Sinteza D-LAME

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Bună ziua, prieteni Bee

Sunt interesat de informații despre sinteza D-LAME (D-Lysercic Amide Methyl Ester). Este destul de ieftin în China și aș dori să știu dacă produsul său este fabricat din L-triptofan sau poate este fabricat din biosinteza ergotului în culturi lichide?
Voi fi foarte recunoscător pentru orice informații pe această temă.

Vă mulțumesc.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Cred că vă veți strădui să găsiți informații gratuite cu privire la acest domeniu. Este o afacere foarte profitabilă și toate postările pe care le-am văzut aici au avut informații MINIMALE, deoarece știu că cineva vinde sinteza totală de la asta la LSD-25 pentru peste 1 000 €....este doar experiența mea. Am pus aceeași întrebare pe un alt forum un timp în urmă.
Nu mă înțelegeți greșit, sper că cineva explică pentru că este interesant ca f. Dar totuși...
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Dm
DM me 👌
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
În literatură, cel mai interesant pentru mine este acest drum:

https://www.erowid.org/archive/rhodium/pdf/ergot-tryptophan.pdf

Sinteza alcaloizilor Ergot din triptofan

Rebek, Jr.,* D. F. Tai, și Y.-K. Shue - 1984


Procedura este în secțiunea Experiment și cred că în zilele noastre suntem capabili să tăiem colțurile și poate să obținem obiectivul în mai puține etape...

Să aveți o zi bună
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Alcaloizi de ergot și compuși înrudiți
editat de B. Berde, H.O. Schild este o lectură bună
 

Tsigger

Buying through escrow
New seller
Language
🇭🇺
Joined
Jan 16, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Comparativ cu LSD, cât de puternic este d-lame? Care este doza sa?
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Nimănui nu-i pasă,

Esterii metilici sunt scindați prin hidroliză bazică sau acidă. Lăsând LA

Adăugați un reactiv de cuplare, convertiți Deet în dietilamină sau pur și simplu cumpărați-o și gata.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Last edited:

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
A fost dezvoltată o nouă abordare scalabilă pentru prepararea esterului metilic al acidului 9,10-dihidrolizergic N-6-demethylat utilizând cloroformiat de 2,2,2-tricloroetil. O descoperire cheie care a permis procesul eficient și scalabil industrial este legată de extrudarea riguroasă a apei în sistemul de reacție și de aplicarea unui catalizator organic precum 4-(N,N-dimetilamino)piridina (DMAP) în locul aditivilor bicarbonat de metale alcaline. Concret, în procedeul cunoscut anterior, prezența concomitentă a bicarbonaților și a urmelor de apă declanșează cicluri secundare de reacție care produc și acumulează acid clorhidric și apă. Primul încetinește reacția. În plus, aceste cicluri determină formarea de produse secundare multiple de tip carbonat și alcool într-o măsură semnificativă, care furnizează un produs N-6-demetilat de calitate scăzută. Toate aceste deficiențe sunt eludate prin aplicarea DMAP ca catalizator și prin utilizarea unui mediu de reacție fără apă. Această abordare permite funcționarea la scară industrială (lot de 51 kg) cu randamente mai mari, timpi de reacție mai scurți și o calitate îmbunătățită a produsului.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Este vorba despre acidul dihidronorlysergic?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Din câte știu eu, dihidroLSD este ceva mai puțin puternic
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Întotdeauna am crezut că compușii dihidro și dibromo sunt ușor de manipulat ca precursoare, dar nu se vorbește prea des despre ei...

De exemplu ... Întotdeauna am visat să găsesc sau să folosesc compusul dibromo al mdp2p și să fac hidrogenare catalitică cu borohidruri ... S-ar putea să mă înșel, dar ar trebui să rezulte compusul țintă. din visele mele și din discuțiile cu alții
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Dihidrolizergic ar fi mult mai dificil de oxidat înapoi cu specificitate, iar pentru analogii bromurați m-am gândit la 2-Bromo care, la rândul său, ar putea fi dehalogenat cu mai multă precizie prin Grignard urmat de hidroliză, îmi amintesc că cineva a afirmat că a făcut acest lucru cu 2-Br-LSD inactiv.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Am avut o idee similară cu ceea ce gândeai tu. Dar chimia mea mai puțin sunet. Def gândit sau auzit despre asta totuși.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Oricum, drumul de cărămidă galbenă evoluează mereu, ca să spun așa

IDK de ce un prieten de-al meu a făcut acest lucru sau poate că știu de ce ..q

După 4 semestre în laboratorul de chimie organică, în această vară am creat nu unul, ci DOI compuși noi. Sunt foarte bucuros! Unul este intermediarul tetra-hidro al compusului următor, iar celălalt este produsul final 1-(3-metoxifenil-5-metil-4-izoxazolil)-β-carbolină.


Practic, mi-am spus de ce eu însumi de ce cam știu cum arată și

Că este o beta-carbolină cu o grupă R de izoxazol. Grupul R nu este însă un izoxazol normal. Folosesc sinteza Pictet Spengler cu tripamină și această carboxaldehidă de izoxazol

Sinteză pentru noi sisteme de inele B-carboline...

Și tot ce m-am gândit a fost de ce face cineva pe care îl cunosc. Făcând ceva atât de uhh ad hoc jacent la ceva ce am cunoscut. Din păcate, nomenclatura mea/IPUAC suge și am nevoie de ea tras afară XD
 
Last edited:

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Din păcate, am petrecut mai mult timp dezvoltând MDMA și chiar mai plictisitor meth și analogii săi căi apoi LSD .. ca educația mea este limitată nu rău / oribil. Dar... Am încercat să mă extind la alcaloizii lizergici și să vin cu alte idei care nu sunt atât de LAME ;) ȘI suprautilizate. Dar la fel de elegant, ca să spun așa, cu esteri similari.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Întotdeauna mi s-a spus că aurul REAL se află în brevetele Perdue cu alcaloizi de ergot sau compuși similari.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Deci, sunt sigur că dacă aș căuta în mediul academic aș putea, ca majoritatea oamenilor, să găsesc ceva unic
 
Top