Orange Ketamine Amphetamine Discuții: Ketamină și amfetamină

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Ketamină și amfetamină

Ketamina și amfetamina sunt două substanțe din grupuri diferite care au mecanisme de acțiune și efecte diferite atunci când sunt utilizate în combinație.

Amfetamina crește nivelul anumitor neurotransmițători din creier, în principal dopamina și norepinefrina. Acest lucru duce la creșterea vigilenței, concentrării și energiei.

Ketamina, pe de altă parte, este un anestezic disociativ care funcționează prin legarea la un anumit tip de receptor de glutamat (NMDA) din creier. Aceasta funcționează ca un antagonist necompetitiv al receptorilor NMDA. Acesta blochează activitatea receptorilor NMDA, care sunt implicați în trecerea semnalelor între neuronii din diferite părți ale sistemului nervos. Acest lucru duce la modificări ale percepției, inclusiv halucinații și disocierea de realitate.

Este demn de remarcat unele dintre efectele Ketaminei, care pot crea probleme atunci când sunt combinate cu Amfetamina. Astfel, Ketamina provoacă sedare, depresie respiratorie la doze mari, în același timp o creștere a pulsului și a presiunii, greață și disociere. La doze mari pot apărea și halucinații.

În ciuda faptului că substanțele lucrează în principal cu sisteme de receptori diferite, stimularea amfetaminei impusă efectelor Ketaminei are puncte potențial periculoase:
Sarcină excesivă asupra inimii și vaselor de sânge, hipoxie, traumatizare, stări psihotice.

Dacă luați Amfetamină, iar după un timp Ketamină, ер aceasta din urmă va bloca efectele stimulantului. Cu toate acestea, este foarte probabil ca acestea să revină după reducerea efectelor ketaminei. Acest lucru poate da senzații interesante, dar astfel de oscilații dau, de asemenea, o sarcină puternică asupra mușchiului cardiac

Există o opinie conform căreia ketamina în doze mici poate fi utilizată la sfârșitul acțiunii amfetaminei pentru sedare și o ieșire mai lină din călătorie. Cu toate acestea, acest lucru nu anulează sarcina asupra inimii și a vaselor de sânge.

Ketamina poate reduce, de asemenea, anxietatea și paranoia, care apare uneori de la un stimulent. Culminarea este în ordinea Amfetaminei, apoi Ketamina se caracterizează și prin creșterea euforiei.

Cel mai probabil, nu este nevoie să schimbați ordinea și să adăugați Amfetamina la Ketamina deja activă. Există un risc de efecte secundare prea intense și de dezvoltare a unor experiențe neplăcute, de coșmar.

Există rapoarte de psihoze cu o imagine clinică complexă cauzate de utilizarea repetată a acestei combinații.

Una dintre regulile principale atunci când se utilizează Ketamina și în special combinația acesteia cu Amfetamina este de a reduce la minimum mișcarea și activitatea fizică din cauza problemelor cu controlul mișcărilor și a posibilelor leziuni.

Această combinație necesită multă experiență de lucru cu ambele substanțe separat, respectarea dozelor minime, repetiții rare și o abordare semnificativă.

Având în vedere cele de mai sus, vă recomandăm să tratați această combinație cu mare prudență.
.
 
Last edited by a moderator:

Lourenzio

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Am crezut că a fost o experiență foarte bună, am fost oarecum dependentă de ea. A fost atât de uimitor să te simți atât de ondulat și treaz în același timp. Dar trebuie să ai grijă să nu pui prea multă ketamină în amfetamina ta, așa cum am făcut eu. M-am ales cu o gaură de k, dar da, chiar și acea experiență a fost uimitoare atunci când te vezi căzând și nu simți nimic despre asta. Îi spunem Speta și nu este atât de grea pe cât cred majoritatea oamenilor că este, atâta timp cât știi că o faci și nu iei linia greșită de la altcineva care o face și nu știi că era Speta, atunci este neașteptată și nașpa.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
sub influența vitezei, o cantitate mică stimulează într-adevăr starea de spirit, dar este foarte ușor să depășești limita, ceea ce nu este bine. experiența este bună pentru cei care știu ce fac, dar nu este deloc recomandată celor fără experiență
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
mi-a oferit o experiență foarte bună, dar intensă, până la ultima dată când am făcut asta. ieșind afară, mi-am amintit că eram singur într-o lume ciudată, un sentiment înfricoșător și neputincios.
Poate că sunt, dar am fost derutat de această ultimă experiență.
Dar partea bună este că după o oră ai scăpat de partea nebună, așa că, după părerea mea, este bine să încerci combinația.
Nu am ajuns niciodată la nenorocita aia de gaură K, desigur, am încercat fără viteză (îmi place mai mult separat), dar nu am putut ajunge niciodată la ultimele câteva linii pentru a intra în acea gaură numită K, dar a fost un dezastru al minții până când am putut să mă mișc din nou și să trag pe nas restul și am ajuns într-o poveste de viață și mai confuză, cu gânduri pe care nu le-am înțeles niciodată.
 
Top