Protecție criptografică

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Cum vă protejați criptomonedele?

Folosiți portofele reci sau altceva?

Poate DEA să ne confiște criptografia și cum poate face acest lucru?
 

litioned

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 4, 2023
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
recomand din experiență personală atunci când vă conectați, de exemplu, la coinbase în browser, utilizați modul anonim sau nu utilizați nicio extensie runnyn
din cauza rulării extensiei în chrome după ce m-am logat la coinbase >recive eth copiat adrese lipit la walet și trimite și nimic nu a venit
Această extensie a fost capabilă să modifice adresele fără să se întâmple nicio diferență posibilă.
Niciodată nu am putut imagina ca poate lucra i thoug ex clipboard monitor virus soft orice, dar schimbarea în clipboard youre capabil de a vedea adresele afișate pe coinbase și apoi lipite în portofel bcz am făcut 3 x ori verifica că este corect .. nu a fost
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Originea criptomonedei este importantă. Dacă este vorba de o criptomonedă pentru achiziționarea de substanțe, atunci puteți utiliza orice portofel cald verificat, cum ar fi Electrum sau Exodus.
Dacă ați obținut bitcoini pentru vânzarea de droguri, atunci trebuie să fie curățate.
 

B33K33P3R

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Mar 8, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Lucrează pentru mine:
- utilizarea portofelelor reci // Ledger, utilizați de fiecare dată un portofel unic pentru stocare, utilizați mai multe portofele pe același ledger
- diversificarea în mai multe portofele reci // ascunderea lor în locuri sigure
- utilizarea mixerelor // doar dacă nu doriți să le stocați, folosiți-le pentru a cumpăra lucruri. Toate mixerele sunt riscante, dar funcționează
- utilizarea criptogramei minate virgine // mai multe servicii, taxe mici
- evitați bursele mari // dacă trebuie să utilizați bursele principale, împărțiți-le în mai multe mixere și schimbați-le cu servicii minate virgine
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Orice criptomonedă pe care nu o utilizați sau nu o schimbați ar trebui să se afle într-un portofel a cărui cheie privată o dețineți. Un exchange poate intra în faliment, contul dvs. ar putea fi spart, v-ar putea îngheța contul din cauza unei investigații. Este doar o practică sigură să păstrați orice criptomonedă pe care o dețineți în propriul portofel rece
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Nu am auzit de ninja exchange? De cât timp există? Îți place destul de bine?
 
Top