Fabricarea D-METH la scară comercială?

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Știe cineva care este cea mai bună metodă pentru fabricarea D-METH la scară comercială?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Metoda prin care puteți obține toate substanțele chimice cu care să o faceți, fără a ridica suspiciuni.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Vă mulțumim pentru răspuns.

Să spunem că am acces foarte bun la toate substanțele chimice principale, în orice cantitate am nevoie, prin intermediul pieței negre.

Care ar fi cea mai bună metodă?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Nu există cu adevărat o metodă optimă. Căutați modul în care olandezii produc mdma, procesele sunt aceleași, poate unele diferențe minore.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Reducerea efedrinei/ Pseudoefedrinei prin metoda Nagai pentru acest non-chimist
Pentru că merge direct de la E la M, fără să treacă (adică fără intermediari și într-o singură oală), cunoscută și ca metoda acidului hidroiodic și a fosforului. Sunt interesat de ce ar spune un chimist.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Am dreptate să cred că metoda Nagai diferă de metoda Iod+RedPhosphorours prin înlocuirea iodului cu acid hidroiodic? Prin urmare, sar peste etapa de reacție a iodului cu fosforul roșu pentru a produce acid hidroiodic la fața locului?

Ați spune că metoda Nagai este potrivită pentru loturi de mai multe kg?

Nu am văzut multe articole despre metoda Nagai
 
Last edited:

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Nu există un drum direct de la E la M. Între ele există iodoefedrina. HI în sine are nevoie de fosfor roșu pentru a putea fi reciclat după transformarea efedrinei sau pseudoefedrinei în M. Așadar, indiferent de modul în care se procedează, începând cu HI sau producându-l în timpul reacției (latina mea nu este bună, așa că nu voi spune in situ), se utilizează o formă de fosfor pentru a transforma iodul în acid hidroiodic.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Acesta nu este mecanismul de reacție pentru HI/P. Conform acestui document, nu este niciodată un intermediar de iodură.
Acidul hidroiodic este iodură de hidrogen+H20. După cum s-a subliniat, HI/P și metoda Nagei diferă doar în ceea ce privește locul și momentul în care se produce iodul.
Pentru a afla că rolul fosforului în reacție este reciclarea I, care se cuplează cu HIDROGENUL pentru a reface HI, citiți Acest document , dar și Acesta, și Mai aveți unul și poate acesta pentru un final
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Vă mulțumesc amândurora. Foarte informativ. Unde pot găsi o sinteză reală pas cu pas folosind ruta HI/P?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Există mai multe în linkurile pe care le-am furnizat mai sus. Arhiva Rhodium este găzduită pe Erowid în link-urile mele, care găzduiește, de asemenea, arhiva "The hive", care este o arhivă forum searchablE, de asemenea, TheVespiary. Org are oglinzi ale ambelor și propriul său forum de chimie.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Am ales această metodă pentru simplitate și randament, care poate ajunge la 95 % , dar nu o voi folosi decât în timp ce mă voi deprinde cu celelalte 10 metode. Există o rețetă de tip shake & bake care utilizează litiu de la bateriile Energizer și nitrat de amoniu de la pachetele frigorifice instant (pot fi utilizate și alte surse de ioni de amoniu) într-o sticlă de sifon de 1 litru care este alegerea mea pentru discreție. Este sigilată în timpul reacției, deci fără miros, fără aparatură de laborator, nu are nevoie de căldură, o sticlă de sifon de 1 litru este discretă.....
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Acid hipofosforic iod și eph/ pseudo sinteză
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Problema aici este obținerea unor cantități mari de eph sau pseudo
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Știu că nu va fi adecvată pentru scară comercială dacă precursorii nu sunt disponibili. Dar ok, informații bune, mulțumesc.
 

mark82green

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 12, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hei băieți, este posibil să primesc un sfat cu privire la ceva referitor la metoda care utilizează iod acid hipofosforic și efidren. Am toate aceste ingrediente disponibile pentru mine în cantități mari și am folosit această metodă de mulți ani, cu toate acestea, am folosit întotdeauna pseudoefedrină acum am efedrină și din tot ceea ce am cercetat îmi spune că trebuie să crească cantitatea de acid și iod pentru a face o reducere mai puternică Am citit că în loc de obișnuit 1:1:1 este 1:2:2 și chiar 1:3:3 1 parte efidrină 2 iod 2 acid hipofosforos atunci când utilizați efedrină este cineva aici capabil să-mi ofere o înțelegere clară a unei metode folosind ingredientele pe care tocmai le-am menționat vă rog
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Procurarea efedrinei este dificilă. Acesta a fost până acum precursorul cel mai contrafăcut și cel mai problematic. Cunoșteam câteva cazuri de butoaie de 25 kg cu partea inferioară falsificată, cu repercusiuni la toate capetele.

Poate că situația este diferită astăzi față de 2004-8? Dacă sunteți sigur că dispuneți de efedrina adecvată și dacă este viabil din punct de vedere economic, aceasta este cea mai ușoară metodă pentru o scară mai mare.

Dacă nu sunteți atât de sigur, recurgeți la P2P
 
Top