Green Orange Alcohol Cocaine Discuții: Alcool și cocaină

increasing and addition of the affects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Alcool și cocaină

Alcoolul acționează ca un sedativ care diminuează activitatea cerebrală, în timp ce cocaina acționează ca un stimulent care o accelerează. Atunci când aceste două substanțe sunt combinate, ele pot provoca o interacțiune periculoasă care poate da naștere la o serie de efecte secundare negative și de pericole pentru sănătate.

Unul dintre cele mai importante pericole ale combinării alcoolului și cocainei este riscul crescut de supradozaj. Alcoolul poate spori efectele euforice ale cocainei, ceea ce poate stimula consumul excesiv al ambelor substanțe.

În același timp, efectele sedative ale alcoolului sunt atenuate de cocaină, iar judecățile raționale și criteriile subiective de evaluare a stării devin ofuscate. O persoană poate consuma mult mai mult decât ar trebui, rămânând convinsă că totul decurge corect.

În plus, alcoolul poate crește absorbția cocainei în fluxul sanguin, ceea ce poate duce la o concentrație mai mare a medicamentului în organism. Acest lucru poate provoca un risc crescut de convulsii și probleme grave cu inima: aritmii și hipertensiune.

Rezultatul unui sentiment fals de sobrietate, al consumului crescut și al capacității sporite de absorbție poate include, de asemenea, deshidratarea, afectarea extremă și chiar leșinurile.

Toți acești factori cresc semnificativ riscul de supradozaj și de urgențe.

O altă problemă asociată cu această combinație este cocaetilena. Alcoolul este metabolizat în ficat. În prezența cocainei, poate avea loc transesterificarea - când grupa etil din etanol este înlocuită cu grupa metil din cocaină. Rezultatul este cocaetilena, un derivat activ și toxic al ambelor substanțe.

Cocaetilena are un puternic efect stimulant și euforic. De asemenea, provoacă adesea un comportament agresiv. Dar cel mai neplăcut lucru este că are un efect devastator asupra ficatului, inimii și vaselor de sânge și, de asemenea, crește semnificativ riscul de atac de cord.

Utilizarea prelungită și regulată a acestei combinații poate duce la dependență combinată, la afectarea inimii, ficatului, creierului și la probleme de sănătate mintală precum anxietatea, depresia, paranoia și psihoza.

Dacă vă decideți să utilizați această combinație, vă recomandăm să o faceți cât mai rar posibil și să stabiliți în prealabil limite de consum prin cantitate și frecvență și să le respectați în timpul procesului în sine.

Având în vedere cele de mai sus, vă recomandăm să tratați această combinație cu mare precauție.
 
Last edited by a moderator:

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
în cazul meu, băuturile mai ușoare, de exemplu berea de 5L, sunt în regulă, nicio problemă. dar, de exemplu, alcoolul mai concentrat, în unele cazuri vodca, gin (0,5-1L), personalitatea mea se schimbă complet. au fost două cazuri, nu-mi amintesc nici unul dintre ele. o poveste amuzantă, alta cu prietena mea s-a transformat tragic aproape când am ajuns acasă seara. Am fost la medic și au constatat că provoacă beție patologică.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
TREBUIE să beau mai întâi să îmi placă cocaina după prima linie.. Dar dependența sa bolnavă nu mai bea witouth Coca-Cola, așa că a încetat să bea și nu mai cocaina. Dar dacă am făcut mahmureala nu a fost în valoare de ea în ochii mei.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
TOȚI cocainomanii pe care îi cunosc sunt și mari consumatori de alcool, mulți sunt alcoolici. Dacă ar putea renunța la băutură, ar fi probabil capabili să renunțe și la cocaină
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Există cocainomani care consumă zilnic 0,5 grame de cocaină și au o viață ''normală'', dar există și cei care fumează iarbă și inhalează cocaină în weekenduri.
Așa că cunosc diferiți cocainomani. Dar știu un lucru: să te lași de cocaină este greu pentru toți, cel puțin să te lași pentru totdeauna.
 

MeCockStinks

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 3, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
dependența de această combinație este al naibii de brutală
 
Top