Green Yellow LSD Marijuana Discuții: LSD & Marijuana

increasing and addition of the affects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
LSD și marijuana

Dietilamida acidului lisergic (LSD) este o substanță psihedelică puternică, capabilă să modifice percepția unei persoane asupra realității prin influențarea nivelului de serotonină, un neurotransmițător, din creier. În schimb, Cannabisul este un drog psihoactiv care conține tetrahidrocannabinol (THC), responsabil de majoritatea efectelor sale, prin influențarea sistemului endocannabinoid din creier, ceea ce duce la modificări ale dispoziției, percepției și comportamentului.

Atunci când LSD și canabisul sunt luate împreună, acestea pot potența intensitatea și durata efectelor ambelor substanțe, rezultând un trip mai puternic și mai de durată. Mecanismele exacte de interacțiune dintre aceste două substanțe nu sunt pe deplin înțelese; cu toate acestea, ele își pot completa reciproc efectele.

Deoarece reacția fiecărui individ la aceste substanțe poate varia, este imposibil să se prevadă cu precizie modul în care combinația de LSD și canabis va afecta o persoană. În plus, puritatea și potența drogurilor pot varia semnificativ, amplificând riscul unor efecte psihologice negative precum anxietatea, paranoia, confuzia și creșterea ritmului cardiac și a tensiunii arteriale, ceea ce poate fi periculos pentru persoanele cu probleme cardiace preexistente.

În unele cazuri, această combinație poate contribui la apariția atacurilor de panică, a călătoriilor urâte sau a psihozei. Cu toate acestea, este imposibil să se afirme cu certitudine absolută că aceste situații sunt cauzate exclusiv de combinația de LSD și canabis. Alți factori, cum ar fi starea fizică și psihologică a individului, împreună cu decorul și setările, pot juca un rol semnificativ.

Este important de remarcat faptul că utilizatorii obișnuiți de canabis sunt mai puțin susceptibili de a experimenta anxietate și alte efecte secundare psihologice ale acestei combinații.

În general, această combinație poate fi considerată sinergică, deoarece substanțele din diferite categorii își potențează reciproc efectele fără reacții directe, acute și confirmate statistic care să pună viața în pericol în cazul unei persoane sănătoase și cu o abordare semnificativă a utilizării. Dacă o persoană are experiența necesară, o abordare atentă a dozelor și se pregătește corespunzător pentru călătorie, aceasta poate rezulta într-o experiență fascinantă.

Prin urmare, având în vedere aceste considerente, vă recomandăm cu tărie să abordați această combinație cu atenție.
 
Last edited by a moderator:

Psychedelicangel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Constat că canabisul poate fi utilizat pentru a crește considerabil durata călătoriei dacă se ia o doză în timpul perioadei de revenire a unui psihedelic (în acest caz, LSD). Cu toate acestea, șansele de simptome psihotice cresc semnificativ. În plus, geometria pare să se schimbe: devine mai puțin opacă, mai puțin variată în culori, se mișcă mai lent și (subiectiv) "pare mai groasă", ca și cum geometria ar deveni mai vâscoasă. Nu aș recomanda utilizarea canabisului pentru a ajuta la somn după o călătorie psihedelică.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Cred că este o potrivire perfectă. Nu fumez . dar îmi place foarte mult iarba în timp ce o folosesc, e ca și cum o actualizare trece prin mine 😄 mă ajută să adorm. dacă nu ai experiență, cel puțin prima dată ar trebui să ai un partener mai experimentat
 

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 8, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Trebuie să încerc această combinație cândva. Această combinație crește șansele unei călătorii proaste sau contribuie doar la dezvoltarea acesteia?
 

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
Trebuie înțeles că canabisul este, de asemenea, un psihedelic și afectează în mod direct receptorii 5 HT și poate spori tot ceea ce a fost inițiat de acțiunea LSD. Acest lucru înseamnă că trebuie respectat momentul utilizării acestor substanțe. Canabisul este perfect sigur de fumat la 4-5 ore după ce ați consumat LSD. Dacă ați consumat canabis înainte, este posibil să simțiți efectele inutile ale LSD. Cineva poate ajunge să fie capabil de această condiție, dar numai utilizatorii permanenți de LSD la o doză de 300-400 mcg pot fuma canabis într-o combinație directă fără a respecta momentul.


 

OliverShultz

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 3, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Vă mulțumim pentru împărtășirea acestei discuții despre efectele combinării LSD și a marijuanei. Deși este interesant să explorăm modul în care aceste două substanțe își pot spori reciproc efectele, este, de asemenea, important să menționăm potențialele riscuri implicate. După cum ați menționat, puritatea și potența acestor droguri pot varia semnificativ, iar reacțiile individuale pot fi, de asemenea, diferite. Sunt de acord că este esențial să abordați această combinație cu atenție, în special pentru cei cu afecțiuni cardiace preexistente. Apropo, am găsit și un articol despre uleiul CBD care s-ar putea să vă intereseze. Consultați-l la https://www.mindbodygreen.com/articles/heres-what-makes-this-200-year-old-heirloom-best-cbd-for-relief/. Vă mulțumesc că mi-ați permis să particip la discuție și aștept cu nerăbdare să aflu mai multe de la toată lumea!
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Când am luat LSD și iarbă, nu am simțit efectele ierbii, doar iarba a dat LSD-ului un mare impuls
 

killer_420

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Îmi place să fumez iarbă 24/7
 

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 8, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Pentru a fi sincer, atunci când luați LSD cu marijuana, efectele mj nu se simt la fel de mult, dar LSD-ul este îmbunătățit.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Categoric. LSD suprimă efectele canabisului cu intensitatea sa. Acesta din urmă devine un fel de trambulină pentru efectele LSD, intensificând experiențele și prelungindu-le durata.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Am combinat LSD + MJ de câteva ori.
În cazul meu (95 kg, culturism), 250 ug (din spanara, hahaha) nu au fost suficiente pentru a zbura complet pe tărâmul fractal. Emoțiile erau mari, iubeam pe toți cei pe care îi cunoșteam (chiar și actualul soț al fostei mele iubite), dar nu suficient pentru călătoria clasică LSD. Plictisindu-mă, după 6 ore de la consumul de LSD, am folosit doza mea moderată de 100-140 mg din cea mai puternică MJ.
Ca urmare, am fost împins afară pentru încă 4-5 ore în lumea dorită.
Și, desigur, nu a existat MJ înainte de LSD cel puțin 24 de ore.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ca să fiu sincer, a fost prima mea călătorie LSD din ultimii 5 ani sau chiar mai mult.
 
Top