Clarificări privind teoria extracției...?

BathtubChemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Am folosit motorul de căutare pe mai multe platforme și nu pot găsi un răspuns definitiv, așa că vă rog, dacă există o resursă către care cineva să mă îndrume, ar fi de apreciat. Dacă nu, atunci începem

Ok, prima întrebare: este DCM un solvent acceptabil pentru meth freebase? Pentru că am DCM de laborator și toluen de magazin și, dacă pot evita să distilez de două ori un galon de toluen, aș dori să o fac.

Următorul: Am observat, în timp ce efectuez spălături apoase pe strat organic, că apa de spălare va avea două efecte
A) pH-ul apei de spălare va începe ridicat (pH 13+), dar va scădea cu fiecare spălare ulterioară
B) apa mea de spălare va începe să preia mirosul de methadonă FB.

Acum, am citit undeva că Fb VA trece în strat apos dacă pH-ul scade prea mult, dar cum pot preveni acest lucru? Dacă adaug NaOH, mă trezesc cu un al treilea strat subțire la interfață care este dificil de separat.

Vă rog, cineva? De parcă aș fi un nenorocit de copil de cinci ani?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Eu folosesc DCM pentru extracția meth fb și sunt mulțumit de ea despre PH peste 7 nu trebuie să vă faceți griji atât de mult despre dacă se duce la apă nu o va face oricum veți extrage stratul de apă pentru fb rămas, dar nu este vorba despre problema PH.
Stratul de Fb este complet separat la ph 12-13, chiar dacă vedeți unele înainte.
 

BathtubChemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bine, să mă asigur că am înțeles bine: în timp ce spăl DCM (care conține fb) cu dH2O, baza NU va ajunge în apa de spălare? Chiar dacă apa de spălare este testată în intervalul 9-10? (Nici eu nu încerc să mă contrazic, uneori îmi ia doar câteva runde să asimilez ceva care este contrar înțelegerii mele anterioare)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Singurul lucru este că DCM și apa au o separare lentă cu privire la proprietățile nepolare ale DCM.
 
Top