DMT și alte tryptamine synth întrebări....vă rugăm să ajutați...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Bine, deci am două sinteze de n,n-DMT și o idee aproximativă a unei sinteze pentru DET.
Am câteva întrebări la care chiar am nevoie de răspuns. Nu am de gând să enumăr pașii sau ceva de genul ăsta, doar esența generală a ceea ce se întâmplă în ele sau cum diferă și de ce mă derutează asta.
Am făcut extracția MHRB - de multe ori înainte și este ceea ce m-a făcut să mă interesez de chimia organică ca hobby.
Cunosc două sinteze pentru transformarea triptaminei freebase în n,n-DMT și potențial DET, cu doar o mică modificare.
Bine, deci, eu numesc cele două metode diferite sinteza tipului de balaclava cu trei ochi nebun hamiltons sau o sinteză Reddit.
Am văzut link-uri către ambele pe acest forum, deci nu e ca și cum aș veni cu ceva nou, dar sunt îngrijorat de ruta tipilor nebuni ai lui Hamilton din cauza auzului mormăit despre el spunând că au făcut de fapt ceva diferit de sinteza pe care o dă, dar sincer, mi se pare bine - lucrul pe care nu-l înțeleg cu adevărat este că la sfârșitul videoclipului lui Hamilton spune - "după ce amestecul rxn a stat până la finalizare, utilizați manipularea PH anagolous la când o faceți din materie vegetală.
Deci, având în vedere că se utilizează STAB, preparat la fața locului chiar înainte de efectuarea rxn-ului, în loc de NaBH4 standard, îmi imaginez că va fi deja acid (din cauza utilizării acidului acetic glacial pentru prepararea STAB-ului), dar dacă nu - folosesc literalmente exact aceleași lucruri pentru acizii și alcalii pe care le folosesc într-o extracție MHRB (oțet alb 5% + NaOH)?
În al doilea rând, presupun că nu l-ați extrage folosind nafta, deoarece este un produs petrolier de calitate scăzută, spre deosebire de ceva precum cloroformul sau DCM? De asemenea, am acces la dietil-eter, dar nu sunt sigur dacă are polaritatea corectă. Oh yeh încă o întrebare despre această sinteză este de ce au nevoie să utilizeze manipularea PH pentru a "extrage" DMT din acest RM și totuși nu spun să facă acest lucru în a doua sinteză? - se pare că această sinteză face mai ușor x'stalise decât cea de-a doua.
Am auzit DEFINITIV de oameni care cristalizează din hexan fiert, așa cum este menționat în a doua sinteză pe care am găsit-o.

Bine, deci pentru asta - da, știu că a venit de pe Reddit și nu este cea mai bună sursă - spun că, la fel ca majoritatea lucrurilor de pe Reddit, este realistă și probabil să funcționeze, ceea ce, atunci când te adâncești în acest subiect, unele lucruri par să fi fost scrise de oameni care înțeleg de fapt subiectul, iar alții scriu doar prostii. Acesta pare în regulă și nu este atât de diferit de primul, totul trebuie efectuat la <= 0 grade c - la fel ca celălalt.
De asemenea, utilizează o mulțime de aceiași reactivi; triptamina, formaldehida și borohidrida de sodiu fiind cele trei molecule standard pe care le-am văzut folosite de oameni pentru a produce triptamine terțiare.
Diferența fiind că, presupun că NaBH4 nu este un reductor la fel de "puternic" ca STAB, deoarece trebuie să faci două reduceri separate, adăugând mai mult boro pentru a trece de la NMT la DMT în a doua sinteză. De asemenea, el nu utilizează manipularea PH pentru a încerca să o cristalizeze și, în schimb, o curăță mai întâi ca un ulei și apoi o cristalizează din hexan fiert.
Cred că este greu pentru oameni să intervină dacă nu au văzut nici un synth, așa că aici este un link către Hamilton unul (m-am dus la setările în pootube și încetinit-o la jumătate de viteză, cred) Hamiltons mod.
Apoi aveți nevoie de un link către a doua sinteză a acestuia, care este aici: Mr Reddit's Way.
Chiar sper că mă puteți ajuta să fiu sincer, pentru că sunt un pic confuz....
Oh și, de asemenea - iv văzut că, dacă înlocuiți formaldehidă pentru acetaldehidă că ar forma în esență DET ... deși sunt destul de sigur că tocmai a scris să folosească NaBH4 pentru asta - el folosește, de asemenea, doar NaBH4 pentru sinteza sa 5-meo-DMT, de asemenea, ceea ce mă face să cred că acesta este chimismul său preferat pentru a utiliza peste STAB, dar apoi din nou, chimistul nebun spune stab este mai bine pentru carbonil.
Nu sunt deloc lipsit de triptamină, având în vedere că ești destul de forțat să cumperi în masă din China - sau să o decarburi singur din triptofan, dar asta este o rxn oribilă de făcut și este mai bine să se execute într-o atmosferă inertă sau sub vid pentru a reduce punctul de fierbere. Oricum, am abandonat acest proiect - nu este o primă rxn ideală de realizat!
Lucrul care îmi place la a doua metodă RXN este că nu îmi consumă rezerva foarte limitată de DCE și acid acetic glacial. Evident, triptamina este o moleculă destul de grea și, prin urmare, înseamnă că veți ajunge să utilizați mai mulți solvenți și acizi - sau cred că ar trebui să spun că utilizează solvenți și acizi mai greu de obținut decât a doua metodă.
Sincer să fiu, cred că am de gând să încerc mai întâi a doua metodă. S-ar putea să mă întorc la Rhodium și să văd ce spun sintetizatoarele de acolo, deoarece nu am mai verificat acolo de ceva timp - cu siguranță nu de când am luat triptamină.

Dacă cineva este capabil să clarifice literalmente oricare dintre aceste întrebări, aș fi incredibil de recunoscător. Aștept să fiu plătit mâine pentru a putea cumpăra mai mult metanol anhidru și, cel mai probabil, voi cumpăra niște gheață uscată (am o mulțime de acetonă) care ar trebui să o păstreze frumoasă și rece.

Mi se pare logic să modificați PH-ul pentru a manipula produsul, să-l curățați puțin și să-l lăsați să x'staliseze. Apoi re-x....și probabil re-x din nou, având în vedere că cel mai probabil voi face fie injecții subcutanate, fie dacă pot obține o mașină de picurare / mașină de infuzie medicinală, pot să călăresc valurile și să explorez peisajul DMT un pic mai bine și poate să fiu capabil să îmi amintesc un pic mai mult....

De asemenea, știu că este mult în acest post - dacă ați efectuat acest RXN personal, ați putea, eventual, să interveniți și să-mi spuneți în ce metodă ați procedat? Eu nu caut să mulg vaca de numerar aici - acest lucru este literalmente pentru învățarea mea, precum și poate propria mea utilizare personală. Am auzit ieri în podcastul lui Hamiltons că există o companie în Spania care va testa conținutul de alcaloizi din materia organică și va efectua GCMS pe orice probă pe care o trimiteți la .... lucruri destul de interesante - probabil mult peste bugetul meu, dar vom vedea!
E ciudat cum triptamina miroase ca DMT. Acest fel de miros de plastic - nu sunt dispus să văd dacă are același gust atunci când este inhalată, totuși!
Pe o notă mai serioasă - deși s-ar putea să nu o testez profesional, voi face TLC pentru a mă asigura că RXN este completă - problema este că plăcile mele de sticlă sunt MASIVE. Aș putea să iau un tăietor de sticlă și să tai plăcile cu silicon pulverizat de la 20cmx10cm la 10cmx5cm. Atunci aș avea 5 plăci mult mai mici care ar încăpea într-un pahar pe care îl dețin, în loc să fiu nevoit să cumpăr un pahar imens pentru a face orice TLC...
De asemenea, urmărind sinteza 5-meo-DMT a lui Hamilton pe care o face în Mexic, am observat că a folosit TLC de hârtie din același motiv, iar bucățile sale de hârtie sunt cam de aceeași dimensiune cu cea pe care aș marca-o și aș lovi sticla. Mă întreb doar cum poate el să scape nepedepsit folosind hârtie pentru TLC când toți ceilalți cu care am vorbit spun că ar trebui să folosești plăci de sticlă pulverizate cu silicon - doar că nu m-am uitat la dimensiune! Am o lumină neagră pentru utilizarea menționată, dar dacă pot scăpa folosind un fel de hârtie TLC care va fi mai ușor.
Mulțumesc anticipat - îmi pare rău că acest post este un pic este o împrăștiere de haos!
Sper că vă poate ajuta cu cel puțin ceva!
RR
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Scuze, încă un lucru, am o tonă de rahat de chestii (triptamină) pe care a avut sens financiar să le cumpăr - având în vedere că majoritatea locurilor care vând mai puțin au un preț similar.
Sunt, de asemenea, un fotograf/cinematograf pasionat și, prin urmare, odată ce voi obține sinteza corectă, sunt mai mult decât fericit să fac videoclipuri ale DMT și, de asemenea, sinteza DET, dacă ar ajuta oamenii în viitor.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
"Domnul Reddit", este ea, Norolinda. Faceți exact cum a făcut ea și veți reuși. Poate puteți aștepta mai puțin între adăugiri, repetați imediat când când temperatura scade suficient. Nu știu cât de scăzută este suficient. 0C sau puțin mai jos ar trebui să fie ok, puteți încerca -5C sau -10C și raportați randamentele. De asemenea, puteți face 6 sau 8 adăugiri în loc de 4, dar cu cantități mai mici, deci același total, dar în mai multe părți. Dar chiar dacă nu schimbați nimic, este o procedură bună.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ah, asta e minunat! În sfârșit cineva care chiar a făcut sinteza la prima mână!
Fie îmi este greu să găsesc informații specifice pentru că acesta este modul în care își câștigă existența și deci TOTAL ÎMPOTRIVA spiritului chimiei, stau pe cunoștințele lor și se vor despărți de ele doar pentru bani, fie dacă îi cunoști cu adevărat.
Pot să vă întreb unde, în general, oamenii își găsesc sintezele, pentru că, din păcate, de obicei (cu excepția cazului în care se află pe acest site undeva) se ajunge la YouTube, brevete sau pur și simplu căutări pe Google și bâjbâieli pe acolo....de obicei fără mare succes. Sau Reddit! Încerc să văd dacă mai mulți oameni folosesc aceeași metodă (pe YouTube, de exemplu, mă voi asigura că mai mulți oameni fac același lucru - cum ar fi recent a trebuit să fac sulfat de sodiu și etil și a existat un videoclip grozav pe acolo, dar a trebuit să verific de trei ori dacă mai mulți oameni îl folosesc.
Mișto, bine, îmi voi calcula cantitățile (în g) din sinteza DMT și mă voi apuca de treabă... Va trebui să înlocuiesc baia de apă cu o manta (este una cu o sondă de temperatură protejată cu PTFE) și rotovapul cu distilarea - probabil sub un vid cât mai mare pe cât pot obține dintr-un aspirator pe care sunt pe cale să-l cumpăr. Oh și gheață carbonică și hexan - sper că hexanul este relativ ușor de cumpărat aici
Presupun că acest lucru va fi în regulă doar mai mult de lucru? Adică, cred că aș putea face o baie de apă, dar ar fi doar o oală de apă pe plita fierbinte lol acest răspuns este mult prea lung îmi pare rău! Voi raporta constatările mele, fără îndoială că o voi da în bară o dată sau de două ori, dar sper că nu - sunt în mijlocul scrierii și al scrierii notelor mele, simplificând scrierea și punând în pași cât mai mult posibil. Mă bucur că funcționează totuși - ați încercat vreodată metoda anterioară?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Bine, tocmai am cumpărat o baie de apă pentru că a fost foarte ieftină din China. Înseamnă doar că o pot introduce și uita - da, sunt leneș!
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Nu, nu am încercat ruta STAB, deoarece se presupune că nu funcționează cu mexamina.

Unii oameni au preferat cianoborohidrida, precum acest tip: https: //www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15189

Iată celmai bun subiect despre DMT de la The Vespiary: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=16470.0

Iată detalii despre sinteza lui Hamilton: https://1lib.sk/book/18611424/2746f...lic-toad-of-the-sonoran-desert-synthesis.html

Există, de asemenea, ceva chimie tryptamine, de asemenea, la site-ul rus Hyperlab.

Nu aveți nevoie de rotovap, distilarea simplă este suficientă. Nu aveți nevoie de vacum. Nu aveți nevoie de gheață carbonică, este suficientă gheață zdrobită normală și apă sărată picurată peste ea. Nu aveți nevoie de hexan, de fapt nu aveți nevoie de hexan, este neurotoxic într-un mod în care, de exemplu, heptanul nu este. Puteți folosi heptan, hexan sau orice amestec al acestora în orice proporție. Opțional, cu adaos de eter dietilic, 1:9.

Aș dori să vă ajut mai mult, dar scrieți mult și nu sunt sigur ce anume întrebați.

Ce fel de baie de apă ați cumpărat și de ce?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oh, asta e bine, am dietil-eter oricum, deci asta e grozav, iv fost de așteptare pentru o utilizare pentru ea lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Doar o baie de apă simplă cu cronometru și PID încălzit. Era 40 de dolari, așa că m-am gândit de ce nu - nu este neapărat pentru asta. O voi fi încercat de câteva ori până când va ajunge, sunt conștient de asta. De asemenea, am cumpărat un aspirator de vid în timp ce eram la el și mai multe bețe de amestecat boro - la naiba, întotdeauna par atât de neprofesionist, deoarece nu-mi amintesc cum se numesc lucrurile simple. Am avut un gol în minte mai devreme, deoarece aveam nevoie de un pahar și am tot căutat diferite baloane! Mi-a luat o veșnicie să-mi dau seama că era, desigur, un pahar. Tocmai am avut goluri în minte, deoarece am ieșit de pe un obicei de 20 de ani benzo. Deci, capul meu fucked și întregul motiv pentru care am avut încredere pentru a începe acest efort foarte costisitoare ca eu nu vreau doar pentru a face DMT. De fapt, vreau de fapt să mă concentrez pe fenetilamine, dar în acest moment nu am o legătură pentru nitrometanul și nitrometanul de care am nevoie.
primul poate fi separat de acel combustibil RC? Unii oameni spun că da, alții că nu
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Reluând acest lucru acum este destul de interesant.
Așa că am încercat sintetizatorul. Practic, am ajuns la un ulei galben închis/ușcat și mi se pare foarte greu să rex de la utilizarea heptanului clocotit - pur și simplu nu se amestecă.
Am făcut-o ieri - deși trebuie să recunosc că uleiul cu care am ajuns în timpul sintetizării a stat în jur de o săptămână sau cam așa ceva pentru că nu aveam heptan și a durat mai mult decât mă așteptam.

Aveți vreun sfat pentru re-x-ul final?

Am încercat o înghețare precipitată după pentru că nu a spus cu adevărat cum să re-x din heptan și am observat că a devenit tulbure când a fost ridicată cu o pipetă rece.
Am obținut rușinos de puține cristale, dar mi-a amintit cu adevărat de multele extracții pe care le-am făcut din MHRB.
Voi încerca să adaug niște eter dietilic și să văd dacă obțin rezultate mai bune și dacă nu, va trebui să evapuez heptanul...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Este posibil să fi lăsat să se încălzească prea mult, deoarece am adăugat prostește toată formaldehida (pentru fiecare adăugare) deodată și, ca să fiu corect, aș fi putut încetini și adăugarea NaBH4.
Cred că voi încerca din nou sinteza acum că am totul (enervant, în afară de un desicator în vid)
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Nu se încălzește prea mult odată cu adăugarea formaldehidei. Eroarea este anterioară, doar că nu ați început suficient de rece. Apoi, de asemenea, asigurați-vă că aveți un amestec foarte bun și adăugați borohidridă, astfel încât să adăugați în pulbere de borohidridă și nu bulgări/roci mari din ea. Puneți-o pe hârtie pe ceva și ciopârțiți-o cu o spatulă astfel încât să intre doar pulberea și amestecul să fie puternic. Singura eroare este că nu este suficient de rece înainte de adăugarea formaldehidei. Se recomandă -20C. De la -10C la -5C este încă în regulă dacă cantitățile nu sunt mari. Randament garantat de 50 %, chiar și cu o preparare de rahat. Asigurați-vă că evaporați cât mai mult metanol posibil înainte de a începe prepararea. De asemenea, încep să cred că acetatul de etil este mai bun pentru preparare decât DCM.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Uleiul galben-portocaliu-roșcat este bun. Da, acest rahat este greu de dizolvat, folosiți mai mult heptan și apoi răciți-l, nu este nevoie să evapotați.
Nicio problemă cu adăugarea formaldehidei deodată. Trebuie doar să o faceți din nou, să extrageți imediat folosind mai mult heptan și cred că sunteți bine.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Pentru că l-ați extras din amestecul de reacție folosind ce? DCM? Cloroform? Acetat de etil?
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Din DCM rezultă un ulei puțin portocaliu după distilarea DCM.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
este cineva gata să facă un videoclip?
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
sinteză de la https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15189.new#new

Băieți, câțiva oameni au fost curioși să afle cum a făcut RP DMT-ul său sintetic, așa că iată. Bucurați-vă!

Aceasta este pentru o reacție de 50 g, scalați după cum este necesar.

1) Dizolvați 50 g triptamină în aproximativ 1 L de metanol într-un balon cu fund rotund de 2 L și agitați până când materialul este dizolvat. Se poate utiliza un agitator supraînălțat sau o placă/bară de agitație. Agitatorul supraînălțat este o opțiune mai bună, dar placa de agitare cu bara de agitare funcționează foarte bine. S-ar putea să fie nevoie să sonicați sau să agitați pentru o vreme, în funcție de cât de fină este pulberea triptaminei dumneavoastră.
2) Puneți pâlnia deasupra balonului cu fund rotund de 2 L și adăugați încet 42 g de cianoborohidridă de sodiu cu o spatulă, amestecând în același timp.
3) Puneți balonul cu fund rotund într-o baie concentrată de apă cu sare/gheață cu multă gheață (cu siguranță nu doriți ca gheața să se topească prematur).
4) Se adaugă lent 90 ml de acid acetic (glacial). Fie adăugați manual încet, fie plasați pâlnia de adăugare/ pâlnia separatoare deasupra (cu o clemă inelară sau o altă invenție MacGyver) pentru adăugare. Ar trebui să dureze aproximativ 10 minute pentru adăugare.
5) Acum, asigurându-vă că totul este în soluție și că soluția este rece și agitând foarte bine (nu doriți puncte fierbinți), adăugați 65 ml de metanol la 65 ml de formaldehidă 37%, amestecați, apoi adăugați în soluția care se agită, pic cu pic. Asigurați-vă că mergeți încet încet încet. Adăugarea ar trebui să dureze cel puțin o oră. Acest lucru ar trebui făcut cu siguranță cu o pâlnie de adiție sau o pâlnie sep. Acestea sunt ieftine și merită.
a. Aceasta este etapa în care impuritățile vor apărea dacă lucrurile nu sunt răcite și controlate.
6) În timpul adăugării formaldehidei, supravegheați baia de gheață și când începe să devină mai multă apă și mai puțină gheață (cu o marjă decentă), schimbați-o și refaceți-o. Este util să aveți la îndemână o sticlă de 4L de soluție saturată de NaCl (apă+sare până când rămâne sare nedizolvată pe fund). Luați câteva dintre acele lucruri mari de sare Morton de la magazinul dvs. alimentar local pentru 1 $ fiecare.
7) După ce s-a adăugat toată formaldehida, continuați să amestecați pe baie de gheață timp de încă o oră, apoi lăsați reacția să se încălzească la temperatura camerei.
8)
8) Se amestecă la temperatura camerei timp de 5 ore.
9) Reacția va fi completă, acum este timpul pentru lucru.
10) Folosind un rotovap sau un fel de instalație de evaporare de tip MacGyver (trebuie să fie sub vid, la 40C sau mai puțin, rotația este bună), evaporați aproximativ 600-800 ml de metanol. Trebuie să vă familiarizați cu acest pas, deoarece nu doriți ca totul să precipite la adăugarea bazei, altfel se va înfundă robinetul de închidere al pâlniei sep.
11) Pregătiți o soluție de carbonat de potasiu 50% (în apă) și răciți-o pe o baie de gheață. Adăugați-o încet la soluție într-o pâlnie separatoare (pâlnie sep. de 2 L). Probabil aproximativ 200-400 ml. Adăugați 200-300 mL de cloroform (puteți utiliza diclormetan, dar riscați o oarecare ciclizare). Utilizați hârtie de pH pentru a vă asigura că soluția este bazică, dacă este încă acidă sau neutră, adăugați mai multă soluție de carbonat de potasiu.
12) Agitați, dar fiți atenți la acumularea de gaze, asigurați-vă că evacuați pâlnia sep. prin aerisire. Adăugați puțină apă sărată conc. (50 ml) pentru a ajuta la accelerarea separării.
13) Păstrați stratul inferior al stratului organic, cloroform (produs), apoi extrageți din nou apoasa (stratul superior) cu încă 200-300 mL de cloroform. Se adaugă la cealaltă porție de cloroform și se păstrează pe o parte.
14) Repetați din nou, pentru un total de aproximativ 1 L de extract de cloroform.
15) Combinați extractele cloroformice și spălați o dată cu 200 mL carbonat de potasiu concentrat (răcit pe baie de gheață înainte de adăugare).
16) Se spală acum extractul cloroform cu soluție concentrată de apă sărată de 3 ori.
17) Evaporați cloroformul până când nu se mai evaporă nimic. Mergeți în oraș la acest pas, încălziți baia de apă la aproximativ 60 sau 70 de grade odată ce ajungeți să nu se mai desprindă aproape deloc cloroform și lăsați să stea în vid complet timp de o oră sau două.
18) Scoateți balonul cu fund rotund din rotovap și lăsați să se răcească la temperatura camerei.
19) Un lucru interesant la această etapă este că puteți agita uleiul de culoare chihlimbar deschis timp de aproximativ 2-5 minute și acesta se va transforma brusc într-un solid. Dacă este lăsat singur, se va cristaliza încet pe cont propriu, dar este distractiv să îi dați un ghiont și să vedeți cum se cristalizează imediat.
20) Purificare: Există câteva modalități de purificare suplimentară a materialului, fie prin recristalizare, fie prin cromatografie pe coloană, fie prin ambele. Dacă aveți acces la un HPLC, verificați puritatea materialului dvs. și decideți ce doriți să faceți aici.
21) Asta este, oameni buni. Mergeți și obțineți-l!


Odată ce l-ați stabilit, puteți realiza întreaga reacție, de la materie primă la produs, în aproximativ 8 ore, cu 5 ore de pauză. Dacă aveți un HPLC, chiar mai repede, deoarece puteți monitoriza progresul...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Bine, m-am întors, băieți. Îmi cer scuze pentru dispariție. Oricine a vorbit cu mine știe că am trecut prin unele retrageri SAVAGE!!
Bine, așa că am ghicit că uleiul galben final este bun și am reușit să îngheț precipitarea unor cristale din el o dată și chiar să usuc uleiul clar re-x'd cu care am ajuns pe fundul uscat într-un desicator de vid o dată ȘI este ACTIV! Haha
Am uitat cât de intens poate fi DMT! Îl iubesc!
Oricum, asta a spus - trece de la un ulei clar pal la alb la galben și acum este ca o culoare roșie sau cel puțin părți din ea. Este v ciudat.
Probabil că îl voi spăla din nou cu ceva diferit, poate etanol simplu? sau chiar voi încerca să-l spăl cu solvent rece?
Chestia este că, dacă am rexat din heptan, dacă rexam din heptan, același rahat va fi tot acolo?
De aceea mă gândesc la un alcool...
Sau doar un spray bun cu heptan rece?
Simt că a fost atât de greu să devină solid, nu vreau să mă încurc cu asta!!!

Cred că poate e nevoie de un A/B și defat.
Am încercat o dată cu acid acetic 7% folosind hexan ca defat, dar defat nu părea să facă prea multe.

În prezent, urmăresc o aminare reductivă ingenioasă pentru MiPT folosind acetonă și formaldehidă, apoi reducând cu NaBH4 conform sintezei DMT și este destul de ingenios modul în care fac lucrarea, o sărează direct dintr-o extracție finală cu acetonă după defatare cu xilenă.
Cred că poate am ales agentul de degresare greșit....

O să-mi dau seama și învăț enorm de mult!
Sunt ușor distras de ideea de a cumpăra un amestec de 40% de nitrometan și DCM, astfel încât să poată fi separat pentru a fi utilizat ca unul sau altul pentru utilizări diferite.
Nu pot găsi 100% nitrometan acolo unde locuiesc și, în ceea ce privește transportul aici, nu poate fi mai mult de 40% nitrometan, dar aș putea controla solventul în care este dizolvat și este absolut logic să folosesc DCM!
știu că voi avea nevoie de mai mult decât am comandat în prezent, dar cel puțin știu că este vorba doar de DCM și nitro-m. Am încercat să separ acel combustibil nitro roșu și eugh. Miroase urât și nu se separă bine.
Ai o mulțime de 9% nitro/metanol, dar aproape deloc nitro, dar din fericire am găsit cel puțin o opțiune puțin mai bună!
M-am ales cu niște 2,5-dimetoxibenzaldehidă așa că da. Nu vreau să o irosesc!

Îți mulțumesc pentru toate comentariile tale - voi ajunge acolo. Știu că nu am NEVOIE. un evaporator rotativ acum, dar DAM ar fi frumos!!!

Pot să întreb dacă cineva are o pompă cu diafragmă pentru un rotovap? Cât de zgomotoase sunt acestea în comparație cu o pompă rotativă cu palete cu o singură treaptă?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oh și am experiență în realizarea de filme....

Vreau să o fac, dar în același timp - vreau să fie corect....materia pe care am primit-o, așa cum am spus, are toate părțile roșii în ea, deoarece a îmbătrânit (peste zile, nu săptămâni), Vreau, de asemenea, să fie accesibile - deci nu rotovap sau ceva să cristalizeze la temperatura camerei...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
În ceea ce privește această sinteză, având în vedere că bucăți din produs se înroșesc, nu ar fi logic ca, în loc să adăugați direct o soluție de KOH, să o adăugați la o soluție de acid acetic de 5-7% - să protonați DMT, apoi să o degresați cu orice funcționează, eventual xilenă (hexanul nu a funcționat pentru mine) și apoi să o septați și apoi să mergeți la bază și să extrageți cu DCM?
Apoi fac un re-x din heptan? Apoi în congelator în cele din urmă, având în vedere că nu pot face presiune negativă pentru mult timp, deoarece este zgomotos!

Uleiul cu care ajung DUPĂ re-x este foarte enervant și reprezintă cea mai mare parte a produsului.

Fie cele de mai sus, fie cred că aș putea să le re-x cu altceva, cum ar fi alcool? Nu știu, se pare că nu se fac prea multe în "proces" pentru a scăpa de rahatul care îmi înroșește DMT-ul în câteva zile și durează o veșnicie să se solidifice o chestie care nu vrea să se "fixeze" - trebuie să existe o cale mai ușoară lol

Acum, nu sunt un expert chimist, dar eu fac unele principiisimple lol

Am, de asemenea, o mulțime de triptamine pentru a arde sau de succes, dar nu mai experimente mai mari până când nu pot rezolva la scară mică acum. Este inutil... Trebuie să aflu exact cât de mult heptan spun oamenii când spun LOTS. Folosesc probabil de 20-40 de ori mai mult heptan decât uleiul din care să fac rex.

De asemenea, nu mi-e clar, încălzesc uleiul cu heptanul de la rece sau arunc heptanul clocotit peste ulei și apoi încep să încălzesc și să amestec într-un pahar separat?
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Ce este defat? Nu există grăsime, deoarece nu este o extracție din plante. Sau faceți reacția într-o cratiță murdară în care a mai rămas puțin ulei de gătit?

Spui că se înroșește, asta e normal dacă o lași în aer liber.

Extrageți cu DCM, apoi evacuați DCM cât mai mult posibil. Apoi adaugi în același balon destul de mult nafta/heptan, totul făcut cu agitare, atât evaparea DCM cât și adăugarea acum a solventului tău de recristalizare.

Acum, în nafta ta fierbinte se află o chestie care nu vrea să se dizolve, fie filtrezi rahatul ăla, fie torni nafta cu grijă, astfel încât să nu torni această chestie împreună cu lichidul.

După ce ați extras această chestie și ați pus-o într-un pahar, apoi ați înghețat precipitată toată substanța, iar pe fund a rămas ceva ulei galben sau alb, puteți folosi un hack. Turnați nafta folosită într-o sticlă curată. Luați vasul, fără nafta acum, și lăsați-l să se usuce puțin. Curățați-o și mutați totul într-un pahar nou, încălziți paharul în timp ce amestecați până când începeți să simțiți miros de DMT, cea mai mare parte a solventului rămas se va evapora în acest timp scurt. Acest lichid DMT fierbinte îl puteți turna într-un alt recipient de sticlă, pe măsură ce se răcește, se va transforma în ceară albă spre ușor galbenă, o puteți răzui după ce se răcește și puteți face din ea o pudră fină cu o lamă ascuțită.

Împachetați pulberea într-o pungă etanșă, astfel încât să nu se înroșească.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Bine, da, toate astea au sens.
Vreau să spun că am auzit că se vorbește despre degresare în procesul de elaborare a acestei reacții - mi s-a părut ciudat, dar în același timp Hamilton știe în general despre ce vorbește - la fel și invitații săi.
Este ciudat - poate că el (chimistul autodidact care a fost intervievat) nu a vrut să spună defat și a înțeles greșit termenul (a fost un chimist autodidact, dar am verificat sintezele despre care a vorbit și nu a fost un mincinos)

În orice caz, este un truc genial la care nu m-aș fi gândit! Deci, uleiul limpede care mi-a rămas la fund este pur și simplu DMT cu urme de heptan pe care nu le pot scoate din el?

De asemenea, mi-am dat seama - de ce naiba fac acest lucru într-un astfel de RB masiv supradimensionat cu o mulțime de spațiu lăsat pentru aer?... nu este ideal, îmi dau seama.

De asemenea, NU mi-am dat seama că trebuie să fie agitat în mod constant cam din momentul în care extragi "mâzga" galbenă cu DCM - asta ar fi putut afecta lucrurile.

Și încă un lucru - mă bucur că ați spus nafta/heptanul, deoarece heptanul este destul de scump în această țară (nu știu dacă este din cauză că am putut găsi doar n-heptanul sau dacă asta nu face nicio diferență), dar am o mulțime de nafta proaspătă, uscată. Înțeleg că nu sunt același lucru - nu mă înțelegeți greșit, dar este reconfortant să știu că, la un moment dat, o pot folosi.

Bine, deci multe de lucrat! Mulțumesc pentru sfaturi, serios.

Sinteza MiPT a fost un eșec - ei bine, mai bine spus, workup-ul a fost un eșec, dar am încercat stupid târziu în noapte, în timp ce nu gândeam cu adevărat clar, dar în același timp știam că am un instalator care vine astăzi haha
Cred că trebuie să rămânem la un singur lucru la un moment dat!

Are oricine altcineva se confruntă cu acest tip de scenarii STUPID lui? Este, probabil, doar eu și planificarea mea proastă și managementul vieții futut....
Nu mă înțelegeți greșit, nu aș lăsa NICIODATĂ pe NIMENI să vadă vreo bucată de sticlărie sau ceva ce nu pot pune cu lucrurile mele de pictură, este doar faptul că trebuie mereu să le scot, să le pun deoparte, să le scot etc. etc. - Mă mut în curând într-un loc mai mare, așa că s-ar putea să am chiar spațiu pentru un laborator permanent!
Oricum, doar o privire în prostia vieții mele! Acesta este motivul pentru care am nevoie de DMT și alte psihedelice, deoarece de fiecare dată când le-am luat de pe masă cu benzodiazepine și opiacee fiind deja de pe masă, pur și simplu nu funcționează pentru mine.

Am fost în unele dintre cele mai sălbatice retrageri venind de la aceste benzos și partea din această călătorie în care am folosit psihedelice vs partea în care nu am făcut-o este drastic diferită. Este mai mult despre un sentiment de se simte ca se resetează creierul meu într-un fel - în special călătorii mai lungi, acestea par să aibă un afterglow mult mai lung, dar există ceva despre DMT și lumile mă duce la...

Probabil că mai am 450g de triptamină și voi lucra la o scară mult mai mică până când îmi voi da seama mai bine... deci mult timp pentru îmbunătățiri! lol

De fapt, am vrut să vă întreb ceva despre când consumați n,n-DMT. Cineva mi-a spus oh nu mi se pare că fumatul este atât de grozav și a descris stând cu ochii deschiși.
Ori de câte ori fumez DMT, cele mai rele călătorii au fost atunci când am uitat să închid ochii și pur și simplu nu pot vedea sau cred că îmi văd mâinile transformându-se în rădăcini și este profund tulburător, dar mi se pare că de îndată ce închid ochii, este mult mai puțin confuz și înfricoșător - în lipsa unui cuvânt mai bun. Mă întrebam doar care sunt experiențele voastre!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tocmai mi-am dat seama că ar fi trebuit să spun că nu știu cum miroase DMT ha
🤥
De fapt, ăsta a fost primul lucru pe care l-am observat la triptamină - mirosul similar de plastic.
Are și 5-meo-t sau 5-meo-DMT miros și gust de rahat? Am fumat 5-MEO-DMT atunci când primul meu vânzător RC (care practic vindea doar produse Shulgins) din Canada, dar asta a fost probabil în 2005 sau ceva de genul? Nu-mi amintesc cu adevărat - nu-mi amintesc să fi fost vizual nebun ca DMT, asta e 100% sigur. Asta a fost înainte să știu că poți să o extragi. lol
 
Top