Question experiență în cultivarea buruienilor în exterior

CrazyMarliey23

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 6, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Sunt câteva sfaturi pentru cultivarea buruienilor în exterior, cum să minimizezi șansa de a fi prins, știu doar, este greu de dovedit că eu sunt persoana care a semănat plantele
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Dacă aveți propria proprietate privată la țară, atunci există mai puține griji. Dacă nu vă găsiți un loc bun care este izolat, astfel încât există foarte puțin trafic în afara unui fermier sau vânător, probabil, ceea ce înseamnă că singurele camere de care trebuie să vă faceți griji sunt camerele de proprietate sau camerele de joc. Căutați locul în jurul marginilor proprietății, găsiți un loc bun și instalați câteva camere ascunse. Găsiți un pârâu sau un curs de apă și urmați-l, deoarece doriți să fiți destul de aproape de o sursă de apă, astfel încât să nu cărați carafe atunci când trebuie să le udați. Ascundeți o găleată mică pe undeva pe acolo. Trebuie să alegeți tulpina potrivită pentru zona dvs. și puteți cultiva direct în pământ sau folosind găleți care vă oferă posibilitatea de a le muta dacă este necesar. În orice caz, solul pe care îl folosiți este foarte important, așa că verificați solul de acolo sau aduceți-l pe al dvs. pentru a-l folosi. Eu aș păstra o cutie mică pe care o puteți ascunde sau îngropa în apropiere și aș pune acolo nutrienții sau alte provizii de care ați putea avea nevoie, astfel încât să nu cărați lucruri în pădure atunci când plecați, pentru că ar fi bine să verificați lucrurile cât de des puteți și vă simțiți confortabil. Nu creați un traseu, nu creați un loc de parcare și luați întotdeauna o altă cale de ieșire, astfel încât să nu lăsați un marcaj clar al locului în care mergeți pentru a împiedica oamenii să vă urmeze traseul și să se împiedice de recolta dumneavoastră. Cel mai important este să nu spuneți nimănui unde sunt sau că le aveți, cu excepția cazului în care, desigur, vă ajută cu proiectul dumneavoastră.
 

CrazyMarliey23

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 6, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
mulțumesc pentru sfaturi nu am minat pentru camere, dar nu sunt cele mai importante thx din nou frate
 
Last edited:

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
(y) Pe vremuri făceam în aer liber, acum fac totul în interior. În acele vremuri, camerele de urmărire nu erau o problemă, dar în zona rurală în care locuiesc acum sunt peste tot pentru a supraveghea intrările ilegale și pentru vânătoare. Cultivarea este probabil cel mai plăcut lucru pe care l-am făcut vreodată.
 

Fangs

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Mar 26, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Cred că este mai ușor să folosiți site-uri tematice, acolo puteți găsi toate informațiile de care aveți nevoie
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Adevărat, în zilele noastre există o mulțime de ghiduri de cultivare bune, elaborate de cultivatori cu experiență.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Când aveam 18 ani, am cunoscut o fată, părinții ei aveau 20 de plante, lungi de 6 metri, înfipte în pământ la fiecare 2 metri în spatele hambarului. Proprietarul era proprietarul și ei locuiau acolo gratis doar ca să aibă grijă de copii. Totul era super funky ( asta era în anii '90) M-am dus acolo și n-am mai plecat. Pentru un deceniu.
 
Top