drogurile și mișcarea haes

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
mă gândeam recent la paralelele dintre consumatorii de droguri și susținătorii mișcării "sănătate la orice dimensiune" (haes). recunosc că îmi plac cei dintâi mult mai mult decât cei din urmă. întotdeauna am simțit că oamenii grași și-au făcut-o singuri și că e vina lor. de ce s-ar supune la ceva care le dăunează sănătății? nu e ca și cum nu ar ști. apoi mi-a venit ideea... consumatorii de droguri (inclusiv eu) fac exact același lucru lol. unii într-o măsură mult mai gravă decât persoana medie plus size. cred că e destul de amuzant cât de asemănătoare sunt...

Îmi displac atât consumatorii de droguri care glorifică utilizarea lor / acționează ca și cum ar fi total sănătos și oamenii grași care acționează ca theres nimic în neregulă cu stilul lor de viață. este bine să faci ambele aceste lucruri, atâta timp cât recunosc și de a gestiona riscurile care vin cu ea. dacă nu aveți nici o preocupare pentru sănătatea ta, care este bine, dar trebuie să recunoști. nu poți gazlight toți ceilalți să creadă că este normal. poate că o mulțime de oameni o fac, și că este prea bine, dar nu este ceea ce am fost făcut pentru și este atât de fucked up pentru a lega alte persoane în viață ca asta

nu vreau să fac de rușine sau să spun cuiva să nu mai consume. voi continua să iau droguri, dar cel puțin știu că nu e bine pentru mine. majoritatea oamenilor de pe forum știu asta, slavă Domnului, dar am întâlnit oameni care cred în mod legitim că nu le face niciun rău și asta mă irită foarte mult. nu-mi plac oamenii proști ^^;
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Cu toții avem viciile noastre (mâncare, droguri etc.) Viciile sunt distractive! Dar trebuie să ne amintim cu toții că au un cost. Indulgența în orice nu este grozavă.

Acestea fiind spuse, o mică vacanță mentală din când în când îmi face bine la inimă
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Într-adevăr. Moderația este linia fină pe care trebuie să mergem. Eu o practic rar și recunosc în mod liber că fac tot ce vreau din imprudență. Reducerea daunelor și responsabilitatea merg foarte departe. Nu orice pantof se va potrivi, faceți ceea ce funcționează pentru dvs. Oricine crede că are "RĂSPUNSUL" pentru problemele personale ale cuiva, cred că este mai degrabă vanitos, dar, din nou, cum disciplinezi un copil scăpat de sub control?
Eu cred că trebuie doar să fii cel mai bun tu care poți fi, oricare ar fi acesta. Este rolul tău de jucat și ai o singură performanță.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
SoldadoDeDrogas Cred că ai spus-o perfect. Lovituri diferite pentru oameni diferiți
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Măsor în funcție de bani atunci când este posibil. Cei care își folosesc abuziv corpul în detrimentul contribuabililor sunt PROBLEMATICI :rolleyes: Trăiește și apoi lasă să moară și ei. Anarhocapitalism libertarianism utilitarism
 
Top