Cel mai simplu mod de a sintetiza Mescalina HCL

lazarus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună, băieți,
Sunt un chimist foarte amator care a făcut o cantitate destul de mare de cercetare (împreună cu prietenul meu care este un chimist cu experiență) în sinteza mescalinei hcl. Poate cineva să mă îndrume în direcția unei modalități relativ simple (și sigure) de a sintetiza acest compus?

Mulțumesc
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Dacă v-ați fi documentat, ați fi știut răspunsul la această întrebare....

Vă voi spune totuși ce v-ar fi spus o căutare de 5 minute pe Google...

3, 4, 5, trimetoxibenzaldehidă la 3,4,5, trimetoxynitrostyrene, 3, 4, 5 trimetoxynitrostyrene la mescalină.

Cum se ajunge la acestea, nu mă voi pronunța, deoarece puteți găsi acest lucru prin Google și pe acest site
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Folosind o amină primară și nitrometan, corect? Oh, și apoi orice ai folosi pentru a-l reduce cu...
Întrebarea pe care o urmăresc este, cu ce amină primară încep majoritatea oamenilor?? Am văzut un sintetizator pe aici care folosește ciclohexilamină... există o modalitate ușoară de a obține acest lucru sau poate fi înlocuit cu un alt este "alifatice"amină? Sau ceva de genul acesta. Din ceea ce am citit, există două tipuri și întotdeauna spun una greșită, dar da.
Și eu vreau să fac asta, dar știam deja, desigur, informațiile pe care le-ai spus. Este mai mult de intrări și ieșiri ... pentru mine cel puțin și eu nici măcar nu mă consider amator standard la chimie lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oh, de asemenea, îmi pare rău să reaprind un subiect atât de vechi
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Nu cunosc randamentele, dar sunt destul de sigur că se poate utiliza metilamina pentru catalizator, ceea ce este convenabil deoarece necesită și nitrometan, pe care îl puteți utiliza pentru a obține metilamina.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Bine, asta este util pentru mine. Nitrometanul este greu de obținut pentru mine și, prin urmare, nu pot spune că l-aș irosi folosindu-l pentru a face metilamină, cu toate acestea, am văzut un sintetizator de la pompieri care mi se pare destul de atrăgător, în ceea ce privește calitatea OTC.
Ca să fiu cinstit, după ce m-am interesat, probabil că aș putea să fac doar ciclohexilamină și chiar să primesc Zn-ul - și de fapt tocmai am comandat și NiCl(II), 🤔 despre asta....
Probabil că aș obține randamente mai bune în acest fel - destul de mult în întreaga sinteză a aminei primare / catilistului dacă aș utiliza ciclohexilamina.
Alții au sugerat utilizarea acetatului de amoniu ca și catalizator...
Nu știu în ce direcție mă voi orienta, depinde de cantitatea de nitrometan cu care mă voi alege. Totuși, acum am ceva nitrometan, așa că ajung acolo încet, dar sigur - îmi pregătesc următoarea RXN în ceea ce privește achiziția de precursori.
ATM lucrez la aminarea reductivă a triptaminei la triptofan, dar nu mai am bani și am nevoie de gheață carbonică.
Sunt dispus să recunosc că am amânat să lucrez la sinteza n,n-DMT, astfel încât să-mi pot permite biți pentru următoarea.
Astăzi, o săptămână, primesc gheața... gheață uscată care nu este nici un fel de viteză lol deși presupun că în cele din urmă voi face și TMA-ul corespunzător
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ce spuneți de acetatul de amoniu?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Vreau să spun strict pentru 3,4,5-trimeobenzaldehidă la b-nitrostyrene corespunzătoare
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Da, mi-am dat seama despre acetatul de amoniu la scurt timp după ce am ajuns la pihkal, chiar dacă el face poo poo un pic lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Un videoclip YouTube interesant realizat de chemdelic, cred că acesta este numele său, a abordat recent acest aspect și pare să funcționeze bine - chiar dacă a adăugat din greșeală nitroetan la 2,5-DMOaldehidă în loc de nitrometan.
Nu-mi amintesc exact cum, dar el a găsit o modalitate de a turna doar apa făcută in situ...
 
Top