"Etadonă" ?

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Mă întreb de ce există atât de puțini sau chiar niciun derivat al metadonei pe piață. Structura Metadonei nu este acoperită de noua lege privind substanțele psihoactive. În mod clar, Metadona în sine va fi protejată de legea farmaceutică, dar orice modificare minoră ar duce din nou la o substanță care nu se comercializează. De aceea mă întreb de ce acestea nu sunt găsite cu puțini sau niciun dealer chimic de cercetare.

De exemplu, m-am întrebat dacă ar fi posibil să se înlocuiască Dietilamino-2-cloropropanul cu Dimetilamino-2-cloropropanul în sinteza metadonei, ceea ce ar duce la obținerea metadonei cu două grupe etil în loc de grupe metil pe atomul de azot. Nu sunt chimist de profesie, dar îmi pot imagina că această substanță ar avea proprietăți similare cu metadona, dar nu ar fi protejată de nicio lege.

Mue4aqyGcf
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Vă recomand să acordați atenție unui alt analog al metadonei - IC-26

7aseWydnw4

IC-26 (WIN 1161-3, Methiodone) este un analog al analgezicului opioid metadonă, în care grupa carbonil a fost înlocuită cu grupa sulfonă bioizosterică.


Studiile la om și la animale sugerează că IC-26 are aproximativ aceeași potență ca metadona, deși alte studii au constatat că activitatea sa este inconsistentă între diferiți pacienți, o activitate opioidă constantă fiind observată numai la o doză de câteva ori mai mare decât cea a metadonei. IC-26 a fost evaluat în ceea ce privește potențialul său de abuz, dar, în ciuda faptului că s-a constatat că are un potențial similar cu cel al metadonei în ceea ce privește dezvoltarea dependenței, nu a fost niciodată plasat sub control internațional ca drog ilegal.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Aveți nevoie de dimetilamino-2-cloropropan în loc de cloropropan...
Aruncați o privire la acest subiect


Theres o introducere pas cu pas a modului de a face metadonă.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Ce zici de izo-metadonă ? este izomerul care se înjumătățește după gringnard, care este lichid și pe care îl aruncă, este considerat a fi cu o potență mai mare, aș putea fi primul care va posta în curând o sinteză a metadonei, am o sursă din PL pentru materiale, am nevoie doar de ceva timp și bani ;p
 
Top