Rafinarea opiului brut

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Bună ziua, oameni buni!

Am căutat pe tot Web-ul despre acest subiect și am găsit doar informații contradictorii despre el. Are cineva de aici experiență în rafinarea/conversia opiului brut brut în opiu fumabil /Chandoo? Sunt curios în special cu privire la fermentare. Pur și simplu nu pot să cred că este necesar să tratăm substanța cu apergillus niger aka mucegai .
Cum ar trebui să încep procesarea extractului de opiu / mac? Îmi propun un produs fumabil și, chiar mai important, ceva care poate fi depozitat luni de zile înainte de a se strica.

Cu stimă:)
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Același proces, dar pentru opiu folosiți apă distilată.
Mai întâi, luați 40 de păstăi și măcinați-le într-o râșniță de cafea. Adunați praful de mac într-o cratiță mare și adăugați suficientă apă pentru a acoperi păstăile plus 2 sau 3 centimetri. Adăugați o doză de oțet la amestecul de apă și păstăi și amestecați pe foc, aducându-l la fierbere. Se lasă amestecul să fiarbă timp de aproximativ 5 minute, apoi se îndepărtează de pe foc. După ce s-a răcit, filtrați printr-un filtru de grăsime sau 3 filtre de cafea într-o altă cratiță curată. Nu uitați să strângeți filtrul pentru a obține cât mai mult lichid posibil. În acest moment, puteți repeta procesul cu jumătate din apă și oțet, sau puteți păstra păstăile filtrate pentru un lot de ceai. Eu fac adesea ambele lucruri, repetând procesul și apoi păstăile pentru o doză mare, dar nu pot recomanda acest lucru deoarece am o toleranță ridicată la opiacee. Combinați ambele loturi de lichid într-o cratiță după filtrare și aduceți din nou la fierbere, de data aceasta îndepărtându-l de pe foc imediat ce începe să clocotească rapid. Filtrați acest lichid în timp ce este încă oarecum fierbinte printr-un filtru de grăsime nou sau 3 filtre de cafea noi. Acum, aduceți lichidul la o fierbere ușoară și scădeți căldura pe aragaz cât mai mult posibil și lăsați lichidul să se evapore până la jumătate din volumul său inițial. Lichidul ar trebui să fie foarte închis la culoare. Acum, lăsați-l să se răcească și filtrați-l pentru ultima dată cu un filtru de grăsime nou sau 3 filtre de cafea noi. Tot materialul filtrat trebuie aruncat, păstrând doar lichidul care trece prin filtru. Încă o dată, aduceți la fierbere ușoară și reduceți focul cât de mult puteți și lăsați să scadă cu atenție până când începe să se îngroașe într-o consistență asemănătoare siropului. Se ia de pe foc și se toarnă siropul în vasul de copt din sticlă. Dacă aveți răbdare, lăsați acest lucru să se evapore la temperatura camerei pe parcursul a câteva zile, până când devine o masă solidă sau semi-solidă. Dacă vă grăbiți, îl puteți usca în cuptor pe cea mai joasă setare, cu ușa deschisă până la capăt. Acest lucru va dura totuși câteva ore. Fiți foarte atenți să nu o lăsați să se ardă. Odată ce aveți o masă solidă sau semisolidă, răzuiți-o într-o grămadă cu o lamă de ras și, folosind mâinile, formați-o într-o minge. Ar trebui să fie lipicioasă, dar nu lipicioasă când este gata. Foarte puțin trebuie să se lipească de mâini. Aproximativ 0,1 grame este o doză, care poate fi fumată (vaporizată) sau dizolvată în apă pentru a face ceai, sau mâncată. Fiți foarte atenți la dozare până când vă cunoașteți toleranța. Întotdeauna începeți cu o jumătate de doză. Acum că ai CFO-ul tău, dacă dorești, poți continua să faci Laudanum!
Sursa:gonzochef/drugsforum
 
Top