Sentimentul de înfrângere

american gopnik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 18, 2023
Messages
28
Reaction score
15
Points
3
Acum 5 ani obișnuiam să scutur și să coc în sticle de Gatorade. Am folosit 24 de ore calculând 2,4 g de pseudo cu 3,7 g masă totală de pastile că a fost cea mai bună cale de urmat. Nu am făcut extracții în prealabil, ci pur și simplu am măcinat-o într-un blender prin ea și o sticlă Gatorade, sport cu un mic capac de răsucire pentru a ventila, vm & p naptha și aproximativ un pahar de shot plin de NaOH și NH4NO3. Și 2 baterii.

A funcționat ca un farmec. Acum, nu funcționează deloc. Trebuie să fi încercat de 10 ori de atunci, nici o încercare reușită. Nu mi se pare că au schimbat ceva... Obișnuiam să folosesc pastilele Sudafed 24 hr.. dar mă întreb care sunt cele mai bune pastile din continent pentru extracție. Unele au pse sulfat și altele Hcl. Este sulfatul la fel ca pse freebase? Care este diferența dintre sulfat și Hcl?

Îmi pare rău pentru atât de multe întrebări într-un singur post
 

american gopnik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 18, 2023
Messages
28
Reaction score
15
Points
3
Oh, de asemenea, am încercat atât gazarea cu Hcl și sare, cât și cu H2SO4 + HCl (apoasă),..
Și chiar spălare cu apă urmată de titrare cu acid hcl.
 

Rollin88

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Urăsc să fiu eu cel care vă spune asta, dar marile companii farmaceutice par să fi rezolvat problema SnB o dată pentru totdeauna. Au introdus un supergak care va bloca reacția chiar dacă ați curățat pastilele în cristale asemănătoare unui ac.

Ce înseamnă acest lucru?
Ca să o spun pe șleau - nu veți reuși niciodată să faceți SnB cu pastile destinate pieței americane, acele zile au apus.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Nu există nicio diferență între PSE sulfat sau clorhidrat
Multiplicarea soluției NaoH la grăunțe va elibera o bază liberă pse
Adăugați un solvent nepolar pentru a o extrage
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Ce este supergak-ul despre care vorbiți? Și se poate folosi bronkaid în loc de Sudafed
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu, nu este corect. Ia Wal-fed. Nu are nimic altceva în el decât 60mg și amidon de celuloză. Rx-ul de 24 de ore te omoară și asta este mult prea mult litiu de două ori o cantitate rezonabilă. Un pahar de leșie de cristal? Cred că e mult prea mult.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Mie îmi sună ca un plan!
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Atașat este un PDF pe care l-am găsit pe o alee în urmă cu aproximativ 10 ani care vă va spune cum să SnB într-un mod rezonabil
 

Attachments

  • oaPlrYbnNZ.pdf
    121.8 KB · Views: 262
Top