul din soluția are kerosen sau motorină amestecată cu acesta odată ce a lăsat să se stabilească
Lichidul clar se separă și combustibilul se ridică în partea de sus complet separat o dată îndepărtat tot stratul de ulei din lichidul clar și agitat lichidul clar devine alb ca laptele

Am încercat câteva moduri de a extrage Coca-Cola, un mod a fost scăderea pH-ului la pH.6 și și folosind Pirex dish și lumina de creștere pentru a usca soluția cu un ventilator de birou sa uscat într-un cristal ca pulbere și a făcut un test de regent Coca-Cola crack și un test de puritate
A ieșit pozitiv la testul de cracare, dar nu și la puritate, ceea ce mi s-a părut ciudat Sau am reușit doar să o transformăm într-o crăpătură, dacă cineva știe cum să o transforme complet, vă voi da 20% din ceea ce am obținut din ea, mulțumesc, va fi bine cu ceva ajutor, mulțumesc

pH-ul de repaus al uleiului este 10,3ph, așa cum a fost dat amicului meu.
 

Attachments

  • VsgYXhtuSr.jpg
    VsgYXhtuSr.jpg
    4.3 MB · Views: 397
  • epflZ4kF6j.jpg
    epflZ4kF6j.jpg
    4.1 MB · Views: 344

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Permiteți-mi să explic:
Ceea ce ai este freebase, după cum vedem acolo bulgări care este face puritatea un pic mai puțin apoi o puritate bună, ar fi în lvl ca crack, mai ales pentru că puritatea de cocs este mai mică decât recomandat, astfel lvl de pH ar trebui să fie 5.5-6, puteți adăuga acid sulfuric și acetonă/ips în porții și se adaugă la soluție și de a folosi hârtie turnesol pentru a vedea dacă pH-ul este aproape de 6.
Ceea ce facem acum este să eliminăm cea mai mare parte a kerosinei sau a motorinei rămase din soluție, care se formează prin încălzire.
După aceea, ar trebui să o lăsați la temperatura camerei timp de aproximativ o zi, chiar mai bine dacă este în frigider/congelator.
După filtrare prin filtrare în vid, se spală pulberea până devine mai clară.
Dar puritatea ar fi pentru crack.
 

chefgorden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Cum pot să-l transform în Coke sortabil vă rog mulțumesc pentru mesaj aswell
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Sunt un expert googler. Am găsit asta:


(de la (CLEAR WEB WARNING) https://www.dialogue.space/turning-freebase-back-to-hcl/

Acest lucru mi se pare solid, îmi place sfatul de a sta departe de apă, deoarece se aliniază cu alte sfaturi care mi-au fost date cu privire la utilizarea cocainei HCL în spray-uri nazale (risipitoare, nu este o idee grozavă în cele din urmă, se pare).

Multe alte fragmente de tek pe care le-am găsit menționează utilizarea apei distilate deoarece cocaina HCL este ușor solubilă, dar hidrolizarea este risipitoare, deci dacă poate fi evitată, faceți-o...
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Pentru a adăuga în continuare:
Subiectulrecristalizării cocainei aici pe forum a avut o perspectivă bună.
A doua jumătate a acestuia este foarte clară pentru utilizarea dvs:
Să sperăm că @chemistrydude poate oferi mai multă claritate, deoarece mi-ar plăcea să mă asigur că înțelegerea mea a acestui proces este corectă (am câteva g pe care vreau să le iau prin acest proces în curând)
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Bine, deci freebase este alcalină, care ar trebui să fie neutră, ar trebui să aibă un pH de 5,5-6, dacă veți recristaliza soluția alcalină ar fi imposibil sau posibil, dar puritatea ar fi de coșmar, ar fi mai mică decât cea a crackului, dar mai întâi de toate trebuie să obțineți freebase stâncos, care se obține prin încălzire până când tot lichidul de cocaină se evaporă într-o rocă, pe care trebuie să o zdrobiți până devine o pudră fină ca făina de copt, aka pasta freebase de cocaină nu atât de pură.
Recristalizare: acum ar trebui să utilizați etanol/IPA sau, dacă nu le-ați obținut, acetonă (funcționează, dar aveți nevoie de acetonă anhidră și asigurați-vă că este curată).
Acum, în paharul de laborator, adăugați pulberea de cocaină freebase, acum adăugați etanolul mai recomandat, lăsați să se dizolve la foc mic, după ce vedeți că soluția este curată, o puteți pune în frigider, dar dacă doriți să o faceți mai pură, puteți usca soluția cu MgSO4, după ce ați uscat lichidul, evaporați sulfatul de magneziu, acum va fi mai pură.
Acum aveți cocaină, dar din cauza sulfatului de magneziu, acum ar trebui să fie consumată ca și cocaină, dar dacă încă mai credeți că aceasta este de puritate scăzută, o puteți transforma în crack.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Dar asigurați-vă că soluția dvs. de cocaină ar fi neutră după ce puteți recristaliza.
 

idontknownose123

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
12
Reaction score
0
Points
1
Bună pentru recristalizare funcționează cu dietyl eter în loc de acetonă? Și paharul este necesar în acest caz sau pot evapora solventul și usca în chambeer?
 

chefgorden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Încă nu am reușit să înțeleg, poate unul dintre voi, fraților, să ne scrie pas cu pas, vă rog și mulțumesc
Extracție <recristalizare<coke sortabil care are strălucire nu o floare de avion care arată alb vă rog
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Nu trebuie să scoateți cocaina, trebuie doar să fierbeți lichidul. Cocaina freebase și hcl sunt ambele solide cristaline, așa că primul lucru pe care l-aș face ar fi să o pun în congelator și să văd dacă mai pică cocaină din soluție și să o filtrez pe toată, ceea ce va scoate o parte din ea. Apoi aș încălzi restul lichidului într-o baie de apă până când se evaporă totul și veți rămâne cu ceea ce este în esență pudră de crack. Dizolvați pulberea de crack în acetonă și amestecați-o cu gaz hcl pentru a obține cocaină inhalabilă.

Recristalizați dizolvând cât mai mult posibil în IPA cald și lăsați ipa să se răcească și să se evapore
 
Last edited:

idontknownose123

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
12
Reaction score
0
Points
1
Așadar, dacă am cocaină pură care poate fi inhalată, dar care nu are aspect de solzi de pește, pot obține acest aspect prin această metodă? Și dizolvarea în eter sau acetonă ar fi, de asemenea, valabilă?
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Dacă este vorba de cocaină pură de inhalat, aceasta nu ar trebui să se dizolve în acetonă sau eter, ci doar cocaina de bază.

Iată un tabel:

.2. SOLUBILITATE
Forma A C E H M W
Bază FS VS FS PS FS SS
Clorhidrat VSS FS I I FS FS

A = acetonă, C = cloroform, E = eter, H = hexan, M = metanol și W = apă, VS = foarte solubil, FS =
liber solubil, S = solubil, PS = puțin solubil, SS = puțin solubil, VSS = foarte puțin solubil și I =
insolubil

Cu cât se evaporă mai lent un solvent, cu atât cristalele vor crește mai mari și vor arăta mai mult ca o solzișoară.
 

idontknownose123

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
12
Reaction score
0
Points
1
Deci ar trebui să-l dizolv în apă și să-l evapor pentru a obține aspectul de solzi de pește? Într-o matriță într-un pahar de laborator la căldură scăzută?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
WOW OMULE ASTA E AUR!
Care dintre voi este nepotul unchiului Fester? 😂 Glumesc, unchiul Fester știa ce face. Va trebui să citesc asta de încă 5 ori. Dacă a fost testat pozitiv pentru cocaină, dar negativ la verificarea purității, înseamnă probabil că l-ai denaturat în ecgonină sau altă moleculă parțial ruptă. Același test care testează cocaina dă un test pozitiv pentru benzoilecgonină, ecgonină metil ester, meta-hidroxibenzoilecgonină, para-hidroxibenzoilecgonină și norbenzoilecgonină.
 
Last edited:

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ar apărea acestea la un test cu înălbitor (hipoclorit de sodiu)?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Persoane diferite cred că lucruri diferite reprezintă un rezultat pozitiv sau negativ la un test cu înălbitor. Hipocloritul de sodiu este o bază puternică, deci;

Orice acid lewis acid bronstead sau orice are un pH mai mic de 7 se va evapora și se va împrăștia la suprafață cocaina pudră este un acid lewis, cu HCl adăugat, dar la fel sunt o mulțime de lucruri

Înălbitorul va neutraliza acidul sn, astfel încât cocaina ar trebui cu siguranță să formeze inițial o picătură sau două de ulei la suprafață, dar probabil se va transforma într-un miez de ceară în câteva secunde. Ar trebui să căutați tot ceea ce ați considerat că ar putea fi ceva și să vedeți dacă este un solid la temperatura camerei. Ar trebui să vă gândiți dacă neutralizarea la pH 11-13 ar provoca o reacție.

Dacă aș lua o fărâmă de acid citric, acid ascorbic, acid tartric sau orice alt acid, aceasta ar fâsâi și ar zbura.

Lucrurile care sunt bazice nu ar reacționa. cocaină bazică, formulă pentru bebeluși, lapte praf, bicarbonat de sodiu... s-ar scufunda.

Sunt șanse să nu puteți determina dacă este unul dintre aceste lucruri fără Ms/gc sau cel puțin fără un test foarte, foarte specific. Motivul pentru care cocaina are chestii precum benzilecgonina sau ecgonina metil ester este pentru că este la o moleculă sau două distanță de cocaină și are un punct de fierbere similar punct de congelare, mol. greutate, pH ECT și nu poate fi separat de cocaină din această cauză
 
Top