Obținerea de cristale foarte mari în timpul metocristalizării arată semne ale unui produs mai puțin pur?

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Am urmărit următorul ghid: http: //bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...ne-crystallization-and-ice-manufacturing.465/

și am citit următoarele: Paradoxal, metamfetamina murdară cristalizează mai bine decât metamfetamina pură, deoarece cristalele cresc rapid în jurul unei particule de impuritate, formând cristale frumoase, mari și dure.

Am atașat 3 imagini. Două dintre ele sunt imagini pe care le-am făcut noi înșine din loturile noastre experimentale, care arată cioburi mai mici și mai clare pe care le-am cristalizat folosind metoda de pe link-ul de mai sus, iar o altă fotografie este o imagine pe care am luat-o de pe internet (mănușa neagră) ca exemplu de cioburi foarte mari, de aceeași dimensiune ca o mână.

Pe baza acestor instrucțiuni de cristalizare, dacă primiți cioburi la fel de mari ca cioburile din imaginea cu mănușa neagră, înseamnă că produsul dumneavoastră este impur? Este ușor să vă dați seama că loturile noastre au o puritate mai mare decât aceasta din imaginile noastre?
 

Attachments

  • Gag9QHpCZl.jpg
    Gag9QHpCZl.jpg
    123 KB · Views: 39
  • 73A1tmSUYL.jpeg
    73A1tmSUYL.jpeg
    115.4 KB · Views: 31
  • Zyu0gt61EO.png
    Zyu0gt61EO.png
    220.8 KB · Views: 30

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
Nu sunt cel mai experimentat cu gheața, dar mănușa neagră nici măcar nu mi se pare a fi metamfetamină (cred că este doar gheață de rahat, dar îmi amintește de o bucată mare de cuarț sau ceva de genul ăsta). unele dintre cioburile tale sunt mai mari decât altele pe care le-am văzut, dar nimic care să te alarmeze. cele din prima imagine arată grozav! mi se pare curat, dar aș cere o a doua opinie.

Aș avea mai multă încredere în acestea decât în cioburile foarte mici ^^;
V-ați gândit să vindeți pe forum?
 

whatshappening

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 15, 2023
Messages
26
Reaction score
15
Points
3
înseamnă că au avut mult spațiu liber pentru a crește. farfurie mare de cristalizare.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Uite care e treaba: dacă ai fi fabricat metamfetamina, nu ar fi adevărat, dar dacă ai cumpărat-o de undeva... da, asta nu e metamfetamină... err, mă refer la poza cu mănușa neagră, asta nu e metamfetamină
 
Top