Extragerea pseudoefedrinei din comprimatele de levocetirizină: Căutarea de îndrumare și consiliere

roshan

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 6, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, experți,

Am comprimate care conțin clorhidrat de levocetirizină 5 mg, clorhidrat de pseudoefedrină cu eliberare prelungită 120 mg și oxid feric.

Am o întrebare specifică:

Caut îndrumări cu privire la extragerea pseudoefedrinei din această compoziție specială.
 

Attachments

  • Ypmf2hTNlg.png
    Ypmf2hTNlg.png
    2.8 MB · Views: 118

Pinkman**

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Meth bani ya nhi bani?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
În anii trecuți, o glumă veche în cercurile de posesori de Harley și de oameni fără dinți era despre un bucătar atât de verde încât nu poate produce decât "drog de ștrumf" Drogul de ștrumf, probabil ați ghicit, este albastru. Este rezultatul reducerii antihistaminicelor pe care cineva nu le-a extras din pastile înainte de a încerca să le gătească. Leacul la Smurf dope ( cum scoți antihistaminicele din amestec) era să folosești detergent clorat pentru frâne. Trichloroethylene sau ceva de genul ăsta. E același lucru pe care îl vând și azi la AutoZone sau Walmart. Nu am căutat prea mult. Dar presupun că dizolvă antihistaminicul sau dizolvă pseudoefedrina. Apoi cele 2 substanțe chimice pot fi separate prin filtrare.
 

apexpredator46

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
hei omule ai extras pseudo și cum?
 
Top