DMT vs noide sintetice.

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
Hei băieți, care sunt unele dintre diferențele generale dintre alcaloizii pe bază de DMT și canabinoizii sintetici (JWH) din indoli în ceea ce privește potența sau psihoactivitatea?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Acestea sunt substanțe complet diferite în ceea ce privește mecanismul de acțiune și acțiunea psihoactivă, în ciuda indolei comune în structura chimică.

DMT este un psihedelic puternic, acțiunea provoacă distorsionarea realității, halucinații vizuale, experiență spirituală.

Canabinoizii sintetici, ca orice canabinoizi, afectează receptorii CB.
Acțiunea psihoactivă este asociată cu inhibarea, relaxarea, schimbarea realității într-un mod diferit decât în psihedelice.

Dar există unele caracteristici comune între ele, de exemplu, dacă aveți un fum puternic, atunci va exista o stare similară cu o călătorie psihedelică.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Doza de trip obținută prin fum folosind DMT free base este de aproximativ 20-25mg
În absența toleranței, doza la care apar senzații psihedelice cu JWH018 este de aproximativ 5-7 mg.
Diferența dintre senzațiile psihedelice produse de aceste două substanțe este uriașă
 

PINTXPC88

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 20, 2022
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Bro ai vreo experiență despre 7add cannabinoid... vânzătorul meu anterior spune că are 7add, dar nu am experimentat-o niciodată... fac cannabinoide sintetice că y am nevoie de noids puternice... 5cl a fost favoritul meu... dar foarte greu de găsit în aceste zile... doar unul este 7add disponibil... trebuie să știu cât de puternic este și merită. există vreo șansă de a obține noids puternice reale pentru Olanda...
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Există analogi DMT interesanți cu acțiune scurtă care ar putea fi aplicați ierburilor. 5-MeO-DMT nu cred că este un candidat rău.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
Ok, asta sună foarte interesant, atunci ar putea fi un punct bun pentru experimente.
 
Top