DMT

Albert Hofmann

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2022
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
INTRODUCERE.

N,N-dimetiltriptamina, cunoscută în mod obișnuit ca DMT, este un psihedelic puternic și cunoscută mai ales pentru durata sa scurtă de acțiune; spre deosebire de LSD, efectele DMT pot dura de la 15 minute la 3 ore, în funcție de modul de administrare. DMT poate fi injectată, inhalată sau ingerată cu "inhibitor de monoaminooxidază (IMAO)", (IMAO) inhibă activitatea "monaminooxidazei". fără IMAO; organismul metablozează rapid DMT administrată pe cale orală.

DMT a fost controversată în rândul oamenilor de știință cu privire la faptul dacă este produsă în creier sau nu. în cartea lui rick strassman, DMT: The Spirit Molecule: A Doctor's Revolutionary Research into the Biology of Near-Death and Mystical Experiences (Cercetările revoluționare ale unui medic privind biologia experiențelor aproape de moarte și a experiențelor mistice), acesta a afirmat că DMT ar putea fi produsă în "glanda pineală" și că DMT este "molecula spiritului" și are ceva de-a face cu "sufletul". în prezent, nu este dovedit dacă DMT poate fi produsă în creier sau nu, dar s-a demonstrat că enzimele necesare pentru producerea DMT există în țesuturile umane, dar în afara creierului propriu-zis. de fapt, prezența DMT în urină a fost legată de persoanele cu schizofrenie și psihoză (Jacobs și Presti, 2005)

DMT ȘI ENTITĂȚILE EXTERNE.

multe cazuri au raportat întâlniri cu entități externe din spațiul "hiperdimensional" în timpul experienței sau "călătoriei" lor psihedelice. aceste entități externe seamănă mai degrabă cu creaturi extraterestre și insecte, sau cu "entități" cu formă umanoidă.

opinia lui rick strassman despre întâlnirile cu entități externe într-un interviu :<<Filosofii evrei medievali pe care mă bazez pentru a înțelege textul biblic ebraic și conceptul său de profeție prezintă îngerii ca intermediari ai lui Dumnezeu. Adică, ei îndeplinesc o anumită funcție pentru Dumnezeu. În contextul cercetării mele cu DMT, cred că ființele pe care le văd voluntarii ar putea fi concepute ca fiind angelice - adică forțe spirituale incorporale, invizibile anterior, care sunt înglobate sau învelite într-o anumită formă - determinată de dezvoltarea psihologică și spirituală a voluntarilor - aducând un anumit mesaj sau experiență voluntarului respectiv>>

EFECTELE DMT.

o experiență psihedelică DMT poate include:

  • halucinații
  • dilatarea timpului
  • distorsiuni vizuale, auditive, tactile
  • sentimente de bucurie intensă
  • experiențe extracorporale
  • percepții sau epifanii percepute
efectelesecundare pot include:
  • Pupile dilatate
  • Mișcări oculare rapide involuntare
  • Amețeli
  • Tensiune arterială crescută
  • Creșterea ritmului cardiac.
  • Greață și vărsături
  • Comă și/sau stop respirator (în doze mari)
experiența unei călătorii proaste poate include:
  • Sentimente de pierdere a controlului
  • Dezorientare sau confuzie.
  • Emoții negative precum frică, anxietate, durere, furie sau agitație.
  • Teama de a înnebuni.
  • Imagini sau sunete violente sau neplăcute.
  • Reluarea unor amintiri sau traume dureroase.
  • Teama de moarte.
Efectele pe termen lung ale consumului abuziv de DMT pot include:
  • Tulburări de dispoziție
  • Gândire dezorganizată
  • Paranoia persistentă
  • Tulburări vizuale
  • Halucinații și tulburări vizuale
Dozaj DMT (fumat/vaporizat).
  • Prag: 2-5 mg
  • Ușoară: 10-25 mg
  • Comun: 20 -40 mg
  • Puternic: 40-60 mg
DURATA călătoriei DMT (fumat/vaporizat).
  • debut: 15-30 secunde
  • durata: 5-20 minute
  • efecte ulterioare normale: 15-60 de minute



aceasta este o scurtă și succintă introducere la DMT. DMT este cunoscut pe scară largă și, după umila mea părere, este mult mai interesant decât LSD. de asemenea, aceasta este prima mea postare pe forum :))


 

DayDrinker

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2022
Messages
2
Reaction score
8
Points
3
Vă mulțumim pentru împărtășirea acestor informații. Nu există suficiente cuvinte pentru a descrie posibilitățile cu acest lucru.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
M-am gândit să împărtășesc ultima mea experiență DMT:

100% eveniment de dizolvare a ego-ului.
Atât de frumos și fantastic și terifiant și minunat.
Am fost afară timp de 9 minute, dar m-am simțit ca ore.
2 pufuri de vape meu.
Probabil mai puțin de 40mg DMT.
Nu este nimic asemănător. Deloc.
Atât de frumos și unic.
Mi-am pierdut orice sentiment de sine, de cine, ce sau de ce am fost.
Doar un amestec de entități și culori în infinitatea topirii caleidoscopice.
M-am gândit la ceea ce face lucrurile lucruri; am încercat să-mi amintesc ce a fost înaintea mea.
M-am panicat de câteva ori, întrebându-mă dacă voi găsi vreodată drumul înapoi la ceea ce eram, orice ar fi fost, oriunde ar fi fost, dar panici minore. Nimic major.
Știam cumva că trebuie să fiu.
Așa că am fost.
Ceva mai târziu, mi-am amintit că eram eu și că aveam o casă, brațe și picioare și am deschis ochii, mi-am luat telefonul, am oprit cronometrul (setat pentru 15 minute) și am văzut că trecuseră doar 9 minute.
M-am ridicat și m-am dus la baie, unde am stat pe podea zgâriind fața pisicii mele, spunându-i cât de uimitor este și cât de mult îl iubesc. În tot acest timp m-am simțit ca și cum aș fi fost într-o lume care intra și ieșea din realitate, ca niște lumini stroboscopice, timpul împletindu-se între a fi cu pisica mea și vid.

Am făcut asta timp de 15 minute, apoi am coborât scările, mi-am luat un castron de cereale și apoi am urcat din nou în pat.
Nu am putut dormi pentru că întunericul mă tot aluneca înapoi, așa că am avut o linie de 40 mg de MDMA și un sfert de 1 mg de alprazolam.
Nu cred că aș fi avut nevoie de ele dacă nu eram singur.

Replicile și călătoria, întregul eveniment, au avut loc în mai puțin de o oră.
A fost cel mai uimitor lucru pe care l-am făcut vreodată și vreau cu disperare să o fac din nou, dar mi-e atât de frică.
Este atât de frumos și atât de terifiant în același timp, acel moment în care te întrebi dacă vei mai ști vreodată ce ești...

Va trece ceva timp până când voi încerca din nou; trebuie să asimilez bine experiența.
 

BLOCKS

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 19, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
De unde pot obține cel mai bun Dmt ?
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Pe multe piețe... Eu le cumpăr pe ale mele de la Nemesis Market în principal, de la Boomshankar și Fatherless de pe acea piață.
 

BLOCKS

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 19, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Vă rog să-mi trimiteți linkul, aș aprecia foarte mult acest lucru
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
În semnătura mea este un link de trimitere la Nemesis pe Nemesis sunt /u/boomshankar (dacă vă înscrieți prin link-ul meu primesc bănuți de pe cheltuiala dvs. dar fiecare puțin ajută :) )
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Dacă sunteți stabilit în SUA, atunci /u/fatherless
 

BLOCKS

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 19, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Mă voi interesa acum
Mulțumesc.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
DMT este al naibii de nebun, omule. Revenirea instantanee m-a copleșit întotdeauna. De fiecare dată când am fumat această substanță m-a uimit. Pentru oricine care nu a încercat încă asta. Acesta este sincer unul dintre cele mai tari droguri care au existat vreodată. Credeți-mă, nu veți regreta că l-ați încercat!
 

BLOCKS

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 19, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Acesta a fost singurul motiv pentru care am intrat pe acest forum pentru a obține DMT.
Voi împărtăși experiența mea atunci când am făcut acest lucru.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Echipa Boomshankar mi-a sugerat să încerc o mică linie de ketamină înainte de a lua DMT pentru a elimina o parte din panica asociată cu acel debut de mare viteză. Funcționează ca un farmec, acum o văd ca pe o combinație esențială :)
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Cumva, sincer, nu mă pot gândi la o legătură între ketamină și DMT...

Dar, ca să fiu sincer, nu am încercat de fapt această combinație din câte îmi amintesc.

Nu o voi judeca fără să o încerc. O voi încerca. Mulțumesc pentru recomandare. Dacă mă duc în iad după ce iau asta, atunci du-te dracului 🤣
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Faptul că nu ați făcut-o deja, îmi spune că sunt în siguranță :p
 
Top