• Bienvenido a la parte española del foro. ¡Recuerda que publicar tus contactos (Jabber, Telegram, Signal, etc.) resultará en un baneo permanente! Si decides comprar o vender algo sin usar una cuenta escrow y pierdes dinero, no podremos ayudarte.

Almeria Colegilor din Spania, prezentați-vă !!!!

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Ce ar fi acest laborator fără oamenii de știință?

Experiențele, cunoștințele și întrebările dumneavoastră sunt ingredientele esențiale care dau viață comunității noastre. Așa că vă invit să vă prezentați.

Nu este nevoie să deslușim misterul identităților voastre cu detalii precise; ceea ce prețuim aici este pasiunea voastră pentru chimie, preocupările voastre și dorința voastră de a contribui. Imaginați-vă că adăugați un reactiv la un amestec: nu trebuie să dezvăluiți formula exactă a acestuia, ci să descrieți ce vă așteptați să contribuie la reacție.

În cazul meu, sunt din sud și sunt pasionat de botanică de ani de zile, iar recent am trecut la chimia organică pentru a răspândi mai multă dragoste printre cunoscuții mei.
 

ketamineleader

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
6
Reaction score
12
Points
3
Deals
3
bună!!! sudul Spaniei îmi place foarte mult! în special Marbella, estepona, la linea de la conception, este o zonă bogată plină de oameni nebuni ca mine ahahah am multe amintiri bune, acum sunt într-o metropolă din Spania una dintre cele două ahah nu sunt spaniol nu vorbesc bine dar înțeleg aproape totul! sunt aici pentru că este unul dintre puținele forumuri pe care le consider de încredere, pentru a crește vânzările și, de asemenea, cunoștințe

studiezi chimia organică începând de la 0 sau știi deja ceva?

ciaoo
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Hi mate, întotdeauna o plăcere să avem mai multe părți interesate în Spania.

Am înțelegere și noțiuni de chimie organică, în plus, îmi construiesc propriul laborator puțin câte puțin, sper ca în curând să pot încărca fotografii frumoase ale creațiilor mele.
 

BuBu

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 6, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
bună ziua din nordul Spaniei

Am o pregătire în fizică și acum încerc chestia asta cu chimia care m-a interesat întotdeauna, sper să pot face niște bani din asta....

singurul lucru pe care îl gătesc de obicei este dmt, nu e nimic mai ușor. acum vreau să încerc lucruri noi.

Salutări
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Mult succes și toate cele bune cu hobby-ul tău.
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Împărtășiți cu toată lumea din thread formula dvs. pentru DMT și, dacă doriți să o detaliați pas cu pas
 

BuBu

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 6, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Am spus să preparați dmt, dar este mai mult o extracție, iată:

EXTRACȚIA DE DMT DIN RĂDĂCINA MIMOSA HOSTILIS


MATERIALE


- Sticlă de sticlă cu capac

- Oală mare

- Pâlnie

- Tavă de sticlă de tip Pyrex

- Seringă

- Termometru


- 50g rădăcină de mimosa hostilis (mult mai bine pudră)

- 500 ml apă distilată

- 12,5 g hidroxid de sodiu

- 125 ml benzină


PROCEDURĂ



Se adaugă 500 ml de apă distilată în sticlă.

Se adaugă puțin câte puțin 12,5 g de hidroxid de sodiu în sticlă.

Se amestecă până când toată hidroxidul de sodiu este dizolvat.

Se adaugă 50 g de mimosa și se agită bine. Se lasă să stea timp de cel puțin 4 ore.

Se adaugă 125 ml de benzină. Se vor forma două straturi: benzina deasupra și mimosa dedesubt.

Acum facem un bain-marie. Imersați sticla în vasul cu apă și încălziți până când temperatura apei este între 40 și 50 de grade Celsius. NU TREBUIE SĂ DEPĂȘEASCĂ NICIODATĂ 60 DE GRADE CELSIUS

În timpul procesului, sticla trebuie să fie deschisă periodic pentru a elibera presiunea. Acest proces durează 4 ore. În această perioadă, dmt este solubilizat în benzină.

Se lasă să se răcească și se îndepărtează benzina cu seringa în tava de sticlă.

Odată ce avem toată benzina în tavă, o acoperim și o punem la congelator timp de 3-5 zile. După ce au trecut zilele, îndepărtăm benzina și luăm cristalele de dmt.
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Este posibil să se utilizeze benzină pentru zippo?
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Contribuție excelentă, încărcați imagini dacă aveți pentru a-i da mai mult FLOW
 

BuBu

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 6, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
😅Nu am nicio imagine (chestia este în congelator acum ), dar data viitoare voi adăuga câteva imagini.
Am, de asemenea, un ghid pdf pentru a face o extracție mai profesională și care ar crește mult producția...
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Este minunat, este întotdeauna bine să împărtășim totul cu comunitatea, suntem puțini spanioli, dar putem fi mult mai mulți.
 

Que!

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Salutări compatrioților.
Emigrant spaniol și pasionat de chimie.
Din sud ca Op.
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Întotdeauna este o plăcere să avem mai mulți colegi
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Întotdeauna la dispoziția dumneavoastră
 

Stashman69

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jun 4, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Bună ziua prieteni. Nou pe forum ! A cumpărat cineva PMK de la unul dintre vânzători!
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Cineva cu experiență în expedierea a 100 g de marijuana?
 

tatoo

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Jan 10, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua colegi, sunt relativ nou aici. Am căutat mult timp să aflu cum și de unde să cumpăr viteză de calitate.
Am încercat în piețe, dar am găsit doar de foarte slabă calitate, asta atunci când nu a fost înșelătorie.
mersi salutări tuturor
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Desigur, forumul are tot ce vă trebuie.
 

MojinoSurespot

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Hola paisanos,

Sunt din sud, dar locuiesc în nord pentru muncă. Sunt nou pe forum, deși am avut un alt cont pe care l-am pierdut. Nu am multă experiență în chimie, dar sunt foarte interesat să învăț mai multe. Am cumpărat în anii săi buni de pe eBay câteva kilograme de P2NP și mă lupt cu el de ceva timp până când am reușit în sfârșit să scot ceva. Sper să pot învăța multe de la voi toți și, în timp, să pot contribui și eu cu ceva la discuții.

Vă salut pe toți!
 
Top