Diferența dintre metamfetamină HCl, sulfat sau fosfat?

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Am citit că metamfetamina farmaceutică este adesea un sulfat sau un fosfat?
Sunt acestea similare în efect, poate nu pentru cineva care trebuie să facă cristale fumabile, ci pentru cineva care vrea să le folosească pe cale orală?

Cât de ușor este să transformi baza liberă într-un sulfat sau un fosfat?

Și, în ceea ce privește producerea de HCl, există o modalitate ușoară de a utiliza acid sulfuric sau acid clorhidric la o concentrație de 10 % fără etapa suplimentară de concentrare?
 

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Cea mai ușoară modalitate este dizolvarea meth freebase în cantitate mică de combustibil coleman (în raport de 1:10 ~)
Se prepară soluția acidă: 1 ml de acid sulfuric sau ortofosfatic concentrat 9 ml de IPA pur. Și adăugați această soluție picătură cu picătură. Se adaugă încet și se amestecă. În același moment veți vedea o pulbere albă în soluția de combustibil. Se adaugă până la 5-6 pH.
După aceea filtrați, spălați cu acetonă și filtrați încă o dată. Succes.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
acest lucru este foarte util și interesant. doar pentru a mă asigura că am înțeles corect.

după metoda shake&bake, am ajuns la o soluție de combustibil coleman cu meth freebase în ea.

pe de altă parte, pregătesc noua soluție acidă cu 9 ml IPA pură și 1 ml sau acid sulfuric sau ortofosfatic.

Adaug încet această soluție nouă în soluția mea de reacție, iar meth freebase se va transforma într-o pulbere de HCl?

Acidul clorhidric 10% ar funcționa la fel de bine? Apropo, singurul acid sulfuric pe care îl pot cumpăra este tot 10%.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Eu nu aș alege 10% hcl. Ceea ce trebuie să aveți în vedere este că fiecare ml de apă pe care îl introduceți va dizolva un gram de metamfetamină, deci trebuie să păstrați apa și să o evaporați sau să extrageți hcl din nou (sau să o pierdeți), aceasta este frumusețea gazării, fără apă. Presupun că acidul sulfuric diluat în nepolar ar fi a doua alegere. H²SO⁴ meu este 95+% și este prea puternic pentru a fi adăugat nediluat
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Toate sunt aceleași reacții. O protonare. Este exact la fel în afară de ce acid lewis folosești, presupunând că îl adaugi în loc să-l gazezi. Nu am văzut niciodată un fosfat sau sulfat prin gazare
 
Top