Vulnerabilități de tip Dead Drop?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Știu că această formă de distribuție este adesea lăudată pe acest forum, dar aș dori să discutăm vulnerabilitățile și dezavantajele.

De exemplu, se pare că acest lucru se bazează pe tehnologia non-pgp, pe aplicații de mesagerie criptate. Deși există unele bune, sunt sigur că acest lucru prezintă mai multe modalități de a compromite grupul.

În al doilea rând, cantitatea de efort pare mai mare. În ceea ce privește vânzarea cu amănuntul, trebuie să găsești o mulțime de ascunzători, ceea ce necesită mult efort pentru a le găsi pe cele bune și pentru a găsi în permanență mai multe, deoarece acestea vor fi descoperite în mod inevitabil.

La scară mai mare, este mai greu să ai o ascunzătoare discretă pentru, să zicem, kilograme și mai mult. Este nevoie de mai puține locuri, dar de mai multă securitate și izolare în jurul acestor locuri.

Desigur, faptul că criptomoneda este principala monedă este un avantaj și un dezavantaj, dar acest lucru nu este unic pentru această metodă de distribuție, dar necesită mai mult decât numerar.

Văd că aceasta este o metodă bună chiar și la scară largă, deoarece banda care furnizează gramele este furnizată de o bandă care este furnizată în uncii, care este furnizată de o bandă care este furnizată în lire sterline. Straturi de oameni care nu se cunosc între ei, ceea ce, în opinia mea, este un mare avantaj.

Teoretic, ar putea fi mult mai greu de spart, dar, în același timp, necesită multă expertiză tehnologică și cunoștințe la toate nivelurile, pe care majoritatea nu le au.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
În zona mea nu am folosit niciodată picături moarte. Pun pariu că cealaltă problemă este locația. Un client aflat la kilometri depărtare ar putea prefera să fie expediat, presupun?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Locația este cu siguranță o problemă.

Cel puțin în SUA, cei mai mulți nu vor să folosească picături moarte. Fie nu vor să facă pasul suplimentar de a obține criptografie, fie cred că vor fi înșelați.

În plus, trebuie să fii într-un oraș mare pentru a face ceva bani. Majoritatea nu vor fi interesați de dead drops, dar foarte puțini vor fi, iar dacă aveți un oraș cu un milion de locuitori sau chiar mai mulți, este mai probabil să găsiți clienți.
 
View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Pun pariu că nu ar fi inteligent să folosiți o picătură moartă mai mult de o dată? Un cumpărător anterior ar putea verifica locația pentru a o fura?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Cel mai bine ar fi să nu mai folosiți niciodată unul, cred. În cazul în care într-un oraș mare, acest lucru ar fi ușor de făcut, dar zonele mai mici ar putea avea probleme. Idk totuși, mai puțini clienți, mai puține locații necesare.

Mă întreb cum ar funcționa picăturile moarte la scară largă. Doar atât de multe locuri puteți potrivi o lb discret. Chiar și cantități mai mari ar trebui să fie transportate undeva, marcate cu coordonate, apoi îngropate într-o groapă foarte puțin adâncă.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Avem nevoie de cutii de blocare care pot fi deschise doar cu o cheie trimisă pe telefon sau ceva de genul ăsta. Dar nu ar dura mult până când LE ar sta chiar lângă ea și ar aștepta
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
puteți combina expedierea produselor prin poștă și dead drops același produs pentru clientul din zona dumneavoastră, în acest fel opsec-ul dumneavoastră va crește pentru un % din munca dumneavoastră. Picăturile de cantități mici se pot face în oraș, pe scară largă lucrați în zonele rurale, de exemplu puteți îngropa produsul și apoi trimiteți coordonatele criptate cu pgp. Dacă lucrați în echipă puteți, de asemenea, să lăsați produsul pentru partenerul dvs. care va expedia apoi pachetul, acest lucru vă va mări și de această dată opsec-ul. Un alt lucru pe care îl puteți face este să lăsați diverse pachete, să colectați banii în numerar de la clientul dvs. și apoi să îi trimiteți la locația în care ați lăsat deja pachetul, poate că nu este cel mai bun pentru opsec-ul dvs., dar este cu adevărat mai bine decât să transportați lucruri cu dvs. în timp ce vindeți în jurul orașului dvs. Există o mulțime de lucruri pe care le puteți face cu dead drops, doar gândiți-vă la ele cu o minte deschisă
 
Top