Interviu exclusiv cu Lucifer pentru Tape News - În culisele Kerberos Marketplace.

Lucifer

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 19, 2022
Messages
24
Reaction score
19
Points
3
Kerberos
Piața bine făcută. La naiba, da.

-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
Hash: SHA512

În cadrul prezenței noastre pe Tape News, am acordat un interviu exclusiv.

Acesta este primul și ultimul interviu pe care l-am acordat, acesta fiind motivul pentru care este mai detaliat.

Acesta răspunde la multe întrebări despre echipa Kerberos și despre mine personal.
Dacă sunteți interesat de contextul și obiectivele Kerberos, toate întrebările de bază vor primi răspunsuri mai mult decât suficiente.

O mulțime de informații de bază interesante pentru toți membrii actuali și, mai presus de toate, pentru cei care încă urmează să devină membri, în calitate de furnizor sau client.

Haideți să mergem împreună pe calea spre viitor și să creăm ceva special și magic.

Interviul îl găsiți pe Tape News sau mai jos:
Tape News (darknet): http://tape6m4x7swc7lwx2n2wtyccu4lt...ive-interview-with-kerberos-marketplace-admin
Tape News (clearnet): https://tape-news.net/exclusive-interview-with-kerberos-marketplace-admin


Lucifer
Piața Kerberos

Mesaj PGP semnat de Lucifer (PGP Fingerprint: A984 A7EA 9404 CF4E B086 9B63 1394 6D2F 835D 4CEB)
-----BEGIN PGP SIGNATURE-----
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=qj2R
-----END PGP SIGNATURE-----


Interviu exclusiv cu Lucifer pentru Tape News.
În culisele Kerberos Marketplace.


Tape News: Care a fost motivația dumneavoastră pentru a începe Kerberos Marketplace?


Lucifer: În urmă cu peste 10 ani am extins afacerea noastră offline de lungă durată în darknet. După ce am experimentat noi înșine mai multe escrocherii de ieșire cu pierderi enorme, am încetat să mai vindem online complet pentru o perioadă destul de lungă, deoarece, pe lângă escrocherii de ieșire, confiscarea piețelor a început să se intensifice.

Motivația noastră pentru crearea unei piețe decente a început deja în 2019.
Un lucru s-a dovedit deja a fi adevărat în deceniile afacerilor noastre:
"Dacă vrei ceva bine făcut, trebuie să o faci singur".

Am observat fiecare piață darknet din 2012 din punctul de vedere al gradului de maturitate pe care îl avea la momentul lansării, luând în considerare caracteristicile, codificarea și modul în care era operată. Dacă aprofundați puțin lucrurile, devine rapid foarte clar că majoritatea piețelor au fost concepute de la început să existe și să funcționeze doar pentru o perioadă scurtă de timp, ceea ce face foarte probabilă o înșelătorie de ieșire după o perioadă scurtă de timp. Desigur, au existat și piețe care s-au retras într-un mod decent, dar pe acelea le puteți număra pe degetele de la o mână și, de asemenea, acestea nu au fost destinate să funcționeze pentru o perioadă mai lungă de timp.

Doar planificarea pură pe care am făcut-o pentru Kerberos, dezvoltând cerințele pentru o piață care este concepută să funcționeze pentru totdeauna, a necesitat o cantitate enormă de timp înainte ca prima linie să poată fi chiar codificată. În același timp, am convenit cu toții să lansăm Kerberos numai atunci când toate funcționalitățile de bază vor fi complet realizate și testate în mod adecvat - inclusiv protecția DDoS cu 2 factori.

În timpul dezvoltării noastre, a fost lansat protocolul Onion V3, care a oferit posibilități noi și fantastice în domeniul securității puncto. Am decis apoi să reproiectăm, să recodificăm și să reimplementăm o cantitate mare de părți deja codificate și finalizate pentru a construi o fundație și mai sigură, solidă ca piatra. Fără o fundație solidă, tot ceea ce se construiește deasupra s-ar putea prăbuși în cele din urmă.

O altă motivație puternică pentru crearea Kerberos a fost starea în care se află lumea noastră în prezent. Suntem absolut convinși că fiecare creatură vie inteligentă are un drept absolut la libertate și trebuie să poată decide singură cum dorește să își trăiască viața, atâta timp cât nu restricționează sau interferează cu dreptul la libertate al altora.

Să fim sinceri: toată lumea știe ce este bine și ce este rău. Dacă, de exemplu, aruncăm o privire asupra interzicerii substanțelor la nivel mondial, ne dăm seama că nu a fost niciodată vorba despre "protecția" oamenilor, ci și-a avut începuturile în intervențiile religioase ale bisericilor cu scopul de a rămâne la putere, ceea ce guvernele din întreaga lume au adoptat rapid, nu pentru a-și "proteja" nici ele oamenii, ci din aceleași motive: Le era (și le este) teamă să piardă puterea și controlul. Timp de decenii, marea majoritate a oamenilor a fost înșelată, mințită și furnizată cu informații eronate în toate modurile imaginabile, încercând să-i facă să nu mai gândească - fie prin intermediul controlului financiar, care ne forțează pe majoritatea dintre noi să mergem toată ziua pe roata hamsterului în slujbe fără sens, astfel încât să nu avem timp sau chef să ne gândim la ceea ce se întâmplă cu adevărat în jurul nostru - fie prin interzicerea multor substanțe care i-ar face pe oameni să realizeze foarte repede că societatea noastră nu doar se abate puțin de la curs, ci merge complet în direcția greșită.

Prin urmare, cineva trebuie să creeze o modalitate de a permite oamenilor să obțină substanțe într-un mod cât mai sigur posibil și de o calitate cât mai bună. Fiecare ființă umană are dreptul la autodeterminare în ceea ce privește viața și corpul său, iar nouă ne place să contribuim la redarea libertății oamenilor de a alege - într-un mod durabil.

Mulți membri ai Kerberos au observat deja că nu numai piața noastră, ci și administrația noastră este foarte diferită de tot ceea ce s-a văzut înainte sau există în prezent. Acest lucru are mult de a face cu faptul că echipa noastră provine dintr-o generație mai în vârstă, am fost încă crescuți cu decență și avem ambiția de a ajuta lumea în loc să o controlăm sau să o exploatăm. Acesta este și unul dintre motivele pentru care am decis să sprijinim proiecte precum Heifer International, unde oamenii nu sunt doar sprijiniți pe termen scurt, ci li se oferă o bază de viață prin educație, astfel încât să se poată întreține singuri în viitor.

Vom face tot ce este necesar pentru a menține Kerberos în funcțiune pentru totdeauna, oferind o piață durabilă pentru vânzători și clienți și pentru a dona o mare parte din profituri proiectelor caritabile. Suntem conștienți de faptul că reputația piețelor a avut mult de suferit de pe urma ultimelor escrocherii de ieșire și mulți vânzători și clienți sunt foarte precauți atunci când apare o nouă piață. Acest lucru poate fi vindecat doar cu timp și acțiuni și știm că timpul și acțiunile noastre vor ajuta nu doar Kerberos, ci și la restabilirea încrederii pierdute pentru piețele care sunt operate într-un mod fiabil și corect.



Tape News: Care sunt cele 3 atribute care fac piața dvs. unică față de alte platforme?

Lucifer: Kerberos oferă multe caracteristici care nu au fost disponibile până acum pe alte platforme, nici pe cele din trecut, nici pe cele care funcționează în prezent. Cele mai importante 3 caracteristici sunt, probabil, Kerberos Guardian cu sistem de atac integrat, The Administration și Cataclysm Protocol.

Pentru a înțelege de ce aceste caracteristici sunt atât de importante, va trebui să detaliem câteva proprietăți fundamentale ale Kerberos. Kerberos a fost creat de la zero timp de peste un an. Fiecare linie de cod a fost scrisă de la zero cu scopul de a obține o securitate maximă. Fiecare element grafic a fost creat de noi și fiecare pixel a fost pus la locul potrivit. Nici în frontend, nici în backend nu există un singur script în funcțiune de la altcineva. Acest lucru este valabil atât pentru aspectul în sine, cât și pentru procesarea de orice fel. În plus, fiecare intrare pe platformă este trimisă prin filtrul de listă albă dezvoltat de noi înșine și, în plus, este analizată în detaliu înainte ca ceva să fie executat vreodată. În cazul în care este recunoscută cea mai mică suspiciune a unei acțiuni nepermise sau cea mai mică detectare a unei intenții rău intenționate, Administrația este informată instantaneu și analizează imediat problema pentru a o verifica și a reacționa în consecință. Un membru decent, indiferent dacă este vânzător sau client, nu are niciodată de ce să se teamă și va primi sprijin extins din partea administrației ori de câte ori este posibil. Pe de altă parte, orice încercare de a face rău unui membru sau pieței în orice mod va fi detectată rapid și tratată în mod adecvat.

Tratăm pe toată lumea în mod corect și echitabil și așteptăm acest lucru în schimb de la fiecare membru de pe Kerberos.

The Administration este mai mult decât ceva special, la fel ca o atingere de magie. Fiecare membru al Administrației face parte din cercul meu intim de peste 20 de ani și nu numai că este demn de încredere dincolo de orice îndoială, dar reflectă și mentalitatea decentă fundamentală pe care o am eu însumi. Nimeni, cu excepția acestor oameni, nu știe nimic despre conexiunea noastră la Kerberos sau despre Kerberos în sine și acest lucru nu se va schimba niciodată, eliminând orice risc de securitate posibil.

Administrația funcționează în ture pentru a oferi un suport 100 la sută 24/7. Multe piețe pretind că au o echipă de asistență rapidă, dar realitatea este adesea foarte diferită.

Ne gândim mult la modul în care putem să o facem mai bine. Soluția din care este alcătuită The Administration a venit sub forma unei echipe calificate care utilizează un backend la care orice întreprindere poate doar visa. Backend-ul The Administration este capabil să analizeze și să proceseze orice solicitare sau situație într-o clipită, ceea ce eliberează timpul echipei noastre, astfel încât să ne putem sprijini membrii. Toți cei care au fost în contact cu noi au experimentat deja că efortul nostru de asistență pentru clienți depășește cu mult așteptările și facem tot ce este necesar pentru a ajuta. Asistența noastră nu durează zile, ci doar câteva ore cel mult, în multe cazuri mai puțin de o oră. Desigur, aceste timpi pot varia și dacă există bilete care se acumulează chiar vom avea nevoie de ceva timp pentru a rezolva lucrurile. Dar l-am conceput astfel încât timpii de reacție să fie cât mai mici și continuăm să îmbunătățim sistemul de asistență cu actualizări, zilnic.

La Kerberos, membrul este încă rege, așa cum ar trebui să fie.

Protocolul nostru Cataclysm este o altă caracteristică de siguranță pentru membrii noștri. Este inevitabil ca o piață să fie nevoită să gestioneze temporar o sumă mare de fonduri, de exemplu cu serviciul escrow. Și aici ne-am gândit mult la modul în care să le oferim membrilor noștri acces la fondurile lor în cazul în care întreaga noastră echipă ar deveni incapacitată. Considerăm că este responsabilitatea noastră să ne asigurăm că membrii noștri își pot accesa fondurile în orice circumstanțe.

Tocmai de aceea am creat un mic AI, The Master Control Program, care va prelua controlul complet asupra Kerberos în caz de urgență și garantează că toate fondurile, cum ar fi obligațiunile temporare ale vânzătorilor, fondurile escrow etc. vor fi rambursate în portofelele membrilor și sunt accesibile pentru retragere de către proprietarii lor respectivi.

Protocolul Cataclysm intră în vigoare dacă canarul, care este actualizat de Lucifer cel puțin o dată la 13 zile, expiră. Protocolul Cataclysm realizează apoi trei niveluri, care vor fi executate automat de către Programul de control principal:

Nivelul 1:
1. Nivelul de inițiere 1: dacă canarul este expirat.
2. Durata nivelului 1: 5 zile.
3. Depozite: Dezactivate.
4. Achiziții: Dezactivat.
5. Limita minimă de retragere: Dezactivat.

Nivelul 2:
1. Inițierea nivelului 2: 5 zile de la inițierea nivelului 1.
2. Durata nivelului 2: 21 de zile.
3. Obligațiile vânzătorului: Vor fi rambursate în portofelele acestora.
4. Comenzi onorate: Vor fi finalizate.
5. Litigii: Vor fi soluționate cu o împărțire 50/50 între vânzător și client.
6. Donații în așteptare: Vor fi transferate către Heifer International.
7. Retrageri în așteptare în așteptarea aprobării: Vor fi executate.
8. Retrageri viitoare: Vor fi executate automat.

Nivelul 3:
1. Inițierea nivelului 3: 21 de zile de la inițierea nivelului 2.
2. Kerberos Marketplace: Toate serverele și serviciile se vor închide automat.

Desigur, sperăm că nimic nu se va întâmpla vreodată cu Lucifer și Administrația și că canarul va fi întotdeauna actualizat. Dar, cu toate acestea, membrii noștri pot avea liniștea că fondurile lor, care sunt în prezent pe piață, vor fi accesibile pentru retragere chiar și fără ca echipa noastră să fie prezentă înainte ca piața să se închidă după 26 de zile de la expirarea unui canar.

Deci, acestea sunt doar câteva dintre caracteristicile noastre care ne diferențiază, deoarece nicio altă piață nu oferă caracteristici similare la această extindere.



Tape News: Care sunt unele dintre măsurile OPSEC din platforma dvs. pentru a vă asigura că utilizatorii operează anonim și în siguranță?

Lucifer: Kerberos este prima și singura piață care operează numai servere și servicii speciale criptate multistrat. Orice jurnale care sunt stocate temporar pentru analize de securitate sunt analizate de mai multe ori pe zi și apoi sunt șterse irecuperabil. De asemenea, nu este posibilă transmiterea de date sensibile în text clar către furnizori pentru procese obișnuite, cum ar fi achizițiile. În plus, toate datele de intrare sunt întotdeauna criptate automat prin PGP. Dacă un client nu dorește să o facă el însuși, Kerberos o face automat. În plus, sunt stocate numai datele absolut necesare și numai pentru perioada în care acestea sunt necesare. Toate datele sensibile sunt șterse la intervale regulate, chiar dacă sunt criptate PGP, la fel ca toate celelalte date din Kerberos. Pentru a ne asigura că datele nu pot fi accesate de așa-numitele autorități sau de orice altă entitate neautorizată, aplicăm mecanisme destul de complexe pe care nu le vom detalia din motive de securitate.

În mod implicit, fiecare membru al Kerberos se bucură de cel mai înalt grad de confidențialitate, pe care îl poate chiar spori prin utilizarea PGP. Oferim tutoriale extinse și utile pentru a ne asigura că fiecare membru are acces la informațiile necesare despre mecanismele de siguranță.



Știri pe bandă: La momentul realizării acestui interviu, care este scara de creștere a Kerberos (volume și număr de utilizatori)? Credeți că numărul acestora va crește? DACĂ da, de ce?

Lucifer: Cred că o privire de ansamblu spune mult mai multe.

Au trecut aproximativ 3 luni și jumătate de când am lansat Kerberos și nu ne așteptam la creșterea rapidă pe care am înregistrat-o până acum. Vedem că, mai ales în ultima lună, rata noastră de creștere este exponențială. Avem zeci de înregistrări de clienți noi pe zi și mulți furnizori și-au înregistrat deja conturile, chiar dacă unii nu și-au creat încă portofoliul de produse. Vedem, de asemenea, că acești vânzători se conectează periodic pentru a verifica progresul nostru. De asemenea, mulți vânzători și-au creat deja produsele, dar nu le-au activat încă pentru listarea publică. Desigur, acest lucru este regretabil, deoarece mulți clienți sunt interesați de aceste produse și mulți ar fi comandat deja de la acești vânzători dacă portofoliul ar fi fost activ. Dar am observat că acum, după 3 luni, majoritatea furnizorilor încep să își creeze portofoliul pe Kerberos.

Cu siguranță va dura câteva luni până când fiecare client își va găsi produsul dorit listat și fiecare furnizor își va găsi clienții potriviți pentru produsele sale. Acest lucru este destul de normal. După ce clienții au făcut primele achiziții și au văzut că totul a mers bine și așa cum se așteptau, nu par să ezite să mai facă afaceri pe Kerberos, același lucru este valabil și pentru vânzători.

Practic, pentru un client nu contează câți vânzători și câte liste de produse sunt disponibile, atât timp cât poate obține cu succes produsul dorit. După cum am mai spus, nu ne așteptam să ajungem atât de departe cum am ajuns deja după doar trei luni. Suntem fericiți de acest lucru, mai ales pentru membrii noștri.

Întreaga echipă de la Kerberos, inclusiv eu, așteaptă deja cu nerăbdare să atingem prima sumă de bază pentru prima noastră donație către Heifer International. Aceasta va fi o zi bună și ne va face foarte mândri. Desigur, prima donație nu va fi o sumă uriașă, dar va fi un început pentru donații regulate și mai mari în viitor.

Știm că condițiile de obținere a unui cont de vânzător pe Kerberos sunt un pic mai ridicate decât pe alte piețe, ceea ce limitează creșterea noastră inițială, dar în schimb oferă o calitate superioară și mai multă siguranță pentru toată lumea. Aproape fiecare vânzător de pe Kerberos are o istorie de lungă durată, cu mii de vânzări de succes și feedback-uri pozitive din trecutul lor. Acest lucru aduce o calitate Kerberos care aduce beneficii tuturor clienților noștri.

Suntem încă în creștere și vom rămâne pentru totdeauna. La naiba, da.



Tape News: Aveți vreo regulă care trebuie neapărat înțeleasă de noii utilizatori care doresc să se alăture pieței voastre?

Lucifer: Bineînțeles că avem.

Facem tot posibilul pentru a oferi membrilor noștri un maxim de libertate și discreție în interacțiunea lor cu platforma noastră. Desigur, unele restricții și reguli de bază sunt inevitabile pentru a oferi un mediu sigur și fără probleme pentru toată lumea, cum ar fi termenii care se aplică unui vânzător care obține un cont de vânzător sau termenii care se aplică unei achiziții în care clientul trebuie să accepte politica de vânzări a unui vânzător.

Regulile generale ale pieței și Kerberos Guardian se aplică atât vânzătorului, cât și clientului, la fel ca și tot ceea ce este menționat în detaliu în întrebările noastre frecvente.

Fiecare membru este bine sfătuit să își ia câteva minute pentru a citi și a înțelege întrebările frecvente. În caz de dubiu, contactați Administrația pentru clarificări. Scuzele ulterioare nu vor fi tolerate. Principiul nostru de bază este să tratăm fiecare membru în mod egal, corect și decent. Aici nu există excepții. Nu am făcut excepții până acum și nu o vom face în viitor, deoarece ar fi nedrept față de toți ceilalți membri. Toate regulile pieței sunt aplicate cu strictețe de către Administrație, într-un mod absolut corect și neutru, bazat exclusiv pe fapte dovedibile care ne sunt prezentate. Noi nu luăm partea nimănui.

Administrația oferă tuturor celor care utilizează platforma noastră în scopul propus (furnizarea unei platforme de vânzări sigure și durabile pentru vânzători și a unei platforme sigure și fiabile pentru achiziții pentru clienți) tot sprijinul pe care îl putem oferi și nici vânzătorii, nici clienții nu au de ce să se teamă.

Fiți fideli nouă și noi nu vă vom fi niciodată infideli. La naiba, da.

Și aceasta nu este doar o declarație, ci o atitudine de bază pe care o trăim în fiecare zi.



Tape News: Ce părere aveți despre închiderile și retragerile de pe piața darknet care au avut loc în trecutul recent? Ce se întâmplă cu adevărat?

Lucifer: Ei bine, pe scurt ne gândim: Ce naiba e în neregulă cu ei?

Este o catastrofă absolută și foarte rușinoasă și arată exact ce condiții morale prevalează în generațiile noastre tinere din zilele noastre. Bineînțeles că nu poți da vina pe o piață care a decis să se închidă, dar acest lucru trebuie să se întâmple într-un mod echitabil, corect și ordonat. Credem că aceasta este o responsabilitate de bază a fiecărui operator al unei piețe.

Nu putem înțelege ce se întâmplă cu oamenii care îi determină să renunțe la escrocherie. Acest lucru este total inutil. Dacă obiectivele financiare nu sunt încă atinse, trebuie doar să vă mai exploatați piața încă puțin. Este cel mai rău lucru de făcut să escrochezi exact acei oameni care au contribuit la funcționarea cu succes a unei piețe pentru perioada în care aceasta a funcționat. Fără vânzători și clienți, operatorii nu aveau nimic, nu-i așa? Întotdeauna trebuie să existe un echilibru între a da și a primi, nimeni nu ar trebui să uite asta vreodată.

Eu și echipa mea provenim dintr-o generație diferită față de mulți dintre cei de acum. Am fost crescuți diferit și am învățat ce este decența, ce este bine și ce este rău și să acționăm în consecință în fiecare aspect al vieții noastre.

Și, ca să fiu sincer, niciunul dintre noi, inclusiv eu, nu ar putea să cheltuiască în mod liber și fericit bani din profiturile obținute prin jefuirea membrilor noștri cu o înșelătorie de ieșire, în care alții au fost atât de mult afectați. Ne-am câștigat banii muncind din greu în locuri de muncă decente care reflectă, de asemenea, Kerberos. Am lucrat din greu zi și noapte timp de peste un an pentru a crea Kerberos și am investit o cantitate enormă de timp în faza de planificare înainte de asta, de asemenea. Toate profiturile pe care le vom obține cu platforma noastră vor fi câștigate prin muncă și nu prin furtul banilor altor oameni într-o înșelătorie de ieșire pentru că suntem incapabili să creăm ceva autentic care chiar funcționează. O înșelătorie de ieșire sau înșelarea membrilor noștri în alt mod se opune tuturor lucrurilor în care credem.

Când ajuți pe cineva, ajuți pe toată lumea. Credem că oamenii îi vor ajuta întotdeauna pe alții atunci când li se oferă șansa. Scopul nostru este să oferim tuturor această șansă.
Suntem ferm convinși că această afirmație este adevărată și o susținem cu toții 100%.



Tape News: Care sunt obiectivele dvs. pe termen scurt și lung în acest moment? Nu ezitați să împărtășiți orice caracteristici viitoare pe care utilizatorii ar trebui să le urmărească.

Lucifer: Obiectivul nostru principal este, desigur, să câștigăm cât mai mulți vânzători și clienți decenți pentru platforma noastră și să fim capabili să oferim o cantitate mare de produse și servicii.

Pe lângă aceasta, nu lucrăm doar la îmbunătățirea Kerberos în fiecare zi și la implementarea de noi caracteristici, ci și la crearea mai multor proiecte care să sprijine comunitatea și să permită o interacțiune sigură a oamenilor cu darknet-ul. Cel de-al doilea proiect darknet al nostru se află deja în faza de testare alfa și va fi lansat în următoarele câteva săptămâni, lăsați-ne să vă surprindem.

Pentru evoluțiile și caracteristicile actuale ale Kerberos, fiecare membru poate arunca o privire în secțiunea de dezvoltare/changelog din Centrul de informații de pe platformă pentru a afla la ce lucrăm în prezent și ce a fost implementat de la lansarea Kerberos.



Tape News: Ce viziune aveți pentru Kerberos și pentru întreaga scenă a pieței darknet în general?

Lucifer: Viziunea noastră este de a ajuta la restabilirea reputației deteriorate a piețelor darknet, care a fost cauzată de platforme prost gestionate și de escrocii care au jefuit pe toată lumea (inclusiv pe noi!). Cu Kerberos oferim o piață decentă și corectă, cu cea mai înaltă calitate și caracteristici de siguranță. La urma urmei, am proiectat-o să rămână pentru totdeauna.



Știri pe bandă: Vreo remarcă finală pentru noii vânzători și cumpărători care intenționează să utilizeze Kerberos?

Lucifer: Nimeni de aici nu se așteaptă ca încrederea să fie construită doar prin cuvintele pe care le spunem. Acest lucru se poate face doar prin transformarea cuvintelor în fapte. Toți cei care au experimentat deja Kerberos au observat că suntem diferiți. Și chiar nu strică să încercați, nu? Aveți o minte deschisă, nu aveți prejudecăți și nu ascultați ce spun toți cei care urăsc! Vino și convinge-te singur! Cred că acesta este un sfat bun pentru orice în viață. Fă-ți propriile experiențe cu noi și vei avea o părere sinceră pe care te poți baza - în cele din urmă, asta e tot ce contează.

Fiți fideli nouă și noi nu vă vom fi niciodată infideli. La naiba, da.


Lucifer
Kerberos. Piața făcută cum trebuie. La naiba, da.
 
Top