De la fosfat de codeină la heroină

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Hei toată lumea, am o sursă infinită de comprimate de fosfat de codeină pură.

Am vrut să întreb care este cel mai bun și mai eficient mod de a o transforma în morfină decât în heroină?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
sinteza morfinei nu este prea puțin productivă?

am primit această sinteză de la erowid, care este practic aceeași, în care se spune că este de așteptat un randament de 22%:
Folosind piridină HCl1,2

Un amestec de 1,00 g. de codeină și 3 g. de clorhidrat de piridină a fost plasat într-o baie la 220°C și încălzit timp de șase minute într-o atmosferă de azot, după care amestecul de reacție a fost imediat răcit și dizolvat în 20 ml. de apă, basificat cu 10 ml. de hidroxid de sodiu 4 N, iar materialul nefenolic a fost îndepărtat prin extracție cu patru porții de 15 ml. de cloroform. Extractele combinate de cloroform au fost spălate cu 10 ml. de hidroxid de sodiu 0,5 N și 10 ml. de apă, iar faza apoasă, după adăugarea spălărilor, a fost ajustată la pH 9 și răcită complet pentru a precipita materialul fenolic. După filtrare și uscare, acest material fenolic a fost digerat cu 75 ml de metanol, amestecul a fost filtrat la cald, iar filtratul a fost cromatografiat pe o coloană de alumină (Merck) (120x11 mm) folosind 700 ml de metanol ca eluent. Reziduul după evaporarea metanolului a fost dizolvat în 10 ml. de hidroxid de sodiu 0,2 N, filtrat, iar filtratul a fost ajustat la pH 9, precipitând morfina brută. După uscare, această morfină brută a fost sublimată (180-190°C (0,1 mm)), iar sublimatul a fost cristalizat în etanol absolut. S-a obținut astfel un total de 210 mg (22%) de morfină, mp 254-255°C.
 

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Nu, nu am nevoie să fac o extracție cu apă rece, acolo unde locuiesc am fosfat de codeină pur fără prescripție medicală.
 
Top