Question Extragerea bazei de amfetamină (A-Oil) din haine - am nevoie de ajutor urgent

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua tuturor,

Am nevoie de un sfat urgent de la un chimist.

În timpul procesului de livrare de la uleiul A comandat, vânzătorul nu a sigilat corect ambalajul, astfel încât tot lichidul
s-a răspândit în interiorul ambalajului. Ca stealth, hainele au fost reambalate și acest lucru este acum îmbibat cu tot uleiul. Este o cantitate mare, așa că am nevoie urgentă de un sfat dacă este posibil să pun hainele într-o baie de izopropanol pentru a dizolva uleiul și apoi să las izopropanolul să se evapore.
Se poate face acest lucru sau există metode și mai eficiente pentru a dizolva uleiul din haine cât mai bine posibil?

Vă mulțumim anticipat

Mr.Magic
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
IPA, înmuiere, eventual coloranți vor veni cu el, nicio problemă , spălare/distilare
mă puteți răsplăti prin a nu-i mai spune "ulei A" , vă rog, vă mulțumesc
 

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Mulțumesc mult pentru răspunsul dvs. rapid. Voi încerca în acest fel.

Amphetamine freebase, știu. Vechile obiceiuri mor greu:)
 

chefgorden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Apa distilată demineralizată se înmoaie și se arde apa și rămâneți cu ulei/activ este cel mai simplu mod pe care l-am găsit
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
nu ar fi posibil ca uleiul să fie distilat cu abur într-o oarecare măsură?
 

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
@chefgorden aceasta ar putea fi, de asemenea, o metodă.

Am folosit deja metoda cu IPA. Ar putea înmuia doar o parte, pentru că am nevoie de mult mai mult IPA și vreau să repet procesul de 1-2 ori, astfel încât să rămână cât mai puțin posibil în îmbrăcăminte. Este suficient să las vasul deschis timp de 1-2 zile pentru ca IPA să se evapore sau este mai logic să iau un balon mare cu fund rotund și să-l încălzesc într-o baie sau într-un încălzitor până când IPA se evaporă și freebase rămâne în balon?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu-l lăsați în aer, veți pierde baza și solul va fi roșu. încercați să precipitați cu IPA în el, dacă este prea diluat, atunci puteți evapora puțin și precipitați imediat după aceea.
 

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Dacă vă înțeleg corect, baza liberă din soluția cu IPA ar trebui să se depună la fund sub formă de precipitat, corect?
Cern IPA până când rămâne doar freebase? În cazul în care trebuie să evapor o parte, este mai bine să folosesc un agitator magnetic în loc de o flacără deschisă pentru a evapora mai ușor? Aș prefera să pun o întrebare în plus decât să mă trezesc cu o bază inutilizabilă.^^
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu, este un lichid și va fi în soluție omogenă.

despre evaporare nu pot vorbi, nu am făcut atmosferic sau cel puțin intenționat
 
Top