Orange Alcohol Sleeping pills Discuție: Alcoolul și somniferele

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Alcoolul și somniferele

Interacțiunea dintre alcool și orice somnifere este un caz special de interacțiune a două substanțe care reduc sau suprimă activitatea sistemului nervos central.

În ciuda varietății de somnifere, se poate spune cu siguranță că substanțele care reduc nivelul de funcționare a sistemului nervos își vor potența reciproc acțiunile. Aici apar cele mai multe pericole pentru o combinație de alcool și somnifere. Acest lucru este valabil mai ales în cazul medicamentelor sintetice.

Indiferent de ordinea de admitere, o persoană riscă să se confrunte cu prea multă sedare (somn profund), ceea ce nu-i va permite să se trezească cu un fel de accident intern (vărsături) sau extern (incendiu).

De asemenea, nu uitați de efectul aditiv puternic care este creat cu utilizarea frecventă a combinațiilor de sedative.

Dar să trecem pe scurt în revistă principalele tipuri de somnifere și posibilele riscuri ale interacțiunii lor cu alcoolul.

Tranchilizantele benzodiazepine (Diazepam, Temazepam, Triazolam). Alcoolul potențează efectele benzodiazepinelor și viceversa. La unele, de exemplu, Temazepam, alcoolul, în plus, poate provoca reacții paradoxale: excitație, comportament agresiv, beție patologică.

Somnifere non-benzodiazepine (Zolpidem, Zaleplon, Eszopiclone). Alcoolul în combinație cu aceste substanțe crește, de asemenea, efectul deprimant asupra sistemului nervos central și crește riscul de depresie respiratorie. De asemenea, efectele medicamentelor a doua zi după administrarea cu alcool pot fi mai rele. În plus față de aceasta, alcoolul crește efectul de dependență al somniferelor.

Antidepresive triciclice (Doxepin). Sistemul funcționează perfect și în acest caz - alcoolul poate potența unele dintre efectele deprimante asupra SNC ale Doxepinei.

Antihistaminice (difenhidramină, doxilamină). Efecte sedative și hipnotice crescute. Pot apărea probleme cu urinarea.

Barbiturice (Butabarbital, Secobarbital, Fenobarbital). Datorită anvergurii terapeutice înguste, barbituricele sunt deosebit de periculoase și provoacă efecte toxice de la sine. Ce să spun despre combinația cu alcoolul - toată negativitatea se multiplică cu un ordin de mărime. Aceasta include o mulțime de efecte secundare: de la pierderea coordonării, pierderea controlului asupra emoțiilor, comportament necontrolat până la amnezie de fixare, sedare a nivelului de anestezie chirurgicală și bronhospasm, care este responsabil pentru majoritatea deceselor asociate cu aceste substanțe.

Agoniști ai melatoninei (Ramelteon). În cazul Ramelteon, se poate afirma cu prudență că riscurile de depresie excesivă a SNC sunt ușor mai scăzute. Cu toate acestea, medicamentul nu este recomandat să fie combinat cu alcool, deoarece acest lucru poate crește riscul de comportament necontrolat și neobișnuit, precum și exacerbarea depresiei.

Antagoniștii receptorilor de orexină (Suvorexant, Lemborexant, Daridorexant). Aici situația pare, de asemenea, puțin mai sigură, dar riscul de depresie a sistemului nervos central rămâne. De asemenea, poate exista o încălcare a somnului în timpul zilei și o creștere a tulburărilor psihomotorii.

Nu am luat în considerare produsele de somn pe bază de plante și ușor active, cum ar fi valeriana, mușețelul, melatonina și altele. Ele sunt, de asemenea, preocupate de regula generală cu privire la depresia crescută a sistemului nervos central, cu toate acestea, este necesar să se încerce foarte mult, astfel încât acțiunea lor să provoace daune grave organismului în combinație cu alcoolul.
 
Last edited by a moderator:

sillywillyhilbilly

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 23, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
15mg zopiclone și alcool (3 glasuri de hennessey lol) ...nu cea mai bună combinație Am iluzia extremă a sobrietății. mental sunt vizibil relaxat, dar corpul meu se simte ușor greu. cu siguranță nu alegerea mea combo. gândit id împărtășesc ceea ce simt. cu siguranță va avea un gol în memoria mea îmi doresc noroc!
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
explicați-mi de ce ați ales să utilizați această combinație specială? :)
...nu ar trebui să existe probleme cu memoria dacă alcoolul este consumat pe o perioadă lungă de timp (prelungirea plăcerii)
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Am făcut aceste două lucruri (în zile diferite) și cumva sunt încă în viață

7L litri bere + 5mg etizolam, apoi a mers la muncă (conducând scuter)

1/8th vodcă + 2mg flunitrazepam + 2 pungi afgan (4.2g)

NU ÎNCERCAȚI nici una dintre acestea, chiar și pentru o persoană cu toleranță ridicată combinații ca acestea sunt foarte susceptibile de a fi FATALE
 
Top