Sisteme de distilare

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
dragi membri, vreau să construiesc un echipament de distilare cu abur. IPA / bază liberă / apă pentru a distila. Folosesc p2np(1kg), Nabh4(1732g), reactiv cucl2, scopul meu este să produc ulei A. Am citit că îndepărtez IPA folosind rotovap. a fost recomandat să folosesc ulterior distilarea cu abur, datorită randamentului mai bun. Aș dori să cumpăr echipament pentru acest lucru. Nu sunt la curent cu numele conectorilor. solicitarea mea este următoarea: Vă rog să ajutați un membru avizat al forumului, denumirile exacte ale dispozitivelor, conectorilor, rafturilor. astfel încât să pot comanda.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
2*5L 2 gât RBF
2*5L agitator magnetic manta de încălzire
Îmbinări de conectare
1* Coloană de răcire
2* Conector de distilare cu 2 căi. această informație mi-a fost împărtășită de un prieten drag de pe forum. Nu înțeleg ce înseamnă coloană de răcire. câte bucăți și de ce fel de conectori am nevoie? Am optat pentru o manta de încălzire, trebuie să cumpăr două pentru ca sistemul să funcționeze? o manta de încălzire deoarece cred că soluția cea mai simplă este să o țin la 100 de grade pentru o perioadă lungă de timp. un balon rotund cu 2 gâturi de dimensiunea potrivită pentru acest lucru. acest lucru îmi este clar până acum. Nu sunt conștient de celelalte instrumente pentru aceasta. ce fel de conectori sunt necesari, dacă există o imagine a acesteia, aș fi foarte recunoscător. numele exact al dispozitivelor. vă mulțumesc foarte mult
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Nu, nu este necesar să folosiți două mantale, încălziți uleiul cu ajutorul aburului. Ar trebui să conectați o pâlnie de picurare între sursa de abur și ulei, astfel încât să puteți scăpa de apa condensată, dar face un volum de răcire mai mare. Eu aș folosi un aparat de curățat cu abur de înaltă presiune ca sursă de abur.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
cum arată un aparat de curățat cu aburi de înaltă presiune? Vreau să construiesc un sistem de distilare cu abur, dar din păcate nu pot să-l comand, nu știu ce vreau, cum se numește dispozitivul.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Vreau să construiesc un sistem de distilare cu abur, sunt doar prost. Știu că există multe sisteme. Vreau să purific baza liberă din apă, IPA. pentru a câștiga ulei. Vreau un sistem ușor de utilizat pentru începători. în loc de o baie de ulei și apă, o manta de încălzire este potrivită, știu că este o soluție mai scumpă. Aș dori o listă detaliată a produselor și dispozitivelor, dimensiunile conectorilor, pinilor etc., astfel încât să pot comanda. Voi învăța cum să îl folosesc, dar mai întâi ar trebui să îl cumpăr.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ceva de genul

Deci, nu aveți nevoie de un Rbf de dimensiuni suplimentare, care este mult mai scump și totul.
Atunci când doriți să eliminați IPA, puteți utiliza, de asemenea, un sistem mai simplu de destilare prin vid, care funcționează perfect pentru mine.
 
Top