Are cineva Extract din Diploterys Cabrerana ( Chaliponga) cu succes ?

LederLappenNiere90

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 5, 2024
Messages
30
Reaction score
21
Points
8
Intenționez să extrag N,N-DMT, 5Meo-DMT din Chaliponga, ce tehnică ar trebui să folosesc? Înainte de o extracție acidă / bazică, materialul vegetal în acest caz a fost amestecat în frunze și apoi amestecat totul de 3 ori în acid clorhidric diluat, apoi fiert și filtrat folosind hidroxid de sodiu ca bază și DCM sau cloroform ca solvent. Întrebarea mea este cine a avut experiență cu extracția acestei plante și mai are Psychotira Viridis și Virola Theiodora acolo în acest moment? Suntem recunoscători pentru idei și în ceea ce privește solventul.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ei bine, am o pregătire destul de solidă în domeniul chimiei compușilor naturali și, deși sunt biolog/biochimist licențiat, plantele cu care doriți să lucrați nu se găsesc în zona mea geografică, așa că nu am experiență, dar vă pot spune să fiți foarte atenți la temperatură, deoarece aici au fost făcute cele mai multe dintre greșelile mele (cel puțin în ceea ce privește triptaminele). De asemenea, hidroliza acidă este un pericol în timp ce acești compuși sunt destul de rezistenți la baze și nu se hidrolizează ușor având în vedere că căldura este sub 50C.
 

LederLappenNiere90

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 5, 2024
Messages
30
Reaction score
21
Points
8
În primul rând, vă mulțumesc foarte mult pentru că ați invitat pe cineva cu cunoștințe să se alăture întregii chestii. Am dat deja peste cap primul meu lot...! Cred că, așa cum tocmai ați descris, temperatura a fost mult prea mare la fierbere. 85 C...Am făcut o extracție standard acid/ază cu DCM ca solvent. Din 50 g au rămas 25 mg de N.N - DMT. Aveți poate o altă variantă pentru mine care promite un randament mai mare?
 

LederLappenNiere90

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 5, 2024
Messages
30
Reaction score
21
Points
8
Iată o analiză din traducerea mea actuală

Diploterys Cabrerana încărcare.

Origine: : Loreto, Peru
Rezultate:
DMT 0.23 %
NMT 0,06%
DMT N-Oxid 0,03%
Bufotenină 0,004%
2-MTHBC 0,001%
 
Top