depozitarea corectă a nabh4

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 9, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Puteți să împărtășiți experiențele dvs. cu privire la modul de depozitare corectă a Nabh4 și dacă umiditatea este prea mare, ce se va întâmpla? Vă mulțumim.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
65
Points
18
Sticle de sticlă cu capace metalice cu șurub (mai bine noi, nefolosite) care au un strat de polimer moale în interior.
Sunt bune pentru mulți ani de depozitare dacă nu sunt folosite prea des.
Dar, după primul transfer, trebuie să eliberați o dată la câteva săptămâni presiunea acumulată foarte ușor, dar să nu deschideți complet capacul.
Ulterior, puteți verifica presiunea hidrogenului o dată pe an sau cam așa ceva.
Este bine să existe o ușoară presiune pozitivă în interior pentru a preveni aspirarea aerului umed prin intermediul ciclurilor de temperatură.
Nu există nicio șansă de explozie a sticlelor de până la 1 l după primele eliberări, deoarece hidrogenul se scurge oricum foarte încet prin polimeri.
 

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 9, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Dacă este încă în plastic vidat de 1 kg, greutatea este nabh4, poate fi depozitat pentru o perioadă lungă de timp sau trebuie să fie separat în sticle de 20-25 grame.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
65
Points
18
Nu vă cunosc sursa, dar pulberea mea era o pulbere albă foarte pufoasă care curgea liber, cu o densitate foarte scăzută, mai mică de 0,2 kg/L,
așa că am transferat 1 kg în sticle de 5x1L.
Evident, nu ar trebui să fie depozitate într-un plastic subțire pentru o perioadă lungă de timp, dar odată ce le deschideți, este mai bine să transferați kilogramul întreg în decurs de o oră.
 

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 9, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Îmi pare rău, prietene, există posibilitatea de a arde sau de a exploda dacă este expus prea mult timp la aerul exterior? Îmi pare rău, am cumpărat 2 kg și 1 kg este încă în plasticul original. Mi-e teamă de ce se va întâmpla pentru că nu am prea multe informații despre acest Nabh4.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
65
Points
18
nu, doar nu turnați acid pe el și nu fumați în apropiere.
temporar o puteți depozita în sticle de plastic HDPE.
dacă pulberea este complet deschisă și în contact liber cu aerul, atunci va reacționa lent cu umiditatea pentru a elibera hidrogen și a deveni rocă dură.
 

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 9, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
OK, mulțumesc pentru informații, prietene. Mulțumesc pentru timpul acordat.
 
Top