Recristalizarea cocainei

Oscargreed123

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pot obține cocaină pură, dar din cauza modului în care a fost transportată, forma sa perlată originală sau aspectul de "solzi de pește" nu mai este ceea ce era odată. Are un aspect alb mat mai tern, dar este foarte bună. Cum aș putea să-l recristalizez pentru a-l face să arate mai atrăgător? Iată câteva idei care mi-au venit, dar aș dori păreri cu privire la ele.
1. Recristalizarea cu acetonă.
Se macină 10 g de cocaină și se pun într-un pahar, apoi se toarnă 40 ml de acetonă. Cocaina nu se va dizolva în acetonă așa că adăugați apă picătură cu picătură până când cocaina se dizolvă. Se pune apoi un cuptor cu microunde la 50% pulbere și se încălzește amestecul câte 30 de secunde și se amestecă până când cocaina începe să se formeze din nou în pahar. Se lasă apoi să se răcească la temperatura camerei și apoi se pune în congelator. După aceea se filtrează excesul de lichid și se lasă cocaina să se usuce.
2. Recristalizarea etanolului
Se pun 10 g de etanol la 40 ml de cocaină într-un pahar, apoi se lasă sub lămpi de căldură până când se evaporă cea mai mare parte a etanolului, după care cocaina se usucă la aer peste noapte.
3. Spălare cu acetonă
Pur și simplu se pun 10 g de cocaină la 40 ml de acetonă într-un pahar și se amestecă, apoi se filtrează excesul de acetonă și se lasă pe o placă și se lasă să se usuce la aer.
4.a/b extracție și apoi înapoi la a
Se dizolvă cacaua în apă, apoi se adaugă amoniac picătură cu picătură până când baza de cocaină iese din soluție, apoi se clătește baza de cocaină cu apă. Apoi dizolvarea bazei de cocaină în eter, apoi adăugarea de acetonă amestecată cu acid clorhidric în proporție de 1:1 până când cocaina hcl iese din soluție, apoi filtrarea și uscarea.


Caut cea mai bună metodă pentru a obține aspectul original de solzi de pește, vă rog pe oricine.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Numai acest mod vă va purifica cocaina. Alte metode sunt inutile. Dar nu sunt sigur că veți obține aspectul de solzi de pește.
 

Oscargreed123

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Bine, mulțumesc, nu încerc să purific produsul, deoarece sunt sigur că este cât se poate de pur, ci doar să îl fac să arate mai bine, dar mulțumesc.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
3. și 4. vor funcționa ambele. Dacă aveți nevoie de ajutor scrieți-mi un mesaj.
 

sorcerer

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Aug 19, 2022
Messages
13
Reaction score
11
Points
3
A încercat cineva această metodă? Sună interesant și îmi amintește de producerea amfetaminei dintr-un ulei, dar aspectul de solzi de pește va veni doar prin filtrarea și uscarea hcl? De asemenea, știe cineva dacă produce la fel de mult miros ca producția de speed?

Și ce înseamnă mai exact când vorbim despre eter în acest forum? Google spune că eterul descrie un anumit grup de substanțe chimice, dar care este cel corect?

De exemplu, atunci când îmi tai cocaina pentru stradă, o amestec cu acetonă și adaug toți adulteranții necesari, scap de surplusul de acetonă, apoi o bag în cuptor până când arată destul de bine (în jur de 50-60 grade celsius). Am o rocă solidă și, în general, se comportă așa cum ar trebui să se comporte cocaina, dar nu reușesc să mă apropii de aspectul de solzi de pește.
 
Top