Eșecul sintezei 4mmc

Czeczeczecze

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 7, 2022
Messages
24
Reaction score
5
Points
3
Am făcut sinteza 4mmc în DCM pas cu pas ca întotdeauna. 1kg 2b4m 5L DCM 2L metilamină, l-am lăsat să se amestece pentru noapte ~8h spăla freebase de 2 ori, a adăugat gheață 5L acetonă rece cu 500ml 35% hcl și nu sa întâmplat nimic. De obicei, la sfârșitul adăugării acetonei cu hcl pulberea este vizibilă în întreaga soluție. de data aceasta nici unul. Orice sfat? întregul lot este eșuat?
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Înțeleg ce vrei să spui, uleiul nu a precipitat, nu-i așa? Dacă da, puneți uleiul într-o farfurie pyrex plată și așteptați câteva zile, se va cristaliza ;), după care îl puteți purifica cu acetonă
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Știți dacă în procesul de metilaminare a bazei organice este mai bine să acoperiți paharul de laborator pentru a nu scăpa vaporii de metilamină sau să lăsați capacul deschis pentru a scăpa vaporii?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
8 ore de agitare? Sintetizez bk-MDMA și după ce precursorul CAS 52190-28-0 este dizolvat cu DCM și apoi adaug soluție apoasă de metilamină 40%, o agit timp de 1 oră, apoi fac extracția acetatului de etil, spăl baza liberă de 3 ori și apoi adaug 35-38% HCl și soluție de acetonă la baza liberă și HCl metilonă iese întotdeauna.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ați adăugat încălzire?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
@Czeczeczecze:
Același frate, nu am obținut niciodată un produs din DCM-route.
Încercați Toluen sau Benzen ca solvent și amintiți-vă să utilizați stratul superior. Acidificați cu un amestec de 90% Aceton și 10% HCL (37%).
Se formează imediat o pulbere și trebuie să o filtrați.
Apoi recristalizați-o.
 
Top