Consumul de cocaină.

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua.
Sunt curios în legătură cu cocaina și aș vrea să o încerc. Cu toate acestea, nu prea vreau să dezvolt o dependență. Așadar, cât timp credeți că este prudent să treacă între fiecare consum pentru a nu deveni dependent.
Vă mulțumesc.:)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Salutări. Aceasta este o întrebare atât de simplă, cât și atât de complexă. Nu există o normă clară pentru intervalele dintre utilizări, care să garanteze că o anumită persoană nu va dezvolta o dependență. Pe de altă parte, este clar că, cu cât utilizarea are loc mai des, cu atât riscurile sunt mai mari.

În opinia mea, frecvența de aproximativ o dată pe lună pare un punct de referință mai mult sau mai puțin ponderat. Deși sunt sigur că mulți oameni vor găsi această abordare prea rară.

Dacă nu ați încercat niciodată această substanță, atunci nu uitați să citiți acest subiect.
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Vă mulțumesc foarte mult. Cred că voi fi un pic mai precaut și îl voi folosi o dată pe lună și jumătate, mai mult sau mai puțin. De asemenea, dacă ați putea să-mi dați câteva modalități de a mă asigura că este cât mai pură posibil într-o țară în care testele de puritate sunt ilegale, v-aș fi cu siguranță recunoscător.
Din nou, vă mulțumesc foarte mult.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Există un subiect dedicat acestei probleme aici. Poate că există o opțiune de a produce reactivi pentru a vă testa singuri
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Dacă prin "prea rar" înțelegeți că intervalul ar fi prea lung, cred că o lună este chiar destul de strâns.

Atunci când vorbim despre consumul de cocaină într-un mod care face mai puțin probabil să se dezvolte o dependență sau o frecvență, aș spune că o utilizare la fiecare 3 luni ar putea avea mai mult sens, deoarece creierul și corpul se obișnuiesc cu utilizarea frecventă a substanțelor foarte repede și o lună ar putea duce cu siguranță la formarea unui obicei OMI
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Aceasta este problema, este o conversație fără început și fără sfârșit. Așa ți se pare ție, așa mi se pare mie. Și amândoi putem avea dreptate. După cum am menționat mai sus, dezvoltarea dependenței la o anumită persoană depinde de o serie întreagă de factori, de la genetică la oamenii din jur.

Dar spuneți-i persoanei care vrea să consume cocaină cât de des trebuie să o facă pentru ca totul să fie în regulă - o dată la 1 sau la 3 luni și vedeți ce opțiune va percepe mai realist pentru a-și menține sobrietatea
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Există mai mult decât "utilizarea substenței" pentru a crea o dependență.
Și apoi există "menținerea unei dependențe"
Este o combinație între factorul social, situația în care vă aflați, motivul pentru care consumați substanța, 5% este genetică, legată de familie, ...
Am cel mai bun videoclip pe această temă, dar este în olandeză.
Pot posta link-ul youtube dacă doriți. Este vorba despre dependență, tratamente și capcane ( video de un psihiatru care a fost mai mult de 40 de ani în această scenă medicală)
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ar fi frumos dacă ați putea să o trimiteți. Și dacă are subtitrări în engleză ar fi și mai frumos. Vă mulțumim!
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
da ai avut noroc , am verificat și poți folosi traducerea în engleză.
va posta acest lucru într-un subiect nou ( because1 sale atât de multe informații, și simt nevoia de a le împărtăși cu alții, este ca nici un alt blablabla , dar prezentarea detaliată reală)
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Haha greu să ții pasul cu planul de o dată pe lună dacă îți place substanța. De ce vrei să încerci cocaina? Cred că ai o motivație greșită chiar și pentru a începe.
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Am încercat destul de multe substanțe doar pentru curiozitatea de a vedea cum se simte. Niciodată nu am făcut una dintre ele mai mult de două sau trei ori, heroină, fentanil, canabis, Speed. Niciuna dintre ele nu am consumat-o de mai mult de două ori, iar acum sunt curios de cocaină.
 
Top