Extragerea medicamentului din fiolă

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Este suficient să evaporați doar apa pentru a pulveriza efedrina, care este lichidă în fiole?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună ziua, ce înseamnă "pulverizarea efedrinei"? Cum credeți, este posibil să vă răspund la întrebare fără date de intrare despre fiole?
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Îmi pare rău pentru engleza proastă, ceea ce vreau să spun este următorul lucru: există efedrină lichidă în bulb și nu știu dacă lichidul din bulb este doar apă, vreau să efedrină în formă solidă, deci este necesar să se evapore numai la 100 de grade?
 

Attachments

  • lH5mOE8pvD.jpeg
    lH5mOE8pvD.jpeg
    63.6 KB · Views: 32
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Cred că este vorba de apă salină solară pentru injectare sau doar apă distilată. Puteți citi un iinstructions for use, există informații, tipule...

Puteți evapora acest lucru, da. Dar nu vă recomand să o încălziți la exact 100*C.
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Câte grade de temperatură recomandați
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Când o țin singură la 80C, efedrina nu se topește atunci când apa se evaporă complet, corect, pentru că va dura mult timp și nu pot fi la început, deși temperatura de topire a efedrinei este de 118C, aceasta se topește la temperaturi mai scăzute și acest lucru mi-a cauzat o mulțime de pierderi în prealabil
 
Top