Distilarea directă a amfetaminei

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Nu am reușit încă să fabric amfetamine. Întrebați-i pe toți maeștrii. De ce produsul cu punct de fierbere liber al amfetaminei nu poate fi distilat direct după finalizarea reacției de reducere a NaBH4? Vreau să cunosc principiul.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Am petrecut prea mult timp încercând să găsesc răspunsul pentru dvs. Tot ce pot spune este că în sinteza pe care am citit-o chimistul a acidificat rm la ph3 cu hcl pentru a distruge excesul de NaBH⁴ înainte de distilare. Tu faci acest lucru?
 

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Tocmai am citit un articol și se pare că trebuie să adăugați un solvent la RM pentru a-l acidifica. Am reacționat deja RM la PH3. Acum ezit dacă ar trebui să-l evapor până la uscare. Mi-e teamă că nu va rămâne nimic după evaporare.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Aceasta a fost o reacție fără solvent până în acest moment? Nu, nu am mai văzut așa ceva. Încercați să distilați o pulbere uscată? Există deja un solvent în ea. Ce este, DCM? Metanol? De asemenea, vreau să subliniez faptul că la ph 3 nu există amfetamină liberă, ci un sare conjugat al acidului pe care l-ai folosit, presupunând că este clorhidrat
 

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
FcEWenPu5L
V3EGXY9Mkt

Am urmat videoclipul prep + HCI to RM, dar am folosit HCI lichid + acetonă în loc de HCI gazos, așa cum se arată în prima fotografie! Textul roșu indică faptul că am adăugat 3 cc de HCI 32% și 30 cc de acetonă și am amestecat. După atingerea RM împreună, pH-ul a fost de 3 ~ 4, așa că am încălzit-o pentru a evapora acetona. Am crezut că pot obține cristalul, dar temperatura RM era deja de peste 100, iar fumul care ieșea era foarte sufocant. M-am oprit imediat pentru a lăsa RM să se răcească până când a fost deja ora 10. Exact ca în a doua fotografie. Este ceva în neregulă cu procesul pe care l-am descris? Vreau să știu de ce nu s-a cristalizat încă
Apropo, îmi puteți spune dacă amfetamina poate fi distilată sub presiune redusă? Cât de mult trebuie redusă presiunea și temperatura necesară? XD Te iubesc atât de mult, idol.
 
Top