4-fenilacetoacetat de etil AJUTOR?

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Tocmai am primit asta este de la o sursă de peste ocean. Am citit mai multe mesaje pe acest forum, erowid, etc. cu privire la BMK>P2P și încerc să confirm utilitatea acestui produs înainte de fututul meu cu el. informațiile de mai jos arată toate detaliile pe care le-ar putea necesita un lung cu fotografiat pentru evaluări vizuale, de asemenea. confirmați confirmarea vizuală ompounds.

Obiectivele mele sunt simple. Synth suficient P2P pentru Q2 în timp ce îmi satisfac propria curiozitate în domeniul chimiei organice, asigurând în același timp un set de abilități valoroase.

Tocmai am primit asta de la o sursă de peste ocean. Am citit multe articole și forumuri referitoare la BMK>P2P și aș dori să cer ajutor cu CAS# 718-08-1.

Încerc să confirm utilitatea acestui produs înainte de a mă culca cu el.
Am comandat BMK Glycidate "versiunea sub formă de pulbere", cu toate acestea, cunoștințele mele sunt limitate în timp ce continui să-mi aprofundez cunoștințele de chimie organică. Vă rog să mă anunțați dacă sunt disponibile informații suplimentare.

Detaliile/specificațiile produsului:

Produs: 3-oxo-4-fenilbutanoat de etil

NUMĂR CAS: 718-08-1

Observații - are o culoare vanilie și un miros greu de descris, dar nu neplăcut. Cu toate acestea, s-ar părea că ar putea fi copleșitor, dacă cineva ar intra într-un "nor" de pudră. Compusul este acid.

Întrebări:

1. Există ceva de care ar trebui să fiu informat cu privire la acest produs? Sds-ul care a fost foarte incomplet.

2. Este acest compus ceea ce este necesar pentru conversia la P2P? Dacă da, ar putea cineva să mă îndrume spre metoda necesară?

Obiectivele mele sunt simple. Sunt un chimist aspirant care este legat și determinat să învețe. M-am pregătit pentru cea mai mare parte a unui an, adunând toți reactivii, sticlăria etc. și am practicat diverse sinteze cu succes datorită forumurilor colective / informațiilor puse la dispoziția mea de oameni cu mult mai multe cunoștințe decât cele pe care sper să le am într-o zi.

Scopul meu este să sintetizez suficient P2P pentru Q2, satisfăcându-mi propria curiozitate în domeniul chimiei organice, adăugând în același timp un set de competențe utile portofoliului meu.

Vă mulțumesc în avans.
 

Attachments

  • veY4DtbTQh.jpg
    9.1 MB · Views: 482
  • QZNxG02wOH.jpg
    8.5 MB · Views: 458
  • 6P5J7zp2AD.jpg
    7.7 MB · Views: 481
  • FDxEpuzrON.jpg
    7.9 MB · Views: 451

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Aveți un lichid conform numărului CAS, o substanță uscată în fotografie. Ar fi bine să știți exact ce fel de substanță aveți.

Pentru glicidate, hidroliza în acid la p2p (aka BMK sau fenilacetonă)
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Exact problema mea. Am găsit cazul direct de la vânzătorul care l-a furnizat și mi s-a părut la fel de ciudat să primesc o pulbere atunci când CAS menționează lichid. Cu toate acestea, am analizat aproximativ 300 de grame și toate au un miros floral și un lichid galben portocaliu intens după hidroliză. Evident, culoarea devine mai deschisă după spălarea cu apă sărată de mai multe ori pentru a obține un pH neutru. Mă simt ca și cum P2P este produsul meu final, dar jur că nu este atât de greu să-mi dea ceea ce am comandat și întotdeauna îmi fac temele înainte. Încerc doar să înțeleg de ce este dificil. Am cerut chiar și bmk-glicidat sub formă de pudră, furnizând CAS# înainte de comandă. Deci, vom vedea.
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Doar o actualizare a situației actuale pentru oricine este curios. Rahatul pe care îl am produce de fapt P2P. Am efectuat conversia sărurilor de glicidat în fenilacetonă de mai multe ori cu aceleași rezultate. Am urmat metoda lui G. Patton.

Voi posta astăzi fotografii ale procedurii mele pentru a le arăta celor interesați
 
View previous replies…

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Salut stim2023, randamentul tău a fost în concordanță cu cel din metoda G.Patton? De asemenea, ați întâmpinat probleme sau rezultate neașteptate în sinteză?
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Felicitări pentru reușita sintezei, aștept cu nerăbdare să vă văd pozele
 
Top