Question Cristalizarea cocainei HCL. (Ajutați-mă vă rog, sunt în mijlocul unei extracții)

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Bună ziua,



Sunt în mijlocul unei extracții Știu că am o soluție de acid sulfuric 5% cu alceloizi de cocaină Știu că următorul pas este oxidarea, dar știe cineva ce solvenți trebuie să folosesc pentru a obține cocaină frumoasă din cristale de pește? Ca aceasta:
PUAhlKJ2VI


Am auzit că fac baza de cocaină cu Aceton și apoi recristalizez cu eter dietilic.

Asta ar putea fi tot sau este mai mult decât atât?

Vă rog să mă ajutați ca să pot continua

Mulțumesc anticipat.
 

NobodyYouKnow

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
1) Aș folosi Amoniac 4% pentru a trece la bază. După zdrobire și clătire în apă de câteva ori, încălziți în apă până la ulei și șoc la rece, apoi zdrobiți asta.

2) Dizolvați baza în 15 ml acetonă per g.

3) Adăugați 0,25 mL per g de acid clorhidric 37% și 0,5 mL per g de alcool metilic (aka metanol)

4) se amestecă timp de un minut, apoi se acoperă pentru a menține umiditatea afară. Se lasă să stea câteva ore.

5) filtrați precipitatul prin filtru și pâlnie. Dar evacuați și solvenții care au curs prin pâlnie pentru că veți recupera mai mult în acest fel. Există întotdeauna puțină apă prezentă și sunt prea leneș să fac anhidru. Dar nou cumpărat nu ar trebui să aibă prea mult. Atunci când a stat 9 luni și a dispărut pe jumătate, apar probleme.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
O mulțime de oameni nu s-au gândit la acest lucru în legătură cu apa și anhidrul și acetona. Acetona dizolvă cocaina hcl. Aceasta va reține 1g/100ml la 20c. Cantitatea de apă pe care o poate conține 1/2 litru de aer este mai mică de 1 picătură, deci ar trebui să deschideți sticla și să lăsați acetona să absoarbă toată umiditatea din aer, apoi să schimbați aerul și să repetați operațiunea de 20 de ori pentru a obține 1 ml de apă în ea. Aproximativ 5 grame de seif molecular funcționează sub 0c și se poate usca până la mai puțin de 1 parte la milion pe parcursul unei săptămâni. Este reutilizabil, funcționează pentru o mulțime de solvenți, este foarte bun la blocarea apei și este ieftin. 5 grame de 3A vor extrage 1 g de H2O
 
Top